Alati i radionice

Веруј, лакше се чекића него оно заврнути.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Na Ladu Nivu smo jesenas tako skidali,ja sa pajserom drzim stalni pritisak a majstor sa 2 cekica malo kucka i popusti odma.
 
Ima nekad kad zeza pa nece nikako.
Na dajcu menjali kuglu na salt keblu, ostali su tragovi od cekica koliko smo tukli, jedva je ispala.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
6e60a8f29d398694a02838f9d970fc6e.jpg
3ea0ad9393722882c534a7744bca5209.jpg
Pitanje za kolege, imam ovu elektro hidraulicnu pumu, koja jako slabo gura ulje , motor okrece ali kada skinem creva sa klipa jedva da piski ulje kroz njih.Nigde ne curi , ulja ima dovoljno a jednostavno negura ulje u creva. Kada smo je pokrenuli proterala je klimp par put gore dole i to jedva i vise nije mogla. Ko to popravlja i servisira da li neko zna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel motor vrti u pravom smeru? Ulje Hidrol HD46? Provereno da je sve u redu sa usisom?
Još nisam video toliko lošu pumpu da ne gura ulje sa skinutim crevima.
To je neka mala pumpica ,jeftinije ti je da kupiš novu od Trsteničana..
 
Imam jedno pitanje za kolege iz zapadno Backog okruga, gde punite co2 boce? Ovaj sto mi je do sad punio batalio to, sad nemam ideju gde bi napunio
 
Jel motor vrti u pravom smeru? Ulje Hidrol HD46? Provereno da je sve u redu sa usisom?
Još nisam video toliko lošu pumpu da ne gura ulje sa skinutim crevima.
To je neka mala pumpica ,jeftinije ti je da kupiš novu od Trsteničana..

Okretali smo smer rotacije motora ali nikakva promena. Videcu sada da skinem cereva do razvodnika ( da eliminisem mogucnost da je neki kvar na razvodniku i da proverim kako samo pumpa gura. Stojala je dugo pumpa pa da se nije negde nesto zapusilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Okretali smo smer rotacije motora ali nikakva promena. Videcu sada da skinem cereva do razvodnika ( da eliminisem mogucnost da je neki kvar na razvodniku i da proverim kako samo pumpa gura. Stojala je dugo pumpa pa da se nije negde nesto zapusilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako ima filter a verovatno ima trebalo bi to proveriti i na kratko uključiti i probati bez filtera. Mi smo imali sličan problem sa viljuškarom nije imao dovoljni pritisak jer je filter tolko bio prljav da nije propuštao ulje. Sve rasklopio izvadio svo ulje i sve oprao benzinom i rezervar i filter sad radi bez greške bilo u ulju neško sitno koji pliva po ulju nije ni na površini ni ne potone na dno pa sam ulje procedio kroz najlon čarape i bilo je dosta toga.
 
Filter je uvek na povratnom vodu, i ovde se jasno vidi da ga ima. Proveriti u kakvom je stanju.
Može imati mrežicu na usisu, i ona može da zalepi.
 
Poslednja izmena:
Filter je uvek na povratnom vodu, i ovde se jasno vidi da ga ima. Proveriti u kakvom je stanju.
Može imati mrežicu na usisu, i ona može da zalepi.

Na izlazu iz pumpe sigurnosni ventil ostao polu otvoren( zaribao) i ulje se vracalo a da je tek slabo odlazilo u klip. Sve razradili, ponovo okrenuli struju,produvali kompresorom sve kanale i creva( iz razvodnika izasla neka emulzija) i lepo sada sve to radi. Gura klip 200bara ko od sale. Sutra pustamo masinicu u rad ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi li neko ovakav usisivac za radionicu? Planiram da kupim pa me zanima vredi li to il jok? Mada bi ga ja koristio i za vozila i za kucu, bukvalno za sve.
 
Imam jedno pitanje za kolege iz zapadno Backog okruga, gde punite co2 boce? Ovaj sto mi je do sad punio batalio to, sad nemam ideju gde bi napunio
Ima neki u ODŽACIMA kod njega sam punio pre
Sad u B palanci zamena,ali 10+ kg atestirane
Veternik inkom zamena kakve hoćeš samo atestirane
Tehnogas meser šta hoćeš kako hoćeš punjenje

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh