AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
AS66...na jednoj parceli od 3kj...biće prinosa za jednu autoprikolicu

Puna agrotehnika, setva 28.04., izgledao super, i sada ima zelenila ali nema klipova ::lose::

"Pohvaliću" se prinosom za nauk i sebi i svima nama
 
Poslednja izmena:
Ja sam se uvek pitao zašto neko prodaje svoju genetiku, pogotovo tako dobru - kako je pokazala prošla godina. Nikad mi nije palo na pamet da ta genetika možda ima i neku skrivenu falinku - kao što je pokazala ova godina...
 
Moj AS-72 pre dva dana imao vlagu 38%. Zasejan pocetkom aprila i primenjena full agrotehnika. Imam ga na nekih 70 ari i ne verujem da ce biti vise od 5-6 dzakova (u klipu) kada ga rucno oberem. Jedino mi zao sto ne smem da ga zapalim jer su aktivirali poljo-cuvare od ove godine, vec cu morati da placam i tarup a kako cujem nabudzili su cene na 3500din po katastarskom jutru za tarupiranje...
 
I u mom kraju AS 72 jako dobar ove godine,rekao bih najbolji.Jedina mana plitko zrno, e sad da li je susa ili odlika hibrida...
 
Imam ga na 1.25 k.j ove godine,dobar je ali necu ga vise sejati!U rodnoj godini ima plitko zrno,sta ce biti u ovoj?!Debela sapurina,to mi se ne svidja i poprilicno brzo podgore,mada pravi debeo klip bez problema sa 20-22 reda!
 
AS66...na jednoj parceli od 3kj...biće prinosa za jednu autoprikolicu

Puna agrotehnika, setva 28.04., izgledao super, i sada ima zelenila ali nema klipova ::lose::

"Pohvaliću" se prinosom za nauk i sebi i svima nama

850kg/jutru ::samo bes::

AS vise NIKADA

PS: Komsije koje su mnogo losiju agrotehniku odradili imaju barem 2t/jutru ali, naravno, nije AS hibrid
 
Radivoje nemoj se jediti.Izgleda po neki AS-ov hibrid ima falinku.
Prošle godine nisam imao nigde više kukuruza nego gde je bio AS 72 ali najmanji mogući prinos prošle godine je dao AS 62.
Ove godine bez eksperimenata samo AS 72 i za sada obećava rod ko u prosečnim godinama.
 
Moj AS-72 pre dva dana imao vlagu 38%. Zasejan pocetkom aprila i primenjena full agrotehnika. Imam ga na nekih 70 ari i ne verujem da ce biti vise od 5-6 dzakova (u klipu) kada ga rucno oberem. Jedino mi zao sto ne smem da ga zapalim jer su aktivirali poljo-cuvare od ove godine, vec cu morati da placam i tarup a kako cujem nabudzili su cene na 3500din po katastarskom jutru za tarupiranje...

Evo i ja da se nadovezem na svoj prethodni post. Ovrseno danas i na 70 ari 330kg sa 16.1% vlage :sta: ali bilo je jako puno poleglih stabljika kukuruza pa moram ici da skupljam.
Dakle, AS ove godine podbacio i definitivno nikada vise kod mene se nece sejati. U tom delu atara sugavi pioniri su davali 8-9 meteri po kj, a AS samo 2 metera po kj.
Definitivno ima neka caka sa semenom jer su razlike nenormalne a ista AS72 sorta. U aprilu u toku setve sam pisao o problemu sa ASovim semenom koje je zizak prilicno izjeo...
 
Poslednja izmena:
Sasa22
a, jel to srbs kvaliteta?

Jeste po SRPS-u i po spisku :osmeh:

@Talianu
Prošle godine nisam imao nigde više kukuruza nego gde je bio AS 72

I meni je lane AS72 bio super a AS 66 bila jos bolja u ogledima a ja probo...jedan u Čurugu probo pa se usro :haha:..analogija se već vidi :osmeh:.....ida, ne jedim se ja mlogo nikad- ne vredi

@micko021
Dakle, AS ove godine podbacio i definitivno nikada vise kod mene se nece sejati

Sutra dani AS hibrida u Temerinu...oćemo ići??? :haha:
 
Kod mene AS72 bio na najgoroj parceli i bila je gusta sadnja tako da su klipovi bili sitni, ali ipak na ovu susu sam zadovoljan. Dok AS62 na najboljoj parceli je odlican, svaka stabljika ima po dva klipa i to dobra klipa. Tako da kod mene ostaje isti raspored i za sledecu godinu. Na najlosijoj parceli AS72, na najboljoj kombinacija AS62 i ZP677, a na ostalim parcelama uglavnom AS62 i kombinacija ostatka semena.
 
Malo pre stigoh sa silosa, predavao sam kukuruze - AS 72.

Vlaga je bila 16%, a ostali parametri su bili u JUS-u. Jedan, priličan broj klipova je ispao iz ljuštike na zemlju, i zato nisam mogao više da čekam kako bi vlaga spala još malo. Od nedelje do danas popodne je izgubio tek 2% vlage. Posle svih odbitaka, čisto za isplatu je ostalo 2308 kg/kj na mojoj najkvalitetnijoj zemlji, u dobroj kondiciji.

Mislim da je AS završio karijeru kod mene!
 
Mozda ovo nije pravo mesto za moje pitanje. Ali rekoh ajde da probam...
Da li neko moze da mi kaze, od prilike, koliko kukuruza u klipustane u 1 kubik? Ovo me zanima radi izgradnje cardaka
 
Nazad
Vrh