Arma Trak

Mislim da power reverser ima samo arma od 130ks. A od turskih jos i Basak od 120ks. Mada, meni je malo cudno da nemaju vecu ponudu, i onako ne prave ni jedan oni sami, vec je ili ZF ili Carraro. Verovatno nemaju trziste za tako skuplje modele.
Prvi put cujem za tu Armu. Danas sve neki cudni podaci...
 
Danas stao i usput pogledao ono što me zanimalo.
Unutra Deutz motori 3,6 l.
Malo sam provozao 1104 i traktori su na mjestu, sve od opreme i lijepo je to sve upakirano. Power mi je malo neodređen, pa nisam baš skužio, ali nisam dugo ni bio u njemu, dosta je glasno to prebacivanje tog powera. Sve pozitivno, mana buka, na leru oke, čim krene gas, kreće i buka, nisam mislio da je baš tolika, recimo moj DF 93. Godina je necujan naspram ovoga...

 
Danas stao i usput pogledao ono što me zanimalo.
Unutra Deutz motori 3,6 l.
Malo sam provozao 1104 i traktori su na mjestu, sve od opreme i lijepo je to sve upakirano. Power mi je malo neodređen, pa nisam baš skužio, ali nisam dugo ni bio u njemu, dosta je glasno to prebacivanje tog powera. Sve pozitivno, mana buka, na leru oke, čim krene gas, kreće i buka, nisam mislio da je baš tolika, recimo moj DF 93. Godina je necujan naspram ovoga...

Pravo ste rekli za buku. Vozio sam 854 i iznenadio me je perkins motor koji je izuzetno bučan. Toliko da pored njega ne može da se razgovara. Kad se zatvore vrata bude tiše ali kad krene vožnja pojačava se. U ranijim komentarima pomenuo je neko buku pored ručica hidraulika, i jeste kroz loše zadihtovane ručice ulazi buka i to baš smeta. Diferencijal se čuje odpozadi podosta. Mislim da su mogli da tu buku reše, počev od motora, auspuha pa na kraju i kabine. Za sada kupovinu ometa najviše buka. Dok ne sednem u toku nekih ozbiljnijih radova ne kupujem.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
1254 nisam probao, razlika je 9000 eura u cijeni, motori isti, jedina razlika što ima ph, pk i uteg. Po meni onda bolji možda odabir 1104 sa ph. Šteta baš zbog te buke, mislim izdržljivo je, ali zgodan je traktor za te pare i sa baš dosta opreme. Treba nešto prežalit...
 
1254 nisam probao, razlika je 9000 eura u cijeni, motori isti, jedina razlika što ima ph, pk i uteg. Po meni onda bolji možda odabir 1104 sa ph. Šteta baš zbog te buke, mislim izdržljivo je, ali zgodan je traktor za te pare i sa baš dosta opreme. Treba nešto prežalit...
Od juče sam Laborghini Strike 90 vratio u opticaj. Original italijan, motor Tire 4, mali potrošač, prede kao mače, a buka unutra značajno manja. Za sam, što je SDF Italija i što su poznati kao štedljivi i dugovečni, dosta tiši, Gramer sedište znači i udobniji i što ima zadnje gume 16.9 R30 zbog međuredne obrade (dok 854 ima 18.4 R 30 i sa njima je međuredna nemoguća) protiv sam ipak je cena 12.000 veća. Kako se zadnji traktor kod mene kupio pre 20 godina i to polovan 1997. godište, moram gledati i da bude dugovečan. Da li je Arma dugovečna, da li ostali mehanički sklopovi mogu izdržati habanje u poljoprivredi? To bi bilo pravo pitanje. Ovde imamo članove sa do 3.000 RS i par godina eksploatacije, pa i IMT ili IMR je toliko mogao pa i više bez šrafcigera, a šta je sa dužim radom i kroz vreme? Ipak ne kupuje se traktor svake godine a ni decenije bar tako moje kalkulacije pokazuju. Minimum 20god eksploatacije.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Taman sam zavoleo Armu a vi mi sad pomrsili konce. Nešto mi tu nije jasno sa tom bukom, kako onda Radoslav snima one emisije iz tog traktora i sve se lepo čuje bez neke velike buke? Da nisu njemu dali neki bolje upakovan traktor zbog ovih blogova?
 
Sve to stoji, ipak kod zadnje pomenutog traktora osim sto imas sve bolje imas i vise delova koji su finiji pa i vece sanse za kvar koji je po meni niminovan na toliki niz godina jer jednostavno vise nema kvaliteta kao nekad, stedi se gde god se stigne a to na kraju mi platimo. Svi mi balansiramo sa ovim sto imamo i 90 % poljoprivrednika nema finansijsku podrsku posla koji obavlja. I onda kupuje na ustrb nekog lagodnijeg zivota van poljoprivrede, kupuju silno gvodzje koje stoji i upotrebi se nekoliko puta u toku godine. Moj ti je drugarski savet ako mozes da za tu razliku dignes proizvodnju na visi nivo pa da za 5-7 godina napravis mnogo vece pare a to je nista za ove sravciger traktore i dodjes do vise a onda ces lako kupovati i neces lupati glavu hoces imati za servis ili ne.
 
