Aronia melanocarpa

Glupo pitanje, ali da nisu vaške mada ih ja nisam viđao u aroniji? Imaš ovih dana po Srbiji i najezde raznih mušica, kod mene žute i bele, u Kraljevu crne itd...bilo na dnevniku...
 
Ако будем могао усликаћу једну. Ма добро кажеш свакаквих штеточина се намножило и еволуирало.
 
rat je zavrsen ,aronije precvetale a sta sam uradio videcu kad se pojave bobice. Za dogodine zna sta cu da radim .

- - - - - - - - - -

Сваки дан неке ситне бубице црно сиве беле, величине 2 мм гнезде се у цвету, имам осећај да ће ми уништити цвет. Знате ли која је то напаст и како да их се отарасим? На једној аронији зна бити и по 10-ак комада. Обожавају аронију,

Imalo je ovih i kod mene ali mislim da su sve to rutave od malih kao mravi pa do malo vecih do najvecih je bilo na aronijama.
 
Kako se krecu cene ploda aronije? Kome ih prodajete, u kojim kolicinama i po kojoj ceni?

Da li potroji potraznja ili prodaja ide kilavo? :)
 
Imam jednu aroniju i danas je pogledam i vidim da su joj jako zuti listovi , jel zna neko do cega bi mogao biti problem?

 
Mislim da je klasičan simptom suše, jel je zalivaš? Svakom voću od suše čisto požute listovi...
 
Kakve suše..pa zemlja je crna i mokra?

Kod mene na Zlatiboru već treći dan pada kiša ,(bez prestanka..malte ne)..a vidim u W8/Weather da će kiša padati i narednih 7dana.:ppozdrav:
 
Imam jednu aroniju i danas je pogledam i vidim da su joj jako zuti listovi , jel zna neko do cega bi mogao biti problem?


Nedostatak sunca, druge vocke, biljke na manje od metar od aronija, ne odgovara joj zemljiste,

- - - - - - - - - -

Ratova sa rutavom bubom i na kraju ima cini mi se manje od jedne petine unistenih cvetova , sve sto je ostalo sad su bibce .
 
Zalevam je cesto tako da nije od manjka vode sigurno a i sunca ima dovoljno jel nije preblizu drugim vockama znaci jedino sto moze da bude je ili previse vode il da joj ne odgovara zemljiste, ona na tom zemljistu raste ovo joj je druga godina i lepo je rasla prosle godine i narasla sa 15-tak cm grancice u ovu biljku sto je sad na slici.

Ja cu je prestati zalevati a sad da je presadjujem tesko da bi uspela da se primi na drugom mestu.. tako kako joj bude izgleda joj ja ne mogu pomoci previse.
 
@misoo83
Ako nije od prevelike vlage,moguce je da je u pitanju hloroza-nedostatak gvozdja.Slici simptomima hloroze,najizrazenije se manifestuje na gornjim delovima biljke sto je kod tebe slucaj.Pokusaj sa nekom prihranom na bazi gvozdja pa ces videti reakciju.
 
Pitanje, zna li neko za neki otkup ovde u Srbiji. Svi pricaju kako je dobra za ovo ili ono, a niko ne spominje otkup?
 
Prošle godine su se otimali za nju i bila je dobra cena oko 200 dinara bar u okolini Rudnika,ali je bilo malo zbog suše.Ove godine ćemo videti,ja u suštini ne prodajem svoju već je preradjujem.
 
Размножавање ароније резницама ми не иде баш као код рибизле. Од 30 резница ожилиле су се само двије. Вјероватно им треба неко додатно средство. Рибизле како год пободем свака се прими.
 
Kako se to uopšte razmnožava, baš ono odsečeš pa ožiliš, ja sam mislio izaći će izdanci koji imaju nešto svoga korena, ali ne vidim da se išta pojavljuje?
 
За сваку биљну врсту,која се размножава ожиљавањем, постој временски термин који је по правилу узак када се то ради.Сви остали термини су попут погађања бројева лотоа у Србији.Такође,постоје и радње пре узимања резница,па подлога у коју се резнице побадају и припрема подлоге,па и каква је мајка биљка и са ког дела биљке се узима резница......
Не омаловажавам те пријатељу,само није све тако једноставно како се приказује.Напротив.
 
P..... :ppozdrav: Ovako izgledaju moje biljke... sl. od pre par dana ....za nekoliko dana ocekujem skoro pravu zrelost..??



Ima li zainteresovanih da neko ovo odkupi...??
 
Piše se 'oTkupi' :)
Elem, treba mi savet.Sada u Oktobru,nameravam,za svoje potrebe,da zasadim dvogodišnje sadnice Aronije,uzeću Superior, ali me interesuje da li to ima efekta.Nisu nešto skuplje od jednogodišnjih,ali ne znam koliko to ima efekta,jeb bih zeleo da izbegnem te dve godine čekanja,dok stasaju.Koja su vaša iskustva sam tim,da li da ih uzmem?
 
Nazad
Vrh