Arenda- pravila, obicaji....


Овај је најбољи...
Кука а узима државну земљу у под закуп!
Е свакаквих нас има Боже мој
1000 hektara neki dobio po 200 evra, alal vera drzavi.
70-80% onih koji su dobili drzavnu zemlju dali drugom u arendu, alal vera drzavi.
Ovaj kuka sto ne moze da stavi traktor od 100000-150000 eura na skelu pa da obradjuje drzavnu zemlju, alal vera domacine.
 
To je glupost. Npr. radiš 200kj, i imaš zaradu 200e po kj prosek. Onda uzmeš jos 50 kj skupo platiš arendu, da bi radio 250kj i imao prosek 150e po kj. Samo posla više, para isto.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nama običnim smrtnicima ta matematika naravno nije jasna... Ti drugi imaju sasvim drugačiju matematiku, gde 1+1 nije uvek 2...iza tih velikih stoji neko, imaju što se kaže leđa, i to je igranka na drugačijem nivou.. Ovako sa strane kad gledam kad dođe loša godina oni umesto po logici da propadaju oni rastu ko kvasac... Al ja im u opšte ne zavidim, niti želim da, se bavim takvom poljoprivredom, još uvek se vodim nekim drugim vrednostima u životu... Pare mogu mnogi da imaju, ali čast, obraz i reč malo ko....
 
Casti i obraza odavno nema u nasem narodu, a i para sve manje.
I ove visoke arende su samo produkt lose drzavne politike jer da je ona dobra cena zakupa bi bila kao u Hr.
To sto nas Bog pogledao malo predhodnih godina sa prinosima je samo sreca. Svi su se odmah "napalili" na poljoprivredu pa cak i neki koji veze s njom nemaju.
Nisu ti ljudi krivi uopste, oni su samo osetili da bi mogli nesto da zarade.
Da nam je privreda iole dobra i da su plate bar 1500 evra, a penzije 900, verujte da bi pritisak na poljoprivredu bio mnogo manji pa bi i zakupi bili nizi.
Ovako nema puno poslova koji nesto donose u ovoj zemlji. Ostaje ti ili da budes "Beeeeogradjan", ili novokomponovani novosadjan, ili politicar, ili da se bavis poljoprivredom, ili da ides u neki "rudnik" za 35000 mesecno.
 
Disbalans je ogroman i u takvim uslovima je sve poremeceno. Para ima, ali su one sve kod par ljudi u drzavi i tu je kraj svih kalkulacija. Za ono sto pretekne prvo se pootima mafija, pa kako kome dalje zapdne.
 
Evo i kod nas u Kaću beše ove godine 105600 din po hektaru , drugi ponuđač 78000 , treći 72-73000 , a ja 56500 ....i niko se ne hvali

Eto ja sam najluđi
Jedno se priča a drugo radi
Tuđa leđa ne svrbe
 
Da. Samo što je ovo u Kaću uzeo povrtar, a ovo u Zmajevu koliko sam shvatio ratar.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh