Arenda- pravila, obicaji....

Ti sto plate 100k hektar nikad ni ne plate na kraju, mogu i ja tako da obecam tj izlicitiram i 200k. Posle ide preko veze poravnjanja, dogovor, i na kraju koliko plati koliko hoce. Samo izgleda strasno na pocetku....
 
Ti sto placaju te velike cene verovatno imaju i neki dodatni posao, ili bas veliki paori, pa sticalo 3 generacije i nakupilo se, to su totalno nerealne cene.
500 e zakup, a kukuruz u ataru izgleda da ce se osusiti ako ne padne ozbiljna kisa, suncokret ce izbaciti glavicu a nije ni redove sklopio, cak se i sirak uvija. Voleo bi da imam njihov digitron
 
Licitirali kod nas 75 000 din po hektaru državnu zemlju oko 70 hektara na tri godine pa posle prodali svojih 10 jutara zemlje da poravnaju dugove to je bilo pre 10 godina
 
Imate kod nas par likova koji uzimaju, ne pitaju. Ima jedan koji znam da placa 450 za jutro, a prinosi su mu ispod svakog proseka, al placa.
 
Што се тиче тих абнормалних цена аренде ја се само питам одакле ти новци,полазим од себе живим само од Земље и те новце не могу да направим никако....А не верујем да има људи који би радили на своју штету.То је Суштина и увек сам се питао одакле тај кеш људима?
 
Можда ниси добро обавештен...Или узимају кредите али где је смисао тога ако је зарада по јутру 150-300е или већ колико.
300-1000 jutara puta napisana zarada + usluge + drzavna zemlja + neki stoka + neki u stranci pa se dobije i susara i destilerija i...
 
Nazad
Vrh