Od juče sam Laborghini Strike 90 vratio u opticaj. Original italijan, motor Tire 4, mali potrošač, prede kao mače, a buka unutra značajno manja. Za sam, što je SDF Italija i što su poznati kao štedljivi i dugovečni, dosta tiši, Gramer sedište znači i udobniji i što ima zadnje gume 16.9 R30 zbog međuredne obrade (dok 854 ima 18.4 R 30 i sa njima je međuredna nemoguća) protiv sam ipak je cena 12.000 veća. Kako se zadnji traktor kod mene kupio pre 20 godina i to polovan 1997. godište, moram gledati i da bude dugovečan. Da li je Arma dugovečna, da li ostali mehanički sklopovi mogu izdržati habanje u poljoprivredi? To bi bilo pravo pitanje. Ovde imamo članove sa do 3.000 RS i par godina eksploatacije, pa i IMT ili IMR je toliko mogao pa i više bez šrafcigera, a šta je sa dužim radom i kroz vreme? Ipak ne kupuje se traktor svake godine a ni decenije bar tako moje kalkulacije pokazuju. Minimum 20god eksploatacije.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Na Armi biras hoces li sire ili uze gume pri kupovini tako da se moze uzeti opcija koja ce raditi medjurednu.
 
Meni nije jasno zasto poredite Armu sa evropskim traktorima koji su dva puta skuplji. Valjda je treba porediti sa pribliznim cenovnim rangom. To bilo isto kao kad bi Radosav po redio Kejsa sa Armom. Svi znamo sta je dobro. Ali ko radi 50tak jutara zemlje da li treba da kupi traktor od 50 hiljada.
 
Nije ni taj Lamborghini med i mlijeko.
Pa nije sad to buka ko da bombe pucaju pa da se ne treba kupit. Ja osobno sam ocekivao malo manju, ali kazem, to vidim kao jedinu manu koliko sam vidio traktor. Recimo kome to nije bitno, nema šta razmišljati uopće, traktor opravdava cijenu.
 
Od juče sam Laborghini Strike 90 vratio u opticaj. Original italijan, motor Tire 4, mali potrošač, prede kao mače, a buka unutra značajno manja. Za sam, što je SDF Italija i što su poznati kao štedljivi i dugovečni, dosta tiši, Gramer sedište znači i udobniji i što ima zadnje gume 16.9 R30 zbog međuredne obrade (dok 854 ima 18.4 R 30 i sa njima je međuredna nemoguća) protiv sam ipak je cena 12.000 veća. Kako se zadnji traktor kod mene kupio pre 20 godina i to polovan 1997. godište, moram gledati i da bude dugovečan. Da li je Arma dugovečna, da li ostali mehanički sklopovi mogu izdržati habanje u poljoprivredi? To bi bilo pravo pitanje. Ovde imamo članove sa do 3.000 RS i par godina eksploatacije, pa i IMT ili IMR je toliko mogao pa i više bez šrafcigera, a šta je sa dužim radom i kroz vreme? Ipak ne kupuje se traktor svake godine a ni decenije bar tako moje kalkulacije pokazuju. Minimum 20god eksploatacije.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Ti motori su sve samo ne mali potrosaci...
 
Zbog eko normi sada teško da postoji štedljiv motor kao što je to bio slučaj ne tako davno sa nekim proizvođačima motora.Kupiš, ćutiš, gutaš knedle i sipaš.
 
Taman sam zavoleo Armu a vi mi sad pomrsili konce. Nešto mi tu nije jasno sa tom bukom, kako onda Radoslav snima one emisije iz tog traktora i sve se lepo čuje bez neke velike buke? Da nisu njemu dali neki bolje upakovan traktor zbog ovih blogova?
Evo ja imam snimak iz R76. Na snimku se ne čuje toliko, a realno na telefon ne može da se priča. I Radoslav kaže da kad je vukao setvospremač ko sto lonaca da je lupalo. Poslušaj nije to tako strašno na snimku. Buka je jedan od faktora umora i meni je bitno ima kome nije i to je ok.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ti vazdusari su valjda zbog velikog zagadjenja i zavrsili karijeru...
Procitao sam to negde.
Po meni najekonomicniji ikad napravljen, e sad to oko zagadjenja ne znam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gume kupis na trzistu koje god pozelis. Ja sam uzeo zadnje 12.4r38 za prskanje/spartanje.
Inace se slazem da kod traktorskih motora euro norme su donele povecanu potrosnju. Kod kamiona je to bio slucaj pa su sada uspeli vratiti na normalno. Moj perkins 83ks trosi spram opterecenja. U lakim poslovima je manji potrosac od Euro 3, a u teskim je ustrojen po meni. Kad vuce pronarke oseti breg pre nego ga ja vidim. Dok rusic 820 preleti preko mosta. Probacu na 1000 sati pumpu dole da se nasteluje koliko moze da se izvuce snage iz nje i provera dizni.
 
Nazad
Vrh