Alati i radionice

To se maze...? Niko ne voli da legne pod masinu i prihvati se posla...obuces se u staro i znas da ima da se isprljas...usput vidis neke stvari koje se olabile i ne stimaju...onda krenes tvister da igras ispod masine,lako je doktoru obuce beo mantil i nema da se mota oko kardana.
Po pravilu se maze. Al sta vredi kad danasnji soferi na pauzi vise po fb i ig, a ovi stariji od stomaka ne mogu da se podvuku pod kamion :LOL::LOL:. Neretko to odradim sam jer vozaci necu u 90 posto slucajeva. Sto rece kolega usput prekontrolises i spone, gibnjeve, kardane a i sasiju.
 
Po pravilu se maze. Al sta vredi kad danasnji soferi na pauzi vise po fb i ig, a ovi stariji od stomaka ne mogu da se podvuku pod kamion . Neretko to odradim sam jer vozaci necu u 90 posto slucajeva. Sto rece kolega usput prekontrolises i spone, gibnjeve, kardane a i sasiju.
Jbg ovaj kamion vozi gazda
Ima 2 Scanie šticara jedna 2010 druga 2012g
Ubija ih od pretovara, radi sebi+usluzno, koliko vidim zarada je dobra jer se puno ne jedi kad skrlja
Juče sam podmazao oba kamiona dizalice trapovi sve komplet oko 10kg masti svuda sahara a morao sam 50% matalica da promenim zapekle
Još dok sam to radio pored mene mali ZEPELIN utovarivač CIJUČE od masti pa ajde i njega
Forvardere mašinjisti redovno podmazuju odnesu moji pneumarsku mazalicu pa odrade jbg boje se gazde
A meni je lagano ja podmažem i naplatim mast x2





Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
To se maze...? Niko ne voli da legne pod masinu i prihvati se posla...obuces se u staro i znas da ima da se isprljas...usput vidis neke stvari koje se olabile i ne stimaju...onda krenes tvister da igras ispod masine,lako je doktoru obuce beo mantil i nema da se mota oko kardana.
Sta da legne, dodje na istovar, pa otkacinje ceradu sa dva prsta 🤣 Matora Rabba mi dusu izvadila, mazalica koliko hoces, kanta masti i FADIP garazna i udri smuci ti se zivot, danas svi imaju centralno podmazivanje, pa im i to tesko 😁 Komsija iz sela tera drva Turbo zetom, sve mu suoer samo se malo tesko mota, kod njega 5 godina nije tnao da treba da se podmazuje 😁
 
Jedan Fein sa vašara. Kupljena je za 700 dinara kao neispravna. Vraćena u funkcionalno stanje, naravno uz veliku pomoć jednog člana foruma. Svi znate o kome se radi, da ne reklamiram. :)



 
Jbg ovaj kamion vozi gazda
Ima 2 Scanie šticara jedna 2010 druga 2012g
Ubija ih od pretovara, radi sebi+usluzno, koliko vidim zarada je dobra jer se puno ne jedi kad skrlja
Juče sam podmazao oba kamiona dizalice trapovi sve komplet oko 10kg masti svuda sahara a morao sam 50% matalica da promenim zapekle
Još dok sam to radio pored mene mali ZEPELIN utovarivač CIJUČE od masti pa ajde i njega
Forvardere mašinjisti redovno podmazuju odnesu moji pneumarsku mazalicu pa odrade jbg boje se gazde
A meni je lagano ja podmažem i naplatim mast x2





Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Iz mog iskustva sa kranovima,cini mi se da te mazalice niko nije podmazao vise od 5 god.Ono sto je Švaba stavio na taj kran to se ne remotuje a mazalice rade 20+ godina!!!Na moj palfinger iz 85 sve mazalice rade
 
Meni je bitnije zastite i odrzavanje akumulatora da ne skidam zimi sa traktora nezgodno je skidati sa 558 koji ima kabinu.Kada se napuni da sam prebaci u mod odrzavanja.

Za ovaj model pise da puni do 140A mada nije navedena sturja punjenja.Ako mislite da ima nesto pametnije slobodno napisite.
 
J a sam kupio onaj jaci za 4000din, proizvodnje sal somoddji i ok je,onaj za motore je bio dosta skuplji,to mo drugar kupio u louisu.ako zelis dacu ti broj od prodavnice za ove po 4000,taj puni i 6 i12 v,i ima zimski rezim...
 
Danas sam bio u jednoj zanimljivoj radionici laboratoriji za ispitivanje vazdušnih uredjaja za kamione
Neki će poznati o kome se radi
Čovek se bavi ispitivanjem i reparacijom vazdušnih aparata konkretno nosio sam šestokruzni i kijavac od actrosa 2535 sa pratećom
Bilo je još zanimljivih mašina ali nisam dobio dopust da slikam
Kao i probni sto što nisam smeo da slikam


460627c811e03d7307c73c8dc789307e.jpg
3825f65b5fbd1700411649790f41211c.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh