AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
AS ima fantasticno nicanje.
Kolega ima 14kj i posejao je mini ogled.
DKC5699,DKC5143 i as 54,as je oduvao ove u nicanju samo tako,da li ce tako i na jesen biti,videcemo.
 
Ako rodi kao što se pokazao sa sklopom...[FONT=&quot]
emo28.gif
[/FONT]
 
Lane sam imao AS72, brao ga u cardak...sasvim dobar prinos, cak bolji od D12 (Pioneer) na istoj parceli.
Danas sam se bas iznenadio kad sam obisao tu parcelu...u subotu sejano a danas, maltene, sav napolju i vidi se na red. U subotu sam sejao, na drugoj parceli, Caussade..on je oko 50% nikao i jos se ne vidi bas na red.
 
Sad sam dosao sa ogleda gde je AS posejan 10.04 i nisam mogao slikati jer se mobilni ispraznio,ali procente sam uradio i nicanje je 86,5% ali ne sto je lose seme sto je kod drugih sorata problem vec je uhvatila pokorica i nemoze da podigne.Ima 4 lista i 5 siljak a pod korom 3 lista i kuva se.Sve u svemu nije lose.
 
Lane sam imao AS72, brao ga u cardak...sasvim dobar prinos, cak bolji od D12 (Pioneer) na istoj parceli.
Danas sam se bas iznenadio kad sam obisao tu parcelu...u subotu sejano a danas, maltene, sav napolju i vidi se na red. U subotu sam sejao, na drugoj parceli, Caussade..on je oko 50% nikao i jos se ne vidi bas na red.

Ja sejao prvog aprila,,znaci jos malo pa da zagovaram kombajn :osmeh: .

AS - 72 ,svaka semenka je krenula,a tamo gde je prazno raste kukuruz ispod kore,samo je zut kao limun.Ako padne kisa uskoro izacice i on.Ove godine je AS najbolje nikao od svih.Kod nas svi seju na 24 pa sam i ja tako,ne znam da li bi valjalo da je cesci.
 
Uzeli smo tretiranu 72 sa gaucom sklop je valjda 99% a raste ko blesav isto vazi i za 54., a ima i as72 ne tretiran taj ide dosta slabo,niklo je oko 90%.Puno bolje je zasticeno seme opravdalo je svaku paru i vise...
 
Proslogodisnje seme AS-a 72 netretirano u mom slucaju je bilo mnogo bolje nego ovogodisnje. Sklop je Ok i u dobroj parceli nikako da ga vidim da napreduje. Nesto je mnogo kilav u poredjenju sa hibridima iz drugih kuca.
 
DR Gruja mislio sam upravo na spartanje ali ta operacija nespada u moj resor , zato je odgovoran sin i radnik:ppozdrav:
 
Danas ugrabio vremena za obilazak As ogledne njive koja se nalazi u drugom ataru.Kako ima samo 2kg 3x15 predsetveno nije los.Spartan je pre 5 dana.
 
Nazad
Vrh