Alati i radionice

Hvala na pomoci ,onda cu verovatno i uzeti uskoro tu pneumatsku ,jednom godisnje napunim i mir.
Uzmi obavezno. Olakšaće ti život pagotovo ako imaš dosta mazalica. Takodje kad je kupiš uzmi i glavu (štipaljku) i stavi je na fleksibilno crevo. Ja sam glavu uzeo od ichbinmilan i zadovoljan sam. Mazalicu sam uzeo sam ovu https://univerzalalati.com/proizvodi/pneumatska-mazalica/ (Imaš na kupujemprodajem za 90€) radi super

Aha , već sam ti psao za glavu ... sad vidim :)
 
Poslednja izmena:
Na kraju uzet Kzbur od 110€.Juče odmah bačen na posao.Pravio komšiji neku tendu na 2.spratu.Prži elektrodu 2.5 ne oseća.Lagan tako da i moja ledja nisu ništa osetila.Proban i sa četvorkom isto samo prži.

Kome treba pomoćan ili aparat za sitnice vredi svaki €.Uporedjen sa Lidl igračkom i stvarno je Lidl igračka.Na lidlovim kablovi smešno tanki.Klešta za masu kao od strat kabla.Kzbur sve to mnogo ozbiljnije.
 
Kako god, ali ti kablovi uz bili koji kineski aparat jednostavno ne valjaju i plus su prekratki.
Najbolja opcija je uzeti što bolji aparat a kablove sam sklopiti. Uzeti po 4metra 25 kvadrata, priključke, klešta, magnetnu masu i onda je to nešto.
Ali za ovo što sam nabrojao, treba 4-5000 din.
Ja imam ovo što sam nabrojao, i mislim da mi to daje mnogo uspešnije varenje.
 
Kablovi jesu kratki.Jasic je recimo došao fabrički sa duplo dužim kablovima.Ali za ovako male poslove pogotovo gde je tesno,terasa 1,5*10 jebo je ko je i pravio :D Smeta boca,upleteš se u dugačke kablove.Ovako kaiš na rame i udri :D Za lagane poslove mi je mnogo praktičniji od Jasic.

Lično meni je CO2 bezveze za teren,bar ono što ja ponekad odradim kapije,boks neki i tako to.Nisam baš 100% merodavan ali komplikovanija je logistika za CO2 od ovoga.

Da vidimo još par poslića pa dal da ide neki upgrade.
 
Jel to isto aparat od 2 kg, kao onaj moj što sam uzeo u Wobihausu?
Taj aparat mi je konfiskovao drugar kada ga je probao, baš iz istih razloga lakoće kačenja na rame.
Čak je hteo da plati više od onih 9500 din, koliko sam ga ja platio.:osmeh:
 
Skoro naletim na TELWIN 120-130 A, jes polovan, ali deluje kao nov, a cenio ga covek valjda 100 evra. Naso se tu neki strucnjak i prica kako je on kupio aparat od 500 A za slicne pare! Inace onako mali aparatic deluje bas prakticno za terenski rad.
 
Kako god, ali ti kablovi uz bili koji kineski aparat jednostavno ne valjaju i plus su prekratki.
Najbolja opcija je uzeti što bolji aparat a kablove sam sklopiti. Uzeti po 4metra 25 kvadrata, priključke, klešta, magnetnu masu i onda je to nešto.
Ali za ovo što sam nabrojao, treba 4-5000 din.
Ja imam ovo što sam nabrojao, i mislim da mi to daje mnogo uspešnije varenje.
Koliko su dužine kablovi na Kzbur i kog preseka? Na Villager je ovaj za masu 1,5 m drugi je 2m. Presek 16 mm2 .
Moram napraviti magnetnu masu tj. kombinacija klešta-magnet ... U stvari sad gledam ima za 600 din kad sam gledao zadnji put bile su po par hiljada. Ne znam koliko valjaju ove?
Nije baš toliko lagan,tu je negde oko 5kg,al posle decenije nosanja raznih motorni,sve je lagno kao perce :D
Koliko amera.. mislim koliko piše na njemu? ovaj moj ima 2,6 kg i dimenzije su mu male, stvarno je zgodan za nošenje. Ovakav je.
Piše da mu je maximum 160A mada sam merenjem struje na ulazu izračunao da je pre negde oko 130A.
Tope oni elektrodu od 4mm bez problema ipak ne bih ga preporučio za neke zahtevnije radove. Ne prodire dovljno duboku u materijal i kao da se vidi da mu nedostaje snage pri radu na max i sa 4mm. Invertori imaju veoma stabilan luk tako da topi on elektrodu lepo ipak ko što rekoh dosta toga ne prodre dovoljno duboku u metal. Za 2.5 mm je super. Posle par godina korišćenja moj radi besprekorno i zadovoljan sam.
Znam da su ljudi uzmale kineze za 100€ i nisu se usrećile e sad ne znam kakvi su Kzbur.

BTW da li iko zan kako se izgovara "Kzbur"? :)
 
Skoro naletim na TELWIN 120-130 A, jes polovan, ali deluje kao nov, a cenio ga covek valjda 100 evra. Naso se tu neki strucnjak i prica kako je on kupio aparat od 500 A za slicne pare! Inace onako mali aparatic deluje bas prakticno za terenski rad.
Za 500 A mora da bude trofazni apart. Taj ako ima 200 to je pesma. Mada mislim da nema ni toliko.
 
Skoro naletim na TELWIN 120-130 A, jes polovan, ali deluje kao nov, a cenio ga covek valjda 100 evra. Naso se tu neki strucnjak i prica kako je on kupio aparat od 500 A za slicne pare! Inace onako mali aparatic deluje bas prakticno za terenski rad.
Ako je transformatorski bjezi od njega, imam ga ja..
 
Na svim kineskim aparatima su takvi kablovi. Masa magnetna od 400A je bila 1600 din. Kabal 25 kvadrata, bio je čini mi se oko 500-600 din/metru.
Džekovi 8-mica 500 po komadu.
Izlazi da su profi kablovi najmanje 50€.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Са два потенциометра - ампеража и "арк форс"?
Taj.

@dusanboss na njemu naravno krupnim slovima 400A,al su pošteni pa je na tablici 60% 200A,100% 154A.Ko očekuje 400A ima da se razočara :D tu je i mana oko štelovanja po displeju jer nije precizno ali Bože moj posle prve elektrode se vidi šta i kako.

Svakako je uzet sa rezervom da je krš ali je prijatno iznenadio za te pare.Skoro se otplatio posle prvog posla tako da sad koliko traje nek traje.Kod mene neće imati potrebu za više od 2,5,četvorka je probana čisto da se vidi dal može i kako.

Nema kod mene više ozbiljnih poslova pa ni ozbiljnog varenja,posle skoro pola veka sam ukapirao da se najbolje pare uzimaju na sitnim stvarima.Evo danas bio da kopam za kanalizaciju laganih 30m čovek ima pare ali ništa ne zna,kao ih kad bi našao nekog vodoinstalatera da mi odmah postavi cevi.Na kraju lepo se dogovorimo 100€ srećan on,zadovoljan ja.Još gleda čovek i kaže ja sam mislio da je neka nauka da se postave te cevi.
 
Poslednja izmena:
Pa nije baš ni lako postaviti kanalizacione cevi kp nezna. Ima tu pravila kpje treba ispoštovati.
Naravno da nije kvantna fizika.
Seljače, da nije previše 100e za montažu 30m cevi? Realno, nema se šta raditi tri sata..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh