Arenda- pravila, obicaji....

E ovako o svojoj veri (sveštenstvu) samo Srbi govore, ima ovde na forumu raznih veroispovesti, niko ovako za svoje ne govori, ima toga i kod njih ali ne iznose to baš pred svima. Postoje dobri primeri sveštenika u svom mestu, verujem da ih je i više nego loših ali ovakvi slučajevi se čekaju(pitanje koliko su i istiniti) pa da se razveže tema kao za kurir novine i rijaliti program na čelu sa ovom ateističko-komunističkom vlašću koja to sve i podržava.
Ne sudite da vam se ne bi sudilo!
Šta ako sam ja izneo isključivo dokazive činjenice, šta ćemo sada ?
Da li to znači da ne smemo da kažemo da je lopov lopov jer je naš lopov i još što se naši lopovi kriju iza svetinja ?
Pa nema gorih od takvih lopova.
A nisam izneo ni delić gadosti koje sam video i čuo, živim preko 57 godina pored Crkve.
Niko nije napao VERU, samo se iznose činjenice o ljudima koji bi trebali biti bolji od istalih, a oni su čak i gori.
 
Треба сачекати још једну годину да се алави на алавишу и наподижу аренди и онда укинути све типове субвенција. Ми мањи смо свакако осуђени на пропаст па нека и њима мало трну табани.
 
Треба сачекати још једну годину да се алави на алавишу и наподижу аренди и онда укинути све типове субвенција. Ми мањи смо свакако осуђени на пропаст па нека и њима мало трну табани.
Vidi taman kad prodje ta jedna godina,dolazi ona Vuciceva kad ce nam za 2 godine biti mnogo bolje.
 
Стручњаци смо за категорисање и сви су исти...Шта са оним нпр свештеником у Визићу,Ривици село 100кућа пола прима Свештеника у кућу вози пежоа 307 има петоро деце и једва крпи крај с крајем...То није у реду рекао сам има свега као и међу нама балега колико хоћеш!
 
Palo je malo kise ovih dana a i pre toga jesenji usevi u nasem ataru izgledaju skroz korektno za ovo doba godine i evo odmah je pocelo otimanje oko arendi. Drugaru su preoteli nekih 10 jutara u komadu,otislo po 350e i vlasniku zemlje subvencije.
Ti sto dobiju 350 eura po jutru i subvencije ti su osvojili jackpot na lotu. A ti sto su budale pa pristali uzeti to u 5 godina se nece moci pokriti nema sase na ratarskim kulturama. Takve nije ni za zaliti kada bi klekli danas sutra.
 
Ne znam sta da kazem ja nemam mnogo arende a ne radim ni puno zemlje,secem usi krpim du*e i cistim stalu svaki dan. Moja kompletna mehanizacija kada bi sabrao ne vredi kao 1 traktor od tih alavih i onda se pitam ko je ovde lud...
 
Треба сачекати још једну годину да се алави на алавишу и наподижу аренди и онда укинути све типове субвенција. Ми мањи смо свакако осуђени на пропаст па нека и њима мало трну табани.
Kako da im trnu tabani kad i ovako daju subvencije gazdi? Od prošlog leta do sad sam uzeo nekih 150 jutara u arendu... Jesenas mi je nudjeno 10 jutara u tabli za 300 evra i njemu da ostanu subvencije, rekao sam hvala lepo... Prvi sledeći je uzeo po tim uslovima i rekao njemu odgovara... Samo neka rade. Ja im želim svu sreću i uspeh, jer ako njima nešto ostane meni će ostati još više...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Па трнуће им не секирај се. Знам неке који су узели тако земљу па сад власник очекује 35000дин/ха иако је држава платила само 18000.
 
Koliko zemlje u vlasništvu imaju ljudi koji pristaju da plate toliki zakup? Jedini odgovor je jos toliko zemlje u vlasništvu i onda opet kocka: ako rodi i bude cena robe dobra imace neku zaradu i na toj arendi. Ako kiksne onda pokriva minus sa svoje zemlje što nema apsolutno nikakve logike ali znam da to ljudi rade. Kod mene je prosle godine u Bečeju bilo mnogo zemlje u ponudi zbog kiksa i neplaćanja zakupa i opet se nasao ko je platio 300 eur/kj sa ili bez Ugovora o zakupu.
 
Mnogi se i zaigraju sa tim zakupima jer moraju, to obicno krece kad se kupi traktor brendiran, veci nego sto je potreban, i onda posle max 1 godine skapiraju da im je em nepotreban em nerentabilan, al di da ga proda sad, pa sta ce komsije reci, daj jos zemlje, ne pita za cenu zakupa
 
Samo ljudska pohlepa ništa drugo...
Nego se i drugi nađu u tom neobranom grožđu,evo imam arende koje radim 15 pa i 20 godina,hoće još da dignu jer čuju i sami da ima budala koje daju više i šta ja da radim, da odustanem a znam da su dobre njive,pa da tražim neke realnije zakupe al da mi opet treba 5 godina da je dovedem u red,pa tek to nije posao...eto ni sam nisam pametan
 
Nazad
Vrh