Analiza zemljišta

Vecina rezultata su mi relativno slicni ovom ispod, interesuje me kolika je optimalna vrednost CaCo3 i da li ovaj od oko 1 treba popravljati?

Dubina - 0-30
pH - kcl 6.85, H20 7.97
CaCo3 - 0.9
Humus - 2.5
Azot - 0.11
P2o5 - 25.4
K2o - 20.6
Vlaga - 4.52
 
Imas extra zemljiste, nista ne diraj.Koliko bi ljudi juzno od Save i Dunava pozelelo ovakvu analizu............
 
Evo juče sam dobio rezultate od analize sa dve parcele pa da sa vama podelim:
Parcela 1: Parcela 2:
Vlaga 3,56 % 3,53%
pH u vodi 6,53 6,32
pH u KCl 5,40 4,96
Ukupni azot 0,230% 0,201
Organski C 2,08 % 1,86
Humus 3,59 % 3,21
C/N odnos 9,0/1 9,2/1
Lako pristupačni P (P2O5) >100,0 mg/100g 22,0
Lako pristupačni K (K2O) 46,2 mg/100g 37,9

Nema korišćenja mešanog bar dve naredne godine i N isključivo u obliku KAN-a.
Čekam vaše komentare i kako bi vi postupali sa ovakvim zemljištem. Generalno na ovim parcelama idu naizmenično kukuruz i pšenica. Konkretno na parcelu 1 će ići kukuruz na parcelu 2 pšenica.
 
Dobro ti je zemljište. Prve godine samo KAN a posle malo mešanog sa naglaskom na P i naravno KAN.
 
Vlada015 znam da treba prvo da se sredi kiselost. Ali koliko sam se raspitivao jako je teško da se nadje kreč. A i da ga nađem treba da se meša sa stajskim djubrivom kojeg kod mene u kraju je jako jako teško naći, a i ako ga negde ima taj vlasnik sigurno neće da ga proda.
Što se tiče situracionog mulja u razgovoru sa ljudima koji su ga koristili nisu baš zadovoljni. Slabi rezultati se postižu.
AcaRaic naravno da samo može samo KAN. A ovo mešano sa naglaskom na P može jedino na parcelu 2. Mada kada sam upoređivao rezultat iste zemlje iz 2019 godine na toj parceli se nije smanjilo stanje ni za P ni za K. Veoma mala količina. Tako da sigurno naredne 3 godine ništa od mešanog pa ću raditi opet analizu da vidim kakvo je stanje.
 
N_emanja radio sam je kod ovih iz Agrounika. I pre 3 god isto kod njih. Kao i u januaru ove god N-min. Sa preporukom za djubrenje je bila analiza.
 
Nazad
Vrh