Alati i radionice

Koji kompresor preporucujete neki polovan da moze da gura pnemutski odvijac neki jaci recimo oko 1500Nm?
Boca nemora da bude nesto velika bar 100l.

Uljni, suvi? Nisam nesto strucan oko kompresora.Da gledam da ima trofani motor.
 
Gledaj protok vazduha bar 500l u minuti i da je bar 2 glave
A boca bar 200l
Pogledaj ponudu AEG kompresora
Ako si za jeftiniju varijantu uzmi VILAGER veliki 300l kolega ga je uzeo i sluzi ga dobro

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ja sam u potrazi za kompresorom, imam neki Womax od 50 litara, ali je postao mali pa bi uzeo nesto vece, trazim neki Petoletkin ali ih nesto slabo ima u ponudi! Gledao neke kineze... abks, womax ili kako se vec zove oko 30000 dinara, boca od 100 litara!
 
Koliko ćeš ga često koristiti? Pola sata bez prestanka? 5 min? 2min? ceo dan?
Za neku normalnu upotrebu gledaj da ima preko 200l protoka ili minimalno toliko. Manja boca - veći protok glava, veća boca - manji protok glava
Pronađi kompromis.
Bitno je da stalno imaš konstantan pritisak u željenom opsegu e sad dal vrteo motor stalno ili povremeno, bitno je da pritisak na donjoj granici ti radi posao. Troškovi struje su takođe bitni. Možeš ti nabaviti mrcinu koju gura motor od preko 10kw ali onda moraš da zavrćeš zlatne šrafove da bi se pokrio.
 
Gledaj protok vazduha bar 500l u minuti i da je bar 2 glave
A boca bar 200l
Pogledaj ponudu AEG kompresora
Ako si za jeftiniju varijantu uzmi VILAGER veliki 300l kolega ga je uzeo i sluzi ga dobro

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Sve ovo sto je kolega naveo uzmi u obzir.Da dodam da kod servisera za Abac kompresore u NS mozes za male novce kupiti kompresor sa dve glave i remenicom pa ako imas neku staru bocu i motor kompletan kompresor te moze izaci mnogo jeftinije nego nov.
 
Evo finis kolica original bila zuta ali mi nesto ova zelena zapala oku...a i imao sam je...sijaju kao disko kulga:osmeh:



20191019_120947.jpg
 
Pa sad mi je jasnija situacija, pa druže nisu to obična kolica
Kako skupiš živce da ih farbaš??
Mislim da imamo 10_12 komada kojekakvih kolica, kupio na licitaciji u firmi gomilu
Mislim 25_30 komada za 50e
Pa doneo kući
Nekad smo držali dosta svinja pa iz mešaone puštao u kolica i iz njih hranio po hodniku
Odmah smo sastavili 20 komada al se raznelo
Ostatak delova podelili po selu
Nego imam jedna za djubar NEUNIŠTIVA pravljena za neprijatelja
Šasija od cevi 1" od nekadašnjih tački (tragača) točak od viljuškara 10" 16pr sa ležajima 6206
A korito pola plastičnog bureta 10mm zid
Ta ni svinjski djubar nemože da pojede
Uradjena pre 10_12g i nikad oprana


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ova se bas lako guraju:osmeh: zahvalni radovi...dosta brzo zavrsis,kad farbas neke masine treba ti dosta vremena jos ako zuris zbog drugih obaveza.Pa jednostavno-odgledam karate kid,stavim onu traku oko glave i pustim mijagija na playback:haha:
 
Poslednja izmena:
Danas stiglo grejno jastuče za gumarsku peglu
Veoma sam zadovoljan, odradio ram i našao špinglu probao i lepo radi
Jastuče radi i fleku i ventil cena 6000 din
PREFEKTNO
Još neku demonterku da iskopam do 20"
I biće zavavno , a za olepljivanje od felne ima jastuk sa kamiona samo treba odraditi jak ram radiće posao ta velike gume da se ne tuče klinom
Jbg najedio me seoski vulkanizer
fbaa59d3ed37e34c49edc73aa55bb62f.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Lovac jel moze slika tog jastuceta i gde je kupljeno.?
 
Lovac jel moze slika tog jastuceta i gde je kupljeno.?
Kupljeno na Kupujem prodajem, covek mislim iz ADE Robert
Možda ga znaju članovi iz okoline, ima i komplet gotove pegle više modela, meni je jastuče bilo interesantno jer sam imao neki stari ram, ali kad je stiglo uradio sam novi ram
Ja sam prezadovoljan za sad uradili smo desetak guma koje su stajale šuplje u podrumu, prelepo radi 12_14 minuta za gumu od prikolice 7,50r16
Ventil na zadnjoj traktorskoj 16 min
Bicikli guma 6_7 min
Kolica isto
Jbg pogledam vreme na tel i zapamtim
Mada tačno osetiš miris kad je gotova, ja sam imao neko predjašnje iskustvo sa peglama a i posavetovao sam se sa Robertom, tip je baš OK
Slike ujutru


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nekad kada sam radio kod vulkanizera sam video kod njega i napravio od male ringle za šporet,termostat koliko se sećam sa pegle a onaj gore mehanizam za stezanje napravljen od starog parnog ventila.Služilo extra ali pokojni ćale posle nekog vremena dao nekom komšiji i ja nisam hteo da pravim novi.Sirovu gumu uvek nabavljao kod tog vulkanizera,on mi davao već izvaljanu na određenu debljinu i samo sečeš koliko ti treba parče.
 
1 kg sirove gume izvaljane u rolni, 1mm debljine 900 din
Lepak crni za toplu vulkanizaciju 800din_kg
Drugar radi tip-top program

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh