Arma Trak

Ma ta ruska electronica:osmeh:,meni se isto desava,upali se rezerva, ja lepo onda odem na parcelu od 10 kj i uzorem je do kraja pa reko ako ostanem bez goriva neko ce mi doneti. Zalepila se kazaljka za nulu a ja zavrsio i dosao kuci
 
pa firma iz Tresnjevca koja distribuira traktore ima neka turska vazdusna sedista koja mogu da se kupe kod njih, Donosili su sediste na vasar u Topoli. Ja imam jedno Grammer vazdusno i to tursko ne moze da se poredi sa Grammerom ni po cemu (ni udobnost, a ni cena nisu ni slicni)
 
Meni sajla od gasa pocela zapinjati tj nece da smanji gas ispod 1000rpm. Naspricali smo obican wd40 iz radnje nije wurtov. Za sada radi, a dokle videcemo.
 
Ovo je, koliko vidim, isključiva krivica do tebe Radoslave. Da si bolje podmazivao, ne bi ovako zaribala sajla.
 
Ko maže, taj i tera. 😂 Maži prepranom svinjskom mašću iz devet voda. 😂 Jeste Turčin ali ono njihovo posno, zapinje, škripi.Zamisli kako je bilo drugu Petlu koji je gostovao 8 meseci u Novom Pazaru i stalno jeo jagnjetinu, junetinu i piletinu.Od onda ima oči k'o kafanske sarme. 😂
 
Ko maže, taj i tera. 😂 Maži prepranom svinjskom mašću iz devet voda. 😂 Jeste Turčin ali ono njihovo posno, zapinje, škripi.Zamisli kako je bilo drugu Petlu koji je gostovao 8 meseci u Novom Pazaru i stalno jeo jagnjetinu, junetinu i piletinu.Od onda ima oči k'o kafanske sarme. 😂
Bolje onda lojem, nek se sajla oseća kao kod kuće...
 
I kod menje zapinje malo sajla moracu i ja da je malo podmazem.Nego,recite mi da li moze 854 da nosi Agromehanikinu prskalicu od 1000l i da lepo radi sa njom da se ne use..re?

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Ala ljudi zapinju na 1000 litara,kubota 8560 nosi punu sa tegovima napred inače uzbrdo se propinje na zadnje točkove,da sa hidro granama je,ali tradža je 45 iljada evra.
 
I kod menje zapinje malo sajla moracu i ja da je malo podmazem.Nego,recite mi da li moze 854 da nosi Agromehanikinu prskalicu od 1000l i da lepo radi sa njom da se ne use..re?

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
Kod mene zapinje sajla gasa pa nece da vrati na manje od 1000rpm. Naprskali wd40 na pumpi i sada je bolje.
Nosim 1500kg paletu vestaka i 400kg viljuskar traktorski. Moze ali polako, a 1250kg paletu bez prenjih tegova je bio traktor nije mogao dok radnik se nije popeo na prednjicu da imitira teg.

Ta prskalica ako je preko 1500kg bruto sa vodom bice mu tesko.
 
Ако вас често зезају запекле сајле, што не пазарите оне фине геџете за чишћење и подмазивање сајли на лицу места? Просто се постави на крај бужира, затегне и тиме херметизује крај бужира и део сајле, па кроз отвор на том геџету можете кроз бужир да протерате и канистер уља. Кога интересује, нека прогугла термин типа cable lubrication tool. Мислим да се цене врте око 10 ојра.
 
Kolege Armatrakdzije, nisam clan vaseg kluba, medjutim moram da napisem jednu sugestiju svim vlasnicima Armi. Ne bih objasnjavao odakle informacija dolazi ali sigurno moye biti korisna svima vama.
Centralni nosac kardana prednje vuce ima falinku koja se ogleda u zaribavanju lezaja, taj lezaj nije nista posebno (nisam upamtio dimenziju) ali je zamisljen da funkcionise bez podmazivanja, sto na zalost u praksi ne ide pa brzo zaribava.
Jedna opcija je da se skida kardan i lezaj podmazuje , a druga je da se to kuciste lezaja zameni kucistem koje ima mazalicu i lezaj koji se podmazuje.
Takvo kuciste moze da se nadje kod nas po prodavnicama delova za traktore.
Najcesce kompletan sistem izdrzi dok ne prodje garancija pa posle morate raditi i kardan.
Distributer zna za ovaj problem ali cutanje je zlato.
 
Kada sam cuo za problem. Preventivno smo radnik i ja skidali osovinu i kuciste da vidimo kako izgleda. Suvo kao barut. Podmazali i vratili nazad. Lezaj je ako sam dobro zapamtio 6206 (stvarno nisam siguran za oznaku) i da ima jedna mazalica to bi bilo reseno. Farbanje je uradjeno nakon stavljanja lezaja sto vam otezava skidanje i eventualnu zamenu stoga podnazujte preventivno da ne bi to sve menjali. Sta jos po meni je lose. U stitniku plasticnom od kardana moze da se napuni zemljom i da centralni lezaj bude u mulju ako je blato/mokro. To ce ga unistiti jako brzo. Ja sam taj sititnik skinuo da nema gde da se skuplja zemlja.

P.s. kardan prednje vuce takodje nema mazalice i akobga skinete tesko je podmazati usled malog ugla krsta kardana. Oni zamisliki da se ti krstevi kardana ne mazu. Ja nisam optimistican da ce to tako ici na 2000-3000 sati al ajd da vidimo.
 
Nazad
Vrh