AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Jos neko? Moram da presijavam dvije parcele (1.3ha), imam sjemena (ostalo) a nemam novca da kupim drugo sjeme. Šta će biti sa njeg, jel neće dozreti ili šta?
 
Jos neko? Moram da presijavam dvije parcele (1.3ha), imam sjemena (ostalo) a nemam novca da kupim drugo sjeme. Šta će biti sa njeg, jel neće dozreti ili šta?

Svi pozni kukuruzi se seju do 10. aprila,da se izbegnu vrucine prilikom oplodnje,mada kakva je sad klima,moze da se desi da su ove vrucine sad najvece u toku godine.Stici ce on svakako,samo su mu vece sanse za bolju oplodnju ako je ranije posejan
 
Neće stići . neznam otkud ti ideja da u tom dijelu Bosne uopšte siješ Fao grupu 650 ( to je za Vojvodinu , kod tebe bi to vjer, bila grupa 700 kad bi neko to proračunao) , a kamoli sijano u maju.
 
Neće stići . neznam otkud ti ideja da u tom dijelu Bosne uopšte siješ Fao grupu 650 ( to je za Vojvodinu , kod tebe bi to vjer, bila grupa 700 kad bi neko to proračunao) , a kamoli sijano u maju.

Godinama sijemo razne 650 pa i 700 hibride i nikad nije bilo problema. Prošle godine sam sijao AS72 10. aprila i obran je u septembru sasvim zreo, nek ovaj dospije u oktobru nije problem. Danas sam ga posijao pa kako mu bude. Kod mene je klima "ravničarska", nisam ja na planini ako si tako mislio.
 
AS72 sam posejao 10.04. na razmak od 23.5cm, i dubinu od 6 cm, a sad ima tri lista. Danas sam iskontrolisao sklop i on iznosi 92.4%, i zadovoljan sam kako trenutno izgleda.
 
AS72
photo0056.jpg

AS62,seme od prosle godine.
photo0058.jpg
 
Kakav Vam je sklop sa AS hibridima?
Imam ogled i mogu reći da bolji sklop nisam video, maltene 101% niklo, pa me interesuje dali to za ogled se bira seme ili ide sa iste trake kao i prodajno?
 
Ne znam, neko je pisao da je bilo svega u vrećici, ja sam sejao 73 i lepo je bilo seme, dobra kalibracija, sutra planiram da ga obiđem, da vidim kako je nikao...
 
Ja sam išao sa članom @Bubiša da vidimo njegove kukuruze, i kod njega je AS 72 nikao gotovo 100%. Jednostavno, teško je naći mesto gde fali biljka... Neverovatno!
 
Nazad
Vrh