Arenda- pravila, obicaji....

Da li je neko ima slicnu situaciju.. Covek restitucijom dobio pravosnazno resenje 20 februara 2020, resenjem restitucije mora da ostavi stocara u parceli 3 godine i dobija arendu.. Kada moze da udje u posed i obradjuje zemlju?
 
Da li moze ove jeseni po skidanju useva, 21 februara 2023 ili kad skine sledeci usev.. Tj sledecu jesen..
 
Agroekonomska godina uvek ide do 30. oktobra tekuće godine! Od pravo snažnosti rešenja is restitucije tri ekonomske godine!
 
Ja sam ove godine izgubio zemlju na 2 mesta, nisam teo da dajem preko 300 po jutru.

Juce odnesem coveku novac za arendu 290 evra po jutru, mesec dana pre nove godine kada je dogovor za isplatu.

Sve mislim lep gest sa moje strane mozda mu trebaju pare,a saradjujemo lepo vec desetak godina. Popismo par rakija i ja krenoh kuci i on mi na izlasku kaze ovako, slusaj bili su mi taj i taj nabraja imena njih cetvorice i nudili 320-370 evra ove godine, ali nisam dao.

Dogodine spremi 400 evra po jutru ili zavrsavamo saradnju. Teo sam mu svasta reci, ali se ujedem za jezik i odem ne pozdravsi se.
Kako se sve ovo odvija na kraju cu samo svoje raditi.
 
Ja sam ove godine izgubio zemlju na 2 mesta, nisam teo da dajem preko 300 po jutru.

Juce odnesem coveku novac za arendu 290 evra po jutru, mesec dana pre nove godine kada je dogovor za isplatu.

Sve mislim lep gest sa moje strane mozda mu trebaju pare,a saradjujemo lepo vec desetak godina. Popismo par rakija i ja krenoh kuci i on mi na izlasku kaze ovako, slusaj bili su mi taj i taj nabraja imena njih cetvorice i nudili 320-370 evra ove godine, ali nisam dao.

Dogodine spremi 400 evra po jutru ili zavrsavamo saradnju. Teo sam mu svasta reci, ali se ujedem za jezik i odem ne pozdravsi se.
Kako se sve ovo odvija na kraju cu samo svoje raditi.
Pa slusaj nije to malo para razlika ako je istina da mu nude toliko, zavisi i koliko lanaca je u pitanju. Npr po 70 e razlika na 20 lanaca je 1400 evra, te pare mozda coveku zavrse ogrev za zimu i jos nesto.
Mene nerviraju ovi sto se kesare za po 10 ili 20 evra a daju mi svega lanac dva u arendu. Jos kazu nudi im taj i taj kao 10 e vise, ali pare tek sledece god. Kod mene dobije unapred i siguran je da ga necu zeznuti. E tu me iznerviraju, da on zbog 10 evra vise rizikuje da ne dobije nista, a ima godinama samnom saradnju....
 
Gde se to njima isplati? Ili je njima u cilju tebe da izbace pa ce onda lako ovi veliki smanjiti cenu. Zadnje dve godine kod nas puno je i 250e po kj

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja sam ove godine izgubio zemlju na 2 mesta, nisam teo da dajem preko 300 po jutru.

Juce odnesem coveku novac za arendu 290 evra po jutru, mesec dana pre nove godine kada je dogovor za isplatu.

Sve mislim lep gest sa moje strane mozda mu trebaju pare,a saradjujemo lepo vec desetak godina. Popismo par rakija i ja krenoh kuci i on mi na izlasku kaze ovako, slusaj bili su mi taj i taj nabraja imena njih cetvorice i nudili 320-370 evra ove godine, ali nisam dao.

Dogodine spremi 400 evra po jutru ili zavrsavamo saradnju. Teo sam mu svasta reci, ali se ujedem za jezik i odem ne pozdravsi se.
Kako se sve ovo odvija na kraju cu samo svoje raditi.
Trebao si ispred njega da nazoves te ljudi pa da vidis da li je istina to sto kaze. Mozda te samo namesta.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh