Arenda- pravila, obicaji....

Nešto si ti pogrešio 🤔
Bostan na veliko nije ni 20dinara kada ga na malo prodaju 40dinara.... Gde je gajbica paradajza 1000dinara? Pre 15-tak dana drugar tovario u Leskovcu gajbicu paradajza 2reda za 150dinara.... Na kvantašu u NS-u prodavao po 600dinara.... Razgrabilo se do podne više od 700 gajbica......
Provozajte se slobodno do Dobrinaca,Golubinaca, pravac prema Platicevu pa javite kako se kreće cena povrća. Večeras mi dolaze kupci za dinju pa ću imati tačnu informaciju. Pre neki dan jedan kupac je tovario lubenicu u Golubincima po 35 din a na kvantasu Bg 40 do 45 din.
 
Eh što sad nemam jedno dva jutra lubenice i pola jutra paradajza makar po ovim lošim cenama od 30-35 dinara na veliko i 700 do 1000 za gajbicu paradajza.
Па посеј, догодине ништа боље неће бити. Ево код нас лубеница више ни нема врте се пар шпедитера са лубеницама и то је то. Некада их било, на свакоме ћошку сада се зна један у центру града и по два код пијаце средом и пијаце суботом.
 
Па посеј, догодине ништа боље неће бити. Ево код нас лубеница више ни нема врте се пар шпедитера са лубеницама и то је то. Некада их било, на свакоме ћошку сада се зна један у центру града и по два код пијаце средом и пијаце суботом.
Dogodine ko živ ko mrtav.
 
Izgleda da je cista laz bila da hrane ima manje!Zapravo hrane ima i previse i puno se baca.Prica mindrugar iz Austrije da su ogromni viskovi hrane ...baca je katastrofa od povrca do.mesa itd....
Можда у Европи, ено на црном континенту кажу глад невиђених размера. Суша им уништила све, а ми опет наводно бацамо храну. Ту је ћопави једино направио добар посао са несврстанима. Ми њима жито и кукурузе, а они нама дијаманте. Да бар овај наш садашњи ћопа исто то уради, него њему литијум не избија из главе.
 
ma to oko litijuma i kopanja smrdi jako
mnogo se njima nesto zuri odjednom u vezi tog kopanja a litijum sve vise pada po vrednosti u svetu
kinezi su vec presli na drugu vrstu baterija od litijumske,tj prelaze na tu drugu vrstu

ko zna zasto ovaj zuri da i ako oni odustanu onda nema isplate penala itd a ko zna gde su te pare vec otisle

ako je tacno mi cemo imati oko 3-4% od toga sto izadje nekih 300-350mil godisnje evra sto je smesna cifra za drzavu
 
ma to oko litijuma i kopanja smrdi jako
mnogo se njima nesto zuri odjednom u vezi tog kopanja a litijum sve vise pada po vrednosti u svetu
kinezi su vec presli na drugu vrstu baterija od litijumske,tj prelaze na tu drugu vrstu

ko zna zasto ovaj zuri da i ako oni odustanu onda nema isplate penala itd a ko zna gde su te pare vec otisle

ako je tacno mi cemo imati oko 3-4% od toga sto izadje nekih 300-350mil godisnje evra sto je smesna cifra za drzavu
Pa majku mu , valjda tolka zemlja donosi neku dobit i ovako ili bi moglo ako se malo ulozi , i bez kopanja . Pa suma da se posadi na toliku teritoriju pa nesto ce biti
 
Хоће, ал' за 15-20 година. Ови би одмах, сада и све. Нема вести без литијума и вође. Сад спомиње и референдум, рачунам момо република српска масовно да мења места пребивалишта и личне карте...
 
A koliko je to dovoljno?
Zanimljvivo pitanje neko kaže nemože preživeti sa 200kj...a nekom dosta i 70-80 pa zivi normalno a vidimo po pisanju neko i sa 30-40 ide na odmore tako da pohlepa i veliki apetiti su jedno a činjenično satnje je nešto sasvim drugo al ljudi hteli to ili ne teška srca priznaju radije se upuštaju u diskusiju i objašnjavanje..
 
Poslednja izmena:
Sad kad ne radim zakup vidim koliko mi lepo, ovi dana nude zemlju odustaju bas oni koji su pre 3 godine napucavali cenu i otimali zemlju.
Uglavnom kad mi ponude zemlju onda pozovem ovog sto je radi i pitam sta je u pitanju da li je odustao i zasto uglavnom kuknjava nem racuna pa nije odustao vec hoce da smanji arendu, onda mu dam rok 5 dana da razmisli i resi to ili ja cu uzeti odnosno pomazem mu da plati punu cenu da se puno ne razmislja.
 
Nazad
Vrh