Arenda- pravila, obicaji....

Neće mu notar reći do kada traje ugovor.Može jedino da ode sa vlasnikom parcele.Imao sam takav slučaj prilikom kupovine jedne parcele.
 
Idem sutra da vlasnikom kod notara,tvrdi da je dao pristanak na 2 godine,a ako je na 5,da je zakupac lazirao ugovor,ds li je po vama moguce da mu je podmetnut ugovor na 5 godina?

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Pa proveri prvo u trezoru,ima zabeleženo rok važenja koji je naveden u ugovoru.Pa ako ti je to sumnjivo onda idite do notara.
Mada iz iskustva ja mojima zakuopodavcima uvek napravim ugovor kako se dogovorimo a sumnjam da ga uopšte i pročitaju,mada ima tu i poverenja posle xx g.
 
Pogrešno si me razumeo,ni ja moje ne uslovljavam a još manje na koliko godina hoće ,uvek napišem u ugovoru da se na zahtev samo jedne strane može raskinuti ugovor.Tako je svima lakše.A i ne uzimam zemlju od svakog ko nudi.Samo sam jedan zakup nekih 8 kj vratio kad je baba umrla a naslednici hteli da prodaju,cena je bila povoljna ,hteli su meni da prodaju ali babina sestra i njeni naslednic su bili komšije pa se nisam mešao ostavio sam im u familiji.
 
Proveren ugovor o zakupu,sadasnji zakupac lazirao ugovor na 5 godina,a dogovorio pre potpisivanja na 2 godine,nece da raskine,priznao prevaru vlasniku zemlje,nece da da potpis za raskid ugovora,jos preti sudom istom.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
У суседном селу су неколико њих тако пресвукли. А ради се о великој количини земље. Усмено једна прича, закуп на 5 година а цена аренде у уговору испод 200 € по јутру.
Закупац навео у клаузулу довођење земљишта у одређено стање. А усмено је рекао 30.000 динара. Ови брже боље потписали и извисили.
Сад је тренутно борба да преузму старе који имају земљу да их дворе.
 
Ako je ugovor overen kod notara, notar ili notarka obicno pre potpisivanja procita pred strankama naj vaznije delove ugovora. To bi u ovom slucaju bili duzina zakupa, cena, vreme i nacin placanja. Tako je bar kod nas. Mozda te zakupodavac lagao.
 
Није лагао и нису једини. Већина тих закуподаваца из приче је пијана 24/7.
И не жалим их ни мало. Од газда у селу спадну на просјачки штап.
 
Kod nas čitaju samo ugovore o kupoprodaji zemljište. Ove o izdavanju u zakup niko ne čita...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ugovori o zakupu se rade uglavno samo kao overa potpisa. Kupoprodajni ugovori se overavaju malo ozbiljnije gde je na ugovoru prisutan i potpis notara gde notar garantuje svojom imovinom za ispravnost ugovora.
Oba ugovora su validna pred sudom u slucaju spora, ali je ovaj potpisan od notara "tezi".
 
Ne laze me,isao je kod sadasnjeg zakupca,priznao je da je lazirao,da je moja zemlja,ja znam sta bi,otisao bi sa nje,jos bi pitao sta treba da mi plati da mu ne ide gazdinstvo u pasivan status i krivicna prijava

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ljudi pomagajte svojim savetom mozda je neko imao slicnu situaciju.Naime rec je o problemu sa arendom.Parcelu radim vec nekih 10 god. u zakup od jedne firme .Ugovore o zakupu smo sklapali u toku godine iplacanje radili kad oni kazu.Jesenas oni prodaju zemlju bez da su me obavestili da ne ulazim u posed. JA bacim map uzorem i pre dve nedelje spremim,sad sam hteo da bacim ureu ida spremim za setvu kad cujem od drugara da su oni proda li njivu.nisu me oni obavestili a ni covek koji je kupio i sta sad raditi troskovi su napravljeni.
 
Знам фирму која је пре 2-3 године остала без 800 хектара државне земље а бацили вештак и узорали. Пиши као губитак а нови власник може да ти захвали и ако баш хоће нешто надокнади.
Мада лично мислим да нема ништа од тога.
 
Nazad
Vrh