Arenda- pravila, obicaji....

Ono što je do sada bilo u nacrtu samo budala može da prihvati. Ušam ih dve godine.
Mi prvo ne moramo da prihvatimo na do rovoljnoj bazi, a drugo možemo da se pobunimo. Isto kao sve ostalo i litijum.
Činjenica je da se oni manje bune od nas
 
Pretpostavio sam da su fondovi i bespovratna sredstva razlog nerealnih cena. Od nekih poznanika sam takodje čuo istu/sličnu priču kao od kolege Pajdaš i Bećarine.Mi nismo još u EU i nećemo skoro biti ali prihvatamo i sprovodimo skoro sve kao da smo već u uniji. Verujem da će od sledeće godine da počnu da nam uvode podsticaj za neobradjene površine (erozija, ekologoja, stanista zivotinja...) prvo dobrovoljno a ubrzo i obavezno. Neko je od Vas kolega iz Hr pisao koji je to % zemljista koji mora ostati neobradjen,koji % mora biti pod usevom cele godine (gajeni/pokrovni)... Znam da nije tema za to,mozete li napisati koji su to % u pitanju? Čisto da i naši poljoprivrednici imaju pojma šta nas čeka uskoro.
evo za 2023.godinu od 23,92ha koliko obrađujem ispadne oko 3ha gdje nisam ništa sadio nego sam samo po propisu morao obrađivati redovno tijekom godine (ukloniti korov) bez sjetve neke kulture...
.....nekom manje nekom više, meni je npr jako puno i vecini kod mene posto su nase parcele široke i 95% uz kanale i šume, pa 10ak metara moras ostaviti neposijano pa kad se pomnozi sa duzinom i zbroje sve parcele gdje sam tako ostavio to ispadne jako lijepa površina od 3ha :/
To ti ispadne kao da od 12mj u godini, jedan mjesec ides raditi nekom za dzabe a pritom ulazes svoj novac na gorivo, uzinu itd a nista ne dobijes...
Takoder nema vise monokulture i stosta drugo....na toliko i toliko ukupne povrsine moras uzgajati toliko kultura, nema npr kao sto su vecina znala dvije najisplativije itd
Tako da financijski i vremenski i manje zivaca i papirologije ispada bolje ne prijaviti sve površine pod poticajem kao sto su vecina kod mene i ucinili...
 
Људи можемо да се зајебавамо колико хоћемо али дешавају се неке ствари које нису нормалне...Или ја нисам нормалан!
Подели са нама та дешавања па да констатујем шта је у питању? 😁
 
Ne kontam,ostaviš ne posejano a ne dobiješ ništa?
Ili dobiješ neki novi vac za tu površinu?
to je jedan od uvjeta za dobiti uopce poticaj....kod mene i kod drugih u selu su bili dolazili u kontrolu s metrom da vide jer smo ostavili toliko koliko je propisano metara neposijano, a mislim sljedece godine da ce se tim uvjetima dodati jos i da parcele koje si ostavio (tzv zimska brazda) za proljetne kulture (soju, kukuruz itd) mora imati vidljivi pokrov u periodu od 15.12 do 15.02 ako se ne varam
 
to je jedan od uvjeta za dobiti uopce poticaj....kod mene i kod drugih u selu su bili dolazili u kontrolu s metrom da vide jer smo ostavili toliko koliko je propisano metara neposijano, a mislim sljedece godine da ce se tim uvjetima dodati jos i da parcele koje si ostavio (tzv zimska brazda) za proljetne kulture (soju, kukuruz itd) mora imati vidljivi pokrov u periodu od 15.12 do 15.02 ako se ne varam

To je ako si proljetne kulture prijavio u konzervacijsku obradu. Ako oreš onda ne moraš imat pokrovni usjev. Ta kozervacijska obrada će nas tolko zagadit (i već je) sa miševima i korovima da će nam to sve prisjest (i pomalo već je). Ne znam koji je to tim "stručnjaka" dozvolio. Šablonski se prepisuje od drugih zemalja koje su 20-30 (50) godina ispred nas i koje su u drugačijem klimatskom području.
 
Подели са нама та дешавања па да констатујем шта је у питању? 😁
Бићу искрен пар год у назад уложио сам свој новац у Земљу без кредита и задужења...Нисам га вратио једноставно њега више нема испарио НЕМА...Сад се задужујем и правим репрограме да се раздужим и раним породицу...И онда ми се појаве стручњаци и држе предавања како треба економисти и повећавати приносе а ја са мојом лошом механизацијом имам боље приносе и чистије њиве од њих ...И сад ти мени реци дали мени нешто фали😁
 
Бићу искрен пар год у назад уложио сам свој новац у Земљу без кредита и задужења...Нисам га вратио једноставно њега више нема испарио НЕМА...Сад се задужујем и правим репрограме да се раздужим и раним породицу...И онда ми се појаве стручњаци и држе предавања како треба економисти и повећавати приносе а ја са мојом лошом механизацијом имам боље приносе и чистије њиве од њих ...И сад ти мени реци дали мени нешто фали😁
Ти и ја као браћа рођена! 🤣
Класика од готових пара направио вересију коју никад нисам вратио. Нешто нерадимо како треба сигурно, а шта немам појма. 🤔
 
Можда убацити коју животињу у ту комбинацију. На ове цене житарица капне по који динар сваки месец и мени који немам земље, већ све купујем. Али то је тек борба, ко је испао из колосека и затро стоку.
 
Nazad
Vrh