Alati i radionice

Kopao bagerom,nisam ručno :D Sredio preko poznanika da dotera dva kubika sitnog tampona ispod cene,postavio cevi i zatrpao sve.Laganih 100€ bez muke.

Još sam kupovao cevi,ima dva skretanja svuda uzeo kolena na 90,poslao ga da uzme kao čovek par od 45,ježim se kad vidim da ljudi stavljaju krivine od 90 u horizontali,recept za kasniji problem.Još on napao da se kopa strmo,jedva mu objasniš da to tako ne valja,a on zapeo brže otiče voda,a kad ga pitam a ono teže od vode,onda se zamislio pa kaže kopaj kako misliš da treba :D

Prvi dogovor bio samo iskop € po metru.Pa kad nadje majstora onda će da zove da se zatrpa,ovako sve završeno isti dan,ostalo da čeka kišu da se slegne,tu mu nema pomoći.
 
@SeljakizGrada

Shvatio sam da je samo montaža cevi 100€.
Ako je ceo posao, onda zaista nije mnogo.

@nesko2563
Nema rada sa kratkim kablovima, bez obzira što misliš da ćeš sa kratežima dobiti neki amper više.
25 kvadrata je minimum ako želiš da imaš kablove od 4 metra. Industrijski aparati imaju 40 pa i 50 kvadrata.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Што кажу - fun fact: "зубр" на руском значи бизон, чак и код њих постоји робна марка алата "Зубр", а ово додатно К на почетку је нека кинеска фора. Чак мислим да сам нашао да се алат производи у фабрици која производи алат и под марком "Royce", фарбан у плаво и има понешто њихово да се нађе ка КП.
 
Ja sam jesenas za traktor uzimao 4 m bakarnog provodnika,50 preseka,fabricki je bio dal 35-40,znam da je tanji ,ako me secanje sluzi,placeno je oko 5,mozda 6k din sa postarinom,ali ,verujem da je to sad skuplje.
 
A prоpos каблова: кол'ко квадрата треба да ми је кабл масе за трактор, који је дужине 25-30 сантима и качим га на акумулатор од 140 ампера?

25 квадрата мало?
 
Nazad
Vrh