Alati i radionice

Učlanjen(a)
25 Avg 2015
Poruka
1.922
Kopao bagerom,nisam ručno :D Sredio preko poznanika da dotera dva kubika sitnog tampona ispod cene,postavio cevi i zatrpao sve.Laganih 100€ bez muke.

Još sam kupovao cevi,ima dva skretanja svuda uzeo kolena na 90,poslao ga da uzme kao čovek par od 45,ježim se kad vidim da ljudi stavljaju krivine od 90 u horizontali,recept za kasniji problem.Još on napao da se kopa strmo,jedva mu objasniš da to tako ne valja,a on zapeo brže otiče voda,a kad ga pitam a ono teže od vode,onda se zamislio pa kaže kopaj kako misliš da treba :D

Prvi dogovor bio samo iskop € po metru.Pa kad nadje majstora onda će da zove da se zatrpa,ovako sve završeno isti dan,ostalo da čeka kišu da se slegne,tu mu nema pomoći.

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
4.889
@SeljakizGrada

Shvatio sam da je samo montaža cevi 100€.
Ako je ceo posao, onda zaista nije mnogo.

@nesko2563
Nema rada sa kratkim kablovima, bez obzira što misliš da ćeš sa kratežima dobiti neki amper više.
25 kvadrata je minimum ako želiš da imaš kablove od 4 metra. Industrijski aparati imaju 40 pa i 50 kvadrata.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
3.053
Што кажу - fun fact: "зубр" на руском значи бизон, чак и код њих постоји робна марка алата "Зубр", а ово додатно К на почетку је нека кинеска фора. Чак мислим да сам нашао да се алат производи у фабрици која производи алат и под марком "Royce", фарбан у плаво и има понешто њихово да се нађе ка КП.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
6.637
Ja sam jesenas za traktor uzimao 4 m bakarnog provodnika,50 preseka,fabricki je bio dal 35-40,znam da je tanji ,ako me secanje sluzi,placeno je oko 5,mozda 6k din sa postarinom,ali ,verujem da je to sad skuplje.

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
3.053
A prоpos каблова: кол'ко квадрата треба да ми је кабл масе за трактор, који је дужине 25-30 сантима и качим га на акумулатор од 140 ампера?

25 квадрата мало?

Vrh