Atomizeri

Ja recimo imama solidno iskustvo sa agronom. Desi se da odradimo i po 20 hektara dnevno. Imam jedan vučeni od 1500l i nošeni od 450l. Vučeni je svakako snažniji jer ide ventilator preko reduktora, a inače oba obavezno idu sa usmerivačima kao na ovoj gore slici, jer kod mene duvaju jaki vetrovi i bez njih teško probija suprotno vetru. Inače malo lošije baca jednu stranu u odnosu na drugu, a sve ostalo je dobro, pumpe su italijanske što je i najbitnija stvar kod atomizera.
 
Pre neki dan smo štelovali Agronov sa takvim usmerivačem i mogu vam reći da je za moravu (koju ja imam) avion.
Srđane drugar ima lešnike na 5 m međuredno i odlično pokriva.
 
Sta prinos je uvecan? Manite se propagande jeftine. Argon sam video i jeste ok, ali je daleko od Agromehanike po zavrnoj obradi i sitnicama.
Danas mi stigao nov razvodnik sa komandama iz kabine, sutra ga montiram ako budem znao :haha:
 
uvecan druze i to poprilicno, ranije sam prskalicom radio i nisam imao kilazu kao sad, sa prskalicom mi je list visnje u julu opadao, a sada drzim ujednacen rod konstantno 19.5-22.5 kg po stablu visnjar star 16 god, a sada mi je sneg polomio grane,dugo se zadrzao list, bolje je zamagljivanje, veci efekat folijarne prihrane,mnogo boljitka u odnosu na raniji period, evo agrona na delu, sutra cu vam pokazati koliko su ove mlade sljive

ponele roda,
 
Poslednja izmena:
Pod uvecan sam mislio da konstatujes atomizer Argon vs neki drugi atomizer. Obicnom prskalicom naravno da ne mozes da zastitis kad radis na 2-3-4 bara, a sa atomizerom na 15bara.
 
Da li je to cena atomizera sa usmerivacem ili bez ?
1500 i neki euro,sa usmerivčem, 14 dizni (7+7).kontrola iz kabine pumpa tromembranska neka italijanska,ne znam koliko litara,prohromske cevi mesingani nosači dizna ona dvopolna ,propeler fi 800 sa štelujućim lopaticom (5 položaja) jedino su im dizne šund. Pritisak drži isti i na jednoj dizni i na 14,vetar je malo različit kao i kod agromehanike ali neznatno.Ta cena je sa PDV-om na to imaš povražej 40%.
Vredi svaki dinar znam da ima i puno boljih ali mislim da je sa tom cenom ok kvalitet.Veruj u odnosu na Moravu ovaj je suhoj 35.
 
Ja sa nosenim i sa vucenim atomizerom prskam sa pritiskom od 18 do 22 bara. Malo je 5 do 7 bari
Dizne 1.2
Po pet dizni sa obe strane potrosnja oko 800litara po hektaru.
 
Pa kojom brzinom ides? ja na 10 bari, sa zutim lechler diznama trosim isto 800 l/ha, imt 533 trecom sporom

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Problem mi je gde je veci nagib moram 3 sporom sa vucenim atomizerom od 1000litara jer traktor dosta zapinje inace bi sve prskao 1 brzom
 
Na 20 bara mi treba veci obrtaji motora, a onda mi pumpa atomizera lupka. I ovo je ok, probije do sledeceg reda skroz. Meni je medjured 3.8 i 3.5m
idem sa 1100rpm, za 20bara bi islo oko 1500rpm, sto je puno, jer na 1536rmp ima 540o/min kardana. Ali se slazem da je bolje sa sto jacim pritiskom.
 
Dok nema veliku krosnju moze sa malim pritiskom. Bakar u prolece kad nema lista radim na 10 bara sa 650-700l/ha vode, kasnije idem na 1000l/ha jer masa lisna je velika i treba je zastititi.
 
Kada radite sa manje vode od 1000 litara po hektaru šta radite sa hemijom dali stavljate po hektaru ili po procentu?
 
Nazad
Vrh