Arma Trak

Misljenje za armatrac 704E, poredjenje neko po snazi sa drugim traktorima? Jel ima nekih kvarova?
Izmedju 577 i 560 po snazi a po potrosnji ko 577 , okretan ko feruson zbog reverzera , bucan ko rakovica , hidraulik jak i precizan , kardan 540 i 750 to je spas od buke i potrosnje u setvi , kabina udobna i pregledna , klima dobro hladi i preterano greje , kompresor i u kabini pistolj da izduva prasinu zgodna stvar , retrovizori odlicni pregledni , euro kacenje dobra stvar ima rucica pozadi za podizanje i spustanje , hidro topling ima manu nema komandu spolja pa moras u kabinu da ga urikras tako da mi zgodnije dodje obican topling , poteznice ok lako se skidaju i namestaju , ukljucivanje prednje vuce ok i iskljucivanje sve ide lagano u hodu , posebno kvacilo za kardan zgodna stvar , kocnice dobre koci ekstra i rucna i nozna , volan mekan precizan .Kod mene radi lake poslove svi tegovi poskidani i opet nema propinjanja prednjeg trapa kod tezih masina pogotovo u brdu , uzani tockovi nisam uzeo siroke , kvar je plovak za gorivo i jedna spojka za kip do sad 400 sati
 
Kod mene bi vukao 757,2, tanjirace 24 diska, eventualno V24, spremac 2,4m, valjak paker 2,5m i to je to... Mozda eventualno tupanjac drljacu 2,6m ako bi uzeo.
 
Kod nasu selu drugar uzeo Armu 1104,i na 160 sati problem, gubi obrtaje i gasi se. Navodno problem u bos pumpi, sutra mu stize servis pa cu saznati vise detalja
Samo neka promeni filter(grubi) goriva i problem će verovatno biti rešen
Kod mene filter posle servisa radio 20rh i gorivo sa pumpe, počeo da gubi snagu i da se gasi, nazovem servis, kažu promeni filter i problem bio rešen
Javi razlog problema
 
Poslednja izmena:
Evo moja ima skoro 500 radnih sati i cuje se druk lezaj... Toliko o kvalitetu.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nemojte zbog jednog ležaja suditi o kvalitetu. Sećam se priče člana Momo Šarić. On ima prodavnicu autodelova i prodao je kupcu originalni ležaj točka. Kupac ga vratio jer se čuje. Momo nije verovao da ležaj ne valja i ugradi ga ženi u auto. Ležaj se dobro ponošao sve do određene brzine., ali kada postigne određenu brzinu ležaj počne nenormalno da bruji. Loš druk ležaj može biti i popust SKF-a, FAG-a, itd.
 
Ne mogu da verujem da je 704e toliko bučan. Prosto mi je neverovatno da upakuju sklopove renomiranih proizvođača, naprave lepu kabinu, ubace klimu a ne urade zvučni izolaciju. Pa koliko bi im to digli cenu traktora.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nemojte zbog jednog ležaja suditi o kvalitetu. Sećam se priče člana Momo Šarić. On ima prodavnicu autodelova i prodao je kupcu originalni ležaj točka. Kupac ga vratio jer se čuje. Momo nije verovao da ležaj ne valja i ugradi ga ženi u auto. Ležaj se dobro ponošao sve do određene brzine., ali kada postigne određenu brzinu ležaj počne nenormalno da bruji. Loš druk ležaj može biti i popust SKF-a, FAG-a, itd.
totalno isti slucaj sam i ja imao sa autom,,,,i reklamiro naravno reklamacija oddijena
 
Hattat je u Turskoj Mercedes među traktor
neznam kako je tamo al ovde ih bas nesto nema puno bar u ovom kraju ja sam bio da obilazim i hatat i armu sve se to uglavnom svodi manje vise na isto jos i hatat ispada jeftiniji od arme ako se gleda ista klasa tj jacina samo kolko mise cini od svih turskih najvise se prodaje arma e sad zasto je to tako :sta::sta::sta:
 
Zbog cene, nema drugog razloga.Gledam i sam neki traktor do 60 kw i ovi Turski su mi low cost po pitanju opreme i završne obrade pa se šaltam na nešto iz CNH grupacije, skuplje jeste ali ima mnogo mogućnosti i varijanti.
 
Nije samo zbog cene, cenovno su svi blizu i Arma i Bašak i Hatat i Tumosan. Fora je u servisu i brzini nabavke rezervnih delova. Ko bi kupio Mtz da se čeka mesec dana za neki deo kao što sam ja čekao za kombajn dva šugava šrafa?
 
Pa nisu bas svi losi sa zavrsnom obradom i opremom,ovi manji i nemaju neku opremu al i ovi jaci imaju...svako svoga konja hvali

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh