Arenda- pravila, obicaji....

U biznisu nema prijatelja. Morate odlučiti šta više želite. Prijatelje ili pare. Kako god vama uzimaju tako i vi nekom uzimate. Jedino rješenje je da prijateljstva stvarate van područja na kojem zarađujete.
 
Има нешто и са образом, ником не би отео ар земље да ми после куну децу и пљују где год стигну.
 
Kod nas sastanak u selu ali probrano drustvo ne svako u vezi crkvene zemlje ,18 jutara radi 20 godina cove iz sela slobodna pogodba a 100 jutara je uzeo čovek iz Mitrovice pre 10 godina na zatvorenoj licitaciji al mislim da je mu je istekao ugovor pa i on ide slobodnom pogodbom . Ljudi se sastali da se zemlja vrati da ode na licitaciju meštanima i tu su se izmedju sebe dogovorili ali drugo pitanje podele zemlje tu dogovora nema jer svako bi sve . E sad zaplet je sto je taj iz mitrovice sto radi zemlju poslao svima poruke da se okanu ćorava posla i da ce podici arendu u selu na 500 e jutro a posto se nisu smirili i stigli su do vladike ujutru selo je bilo izlepljeno oglasom da uzima zemlju u zakup Ko Grgurevci 350 e jutro placanje godinu dana unapred. Kad su videli oglas lokalni mocnici brze bolje cepaj celo selo obisli . Kad sutra dan ujutru opet polepljeni oglasi po selu a ovi brze bolje cepaj znaci ludnica.
 
Па вратите му истом мером у његово место полепите 450е /кј и његов бр телефона. Па нека га онда његови из тог места пљују. Ни мало нисте домишљати.
 
Pisao je da je pustio buvu po selu da plaća 500e jutro pa ko dođe da ponudi on mu kaže da se za.ebavao ali da ne ispadne smešan platio bi toliko. 🤔😁
 
Jbg ja sam se malo zezao al ovo ispade ozbiljno opasna guzva ,lako bi udarili oni na njega da to nije u pitanju Beocinac sa 1000 hektara zemlje a ni ovaj seoski sto radi tih 18 jutara ima 400 jutara zemlje
 
U biznisu nema prijatelja. Morate odlučiti šta više želite. Prijatelje ili pare. Kako god vama uzimaju tako i vi nekom uzimate. Jedino rješenje je da prijateljstva stvarate van područja na kojem zarađujete.
To samo kod nas tako gledaju na biznis.

Pojavio se skoro neki klinac radi isti posao kao ja i još 7 ljudi iz grada.Hoće djonom baš po maniru nema prijatelja.E onda udes u Madjarskoj i 7 dana leži upišan u ćošku bolnice jer u biznisu nema prijatelja.
 
Narode,a sta mislite da li je u redu da stavim oglas u selu "da uzimam zemlju u arendu" ali bez cene? Nijee mi u cilju da dizem cenu arende,nego jednostavno ne znam ko ima da izda zemlju.
 
Слажем се, ако дође стани-пани та земља која је у власништву је вероватно под хипотеком и банке ће да је узму. И опет идемо нови круг. Исто тако верујем да ће бити продаје земље по мало за покривање текућих потреба и до "зелене траве"...
 
1.png
 
Nazad
Vrh