AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Kako vam se drze ASovi hibridi?
Moj AS72 u zalosnom stanju. Izbacio metlicu, a tek na ponekoj stabljici izbacio klip tj. svilu i to jako jako retko, a takodje i podgoreo dobro. Dodje mi da ga potanjiram...
Inace, sejan 5 Aprila i primenjena full agrotehnika.
 
Moj 54 se zasad drži,nije visok oko 1,8 -2m (kako gde.Tek baca metlicu),nije podgoreo pa mu kiša treba pod hitno.

Sejan 30.4.
 
Ovako je izgledao 29. aprila
fotografija0037.jpg


A ovako izgleda sad, AS-72 :osmeh:
fotografija0064.jpg
 
Ima dosta jalovog,a na dosta mesta je klip oko 5 centimetara,ne znam da li ce rasti jos ali u svakom slucaju je tuga.Okolo je super,a u sredini je katastrofa .Na jednom delu imam drvo pored njive sa juzne strane.Tu gde je ono pravilo hladovinu svuda ima po 2 klipa i to solidne velicine.Sejao sam 2. aprila
 
Brat danas doneo nekoliko klipova AS-a 54. Klipovi manji od šake, najveći broj je veličine dlana. Ubedljivo najlošiji njegovi kukuruzi od nekih 7-8 hibrida koje ima.

Moj AS 72 je takođe najlošiji od 5 hibrida koje ja imam. (Prošle godine je bio za dve klase iznad svih ostalih.) Interesantno je da uopšte nema zrna nekih 3 cm od donjeg dela, dok je vrh mnogo bolje oplođen.

Izgleda da su to izvanredni hibridi u dobrim uslovima, ali da su u ovakvim vremenskim prilikama ispodprosečni.
 
Tu nikad nećeš biti pametan.Nema hibrida koji su za ovakve pripeke e sad je mnogo uticao sastav temljišta,vreme setve...
 
I ja mislim da su oni za ovake uslove sra....nje,Zp684 i AS72 na istoj parceli nebo i zemlja,684 svako zrno oplodjeno doduse ne velik klip ali AS je katastrofa par zrna i to je to....Kod mene je zavrsio pricu...
 
@topalovic
da se nije oprasivao u onom najtoplijem talasu pocetkom jula? Kada je temp vazduha preko 35-36 oplodnja je daleko losija. Pitam iz razloga sto kod nas njive kojima se to zalomilo, su jako lose, bez obzira na hibrid.
 
Nazad
Vrh