Alati i radionice

Pa da, made in China. Ali valjda nije najgora varijanta kineza.
Ono sto se odmah primecuje da su bitovi koji idu u pakovanju nikakvog kvaliteta, moracu da nabavim neke malo bolje.
Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pre nekih 6 meseci sam kupio VERTO fen za vreli vazduh......koristim ga za zagrevanje aluminijumskih blokova od testera,mitora.trimera i za grejane kosuljica lezajeva....nekada radi i po sat-sat ipo bez prekida.... za sad odlicno radi\
drugar ima brusilicu njihovu isto za sad radi dobro..jest da landara prenos ali radi
 
Ne znam što, al već dva dana ne mogu da izbacim ovo iz glave :):D:)
Pre nekih 6 meseci sam kupio VERTO fen za vreli vazduh......koristim ga za zagrevanje aluminijumskih blokova od testera,mitora.trimera i za grejane kosuljica lezajeva....nekada radi i po sat-sat ipo bez prekida.... za sad odlicno radi\
drugar ima brusilicu njihovu isto za sad radi dobro..jest da landara prenos ali radi
Vidiš sad si mi dao ideju. Moram i ja da kupim fen. Zatrebao mi je nebrojana puta, a nije skupa stvar. Plus možeš i kosu da sušiš ako ga odaljiš dovoljno. :)
 
Ako neko od kolega ima aparat za varenje Rade Koncar a da je neispravan treba mi plasticno kuciste, demenzije 46 x 20 x 24... pao pa napuklo!
ovako nekako:
 
Pre nekih 6 meseci sam kupio VERTO fen za vreli vazduh......koristim ga za zagrevanje aluminijumskih blokova od testera,mitora.trimera i za grejane kosuljica lezajeva....nekada radi i po sat-sat ipo bez prekida.... za sad odlicno radi\
drugar ima brusilicu njihovu isto za sad radi dobro..jest da landara prenos ali radi
Imas li one usmerivace vazduha ili je klot?Ja sam uzeo taj verto pa nema ni jedan usmerivac za vreli vazduh.Jednom sam ga koristio,zagrejao je i bez usmerivaca ali me bas zanima da li je to neophodno?
 
Usmerivaci su odlicna stvar! Jednom prilikom sam cistio hladnjak na mestu gde je krpljen kalajem i reko aj da zagrejem malo da otpadne farba pa cu onda da nanovo taj spoj odradim kad ono krece kalaj fino da se topi. Stanem, razmislim o novoj mogucnosti. Oduvam to sve i nanovo zalijem kalajem problematicno mesto uz pomoc fena. Bilo malo zeznuto dok se nisam ustosio al sve bi to bilo savrsenije i lakse da sam imao usmerivace. Sve to zavrsio fenom a da nisam ni planirao.
 
Zapekli vijci, grejanje lezajeva, grejanje plastika, grejanje creva pri navlacenju, ako me uhvati kisa u dvoristu pa pokisnem onda i kosu susim njime, malter kad nece da se osusi, spaljivanje farbe, grejanje zaledjenih cevi, grejanje hidraulicnih cevi pri savijanju... Sa pravim usmerivacem bi se mogle i bakarne cevi spajati... Zgodna alatka skroz
 
Nije Fein ali je Steinel. :osmeh:
Ono što je Fein u električnim alatima to je Steinel u fenovima.Rade za Boša ,Metaba a verovatno za još neke poznate ...

Zaboravio sam .Fein ne proizvodi fen za vreo vazduh.
 
Poslednja izmena:
Koliko se ja razumem nije ti ovo za taj poso. Ja kad sam radio nesto slicno seko sam beton malom brusilicom i izmedju rezova posle obijao udarnom busilicim. Posle ako oces da fino poravnjas onda mislim ide onaj kamen.
 
Imas li one usmerivace vazduha ili je klot?Ja sam uzeo taj verto pa nema ni jedan usmerivac za vreli vazduh.Jednom sam ga koristio,zagrejao je i bez usmerivaca ali me bas zanima da li je to neophodno?
Nemam usmerivace,nisam ni dobio...zavisno od povrsine koja se zagreva...meni licno ni netrebaju...vidjao sam te usmerivace po vasarima da prodaju..
 
На крају је избор пао на овај апарат за варење. Тражио, гледао, питао мајсторе од "половних из аустрије" "до само инвертер".
a9158de997fd21eb09ad1bddf959f39b.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Lično ja i dalje preferiram dobar trafo za varenje, još ako je sa grecom radi vrh..
Inverteri su nesumnjivo dobri i praktični, ali ja i nemam taj kvalitet vara kao sa trafoom.
E sad težina, zaista postaje nepremostiv problem za mobilnost..
 
Дај да погађам: можда то ни ти сам данас и не знаш, али прво ћеш заменити клешта масе и "стингер".... ;)
 
Nazad
Vrh