Arenda- pravila, obicaji....

Оно што сам писао кад су били протести и неки предлози у вези преговора о професионалном пољопривреднику. За све мора уговор. Почевши од аренде па на даље. Плаћање преко рачуна би увело реда у финансије пољопривредних газдинстава. Оправдао би новац који је директно из производње, опорезован и на крају легалан. Али колико сам онда видео већини овде из овога или онога разлога није одговарало.
Takodje sam pisao da neko samo placa PIO i odmah je profi poljoprivrednik ne to je samo jedan od koraka ka legalnim tokovima.A kad se urade par koraka na NAS nacin mnogi ce zakukati iz sve snage.Nema moratorijuma na kredite nema odlaganja zakupa na drzavnu zemlju i nikako ogranicavanje cena nicega,svi slobodno nek dizu cene pa na kraju kako bude.Opet ce se razviti diskusija ko kakav status ima u poljoprivredi
 
Sad čujem bila licitacija u zmajevu za zadruginu zemlju. Mislim ozz sloga. Uzeo neki Srećkov i dao 100.000 po hektaru za godinu dana. Nekima je dobro...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Uroš koga znam dobro od davnina počinje da me iznenađuje ....
Pravo pitanje je da li ograničiti br ha ili maximum a ne cenu...
Ali ajd
 
Sad čujem bila licitacija u zmajevu za zadruginu zemlju. Mislim ozz sloga. Uzeo neki Srećkov i dao 100.000 po hektaru za godinu dana. Nekima je dobro...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Драган Срећков звани зубар, он је увек на лицитацијама давао најјаче цене. Набија аренде био је једне године на ТВ када су улетели човеку код Аде или Мола и покосили неку државну земљу и никоме ништа. Јако, опасан и правно поткован лик. Он и Кобиларев из Змајева су годинама ведрили и облачили у нашој општини на лицитацијама. Вазда се општинари имали муке са њима.
 
Драган Срећков звани зубар, он је увек на лицитацијама давао најјаче цене. Набија аренде био је једне године на ТВ када су улетели човеку код Аде или Мола и покосили неку државну земљу и никоме ништа. Јако, опасан и правно поткован лик. Он и Кобиларев из Змајева су годинама ведрили и облачили у нашој општини на лицитацијама. Вазда се општинари имали муке са њима.
,,Utrcali coveku i pokosili njivu"...po kom osnovu su mu pokosili?
 
Ма наводно је као он ту њиву радио у закуп али није плаћао аренду и та му општина одузме и да другоме.
 
Nazad
Vrh