Arenda- pravila, obicaji....

Kad je pocela crkvena zemlja, prva stvar koju sam isto predlozio je da daju dzabe po 2-3-5ha ljudima iz sela koji su vernici i koji su bili uvek za crkvu kad god se sta radilo.
Naravno ne, sproveli su licitaciju i izdali za 90-100k/hektar. To je bilo 2013-14 godine, nista se nije promenilo ni sada.

Inace svu tu zemlju su donirali sam narod vekovima u nazad.
 
Kad je pocela crkvena zemlja, prva stvar koju sam isto predlozio je da daju dzabe po 2-3-5ha ljudima iz sela koji su vernici i koji su bili uvek za crkvu kad god se sta radilo.
Naravno ne, sproveli su licitaciju i izdali za 90-100k/hektar. To je bilo 2013-14 godine, nista se nije promenilo ni sada.

Inace svu tu zemlju su donirali sam narod vekovima u nazad.
I kod nas je to javno predložio naš član, a jasam ga podržao jer identično mislim. Zbog toga su sveštenuci rekli da sam loš čovek 😃
Da, pri tome sam rekao da ja ne spadam u tu grupu za koju smatram da treba da dobiju po prioritetu (malo zemlje, puno dece, pošteni i td.), osim ako podele da svi dobiju
 
Ватајте га за гушу Свештеник што се тиче Црквене земље не може ништа без Епархије ја лично плаћам аренду у Епархији не код локалног Свештеника уговоре о закупу итд све у Епархији Сремској...
 
Poznanik rešio da izda nekih 10kj neće više da se pati..... Traži 300e/kj 5godina unapred... (subvencije nema, nisu čisti papiri još).... Ljudi pristaju bez problema..... Zvalo ga njih više od 20 u roku od par sati.... Kaže sada ne zna kome da izda.... 😂
 
Poslednje za cega sam se raspitivao je bilo pre mesec dana i to jutro i po u Sasincima za koje su trazili 24000 evra. Poludeli ljudi sa trazenim cenama.
 
Poznanik rešio da izda nekih 10kj neće više da se pati..... Traži 300e/kj 5godina unapred... (subvencije nema, nisu čisti papiri još).... Ljudi pristaju bez problema..... Zvalo ga njih više od 20 u roku od par sati.... Kaže sada ne zna kome da izda....

Daj neka imena da im prepustim nesto od arendi. Taman beskamatni kredit :)
5god dati unapred je ozbiljna ludost dati nekome. Pogotovo pod tim uslovima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo sam napisao šta mislim o SPC.
Нису само у СПЦ попови лопови, ништа бољи нису ни други. Русински попа издао земљу у Врбасу неком Мађару из Србобрана, а земљу стари попа давно поделио на равне части људима из њине цркве ко је хтео да је ради. Игром случаја другар је ту земљу радио, а пре њега његов деда, отац па он и, каже само један дан улетели нови џондири све поорали спремили и он дође и посеје. Било ту дебелог срања са попом чак га је у сред цркве ишамарао пред људима. Кад каже један дан испред куће стаје црни џип, а у њему 5 кркана, питају јел си ти тај и тај, јесам ајде са нама лепо, га провозали по атару и објаснили му ко од сада ради земљу. Каже били поштени платили му семе, вештак и стајњак који је бацио пре него су ови поорали и рекли му немој да више морамо због тебе гориво да трошимо од Земуна до Врбаса јел се неће овако завршити. А исто и са евангелистичком црквом сву земљу коју су добили у Врбасу јер наводно у Суботици, није било више државне земље за поврат је узео један опасан лик који дрма овим делом Србије. Иначе је Црногорац тако да нема везе које си вере и из које си парохије и цркве, сви су битанге за паре су сви продали веру за вечеру.
 
Nazad
Vrh