Arenda- pravila, obicaji....

Ja bih voleo znati kako je onima koji placaju usluge, kad ljudi koji imaju svoje masine jedva sklapaju kraj sa krajem?
Plaćaju jer su cene usluga male bar kod nas.Primer jedan je zaposlen u gradu dobili su restitucijom nešto zemlje i sad je to neka lepa površina neće posao da napusti otac mu stariji već nemože toliko da radi ima nodetku 4 reda i nađe čoveka iz trećeg sela sa novim traktorom i novom sejačicom za 1200 dinara po lancu a pre toga su mu se nudili ljudi iz našeg sela za 1500 dinara.Tanjiraju za 2500 dinara sto bi neko kačio plug orao pa posle spremao a gorivo skupo.Prskanje herbicidima povoljno što bi se trovali...Isto i kombajniranje 5000,5500 do 6000 dinara sa prevozom.Ko ima 30,40,50 lanaca u vlasništvu nakrivi kapu...sa ovakvim cenama usluga nije lud da se zadužuje i kupuje skupocene mašine.
 
Ja sam rusa kupio za 6400e pre 5 i jace godina, stavio 4 nove gume,lamelu i pumpu hidraulike ni akumulatore nisam menjao,a prodao ga za vece movce,e sad jel mi ta pozitivna bonifikacina povecava profit na arendi ? 😀
Izvini jel to onaj rus sto si kupio tati od studentskog dzeparca?To su tvoje reci onomad napisane nisam ih ja izmislio samo sam se onda dobro zamislio sta ja trazim u ovom poslu i od onda sasvim drugacije radim
 
Izvini jel to onaj rus sto si kupio tati od studentskog dzeparca?To su tvoje reci onomad napisane nisam ih ja izmislio samo sam se onda dobro zamislio sta ja trazim u ovom poslu i od onda sasvim drugacije radim
Imao 1ha cvekle te godine. Radnim danima u firmi petak vece tifon i spavanje na njivi cveklu zalivamo do subote podne,a onda prebacimo pored tifon na kukuruz-soju. Vise spavao u kabini to leto nego u njivi. 560 prodao i dodao za tog rusa.
 
Imao 1ha cvekle te godine. Radnim danima u firmi petak vece tifon i spavanje na njivi cveklu zalivamo do subote podne,a onda prebacimo pored tifon na kukuruz-soju. Vise spavao u kabini to leto nego u njivi. 560 prodao i dodao za tog rusa.
Znam ja sta znaci raditi u firmi kod privatnika i nocu ici na njivu prava uzivancija.Cenim mlade ljude koji studiozno pristupaju radovima a ne kao mi stariji,samo mozete negde naznaciti makar i malim slovima svsrdnu pomoc oca u vrsenju radova
 
Pa istizem ja sam i sad na oranju. Cale mi je tehnicka podrska. Imao sam i radnika ove jeseni u oranju jel to sad problem ili dobra organizacija ?
Cale mi vise znaci da otvori kapiji,naspe vodu u prskalicu nego da ga raubujem kao traktoristu kako se izgleda misli da mi mladi radimo.
 
Problem?To je samo dobra organizacija kojoj skidam kapu,ja to nemam i zato sam hobi poljoprivrednik.Ti mislis da zivim na Slaviji i ne vidim sta mladi rade "cast izuzecima" to posebno naglasavam!
 
Ne znam de zivis, a iskreno i ne i teresuje me bas. Jeftinije mi atiti coveka da ore, ja te pare zaradim kad coveku 6 jutara uradim sve lagane radove uradim i jos mi ostane para. Samo olovka i organizacija.
 
Ne znam de zivis, a iskreno i ne i teresuje me bas. Jeftinije mi atiti coveka da ore, ja te pare zaradim kad coveku 6 jutara uradim sve lagane radove uradim i jos mi ostane para. Samo olovka i organizacija.
U pravu si i ne treba da te interesuje to je nebitno ali pises bajke da je tako svi koji koriste olovke u poljoprivredi bi cvetali a ne dizali bunu zato im je dobro.Pozdravi oca i kazi mu samo da nastavi tako da radi jer mislim da radi dobro.Pozdrav i tebi
 
Ima ljudi koji su stvarno pogodjeni susom i drugim zivotnim neprilikama
Ali u mom kraju ko nije iskoristio zadnjih par godina nek dize ruke dok ima od cega.
 
Nazad
Vrh