Alati i radionice

Tomić Toma

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2014
Poruka
3.059
Milwaukee ili De Walt od 18V i baterija ne manja od 4mAh kapaciteta. Trenutno mislim da nema nista bolje od njih. Mislim da je bolje uzeti polovan star godinu-dve srednjeg ili veceg momenta nego najjeftinije nove.
Inace koristim Hilti 22V ali nisam odusevljen momentom (verovatno jer je tata uzeo pogresnu verziju) pa cu ga u skorije vreme menjati za neki MIlwaukee verovatno na 3/4 prihvat. Skoro sam kupio Milwaukee busilicu i ne da sam odusevljen, vec definitivno prelazim na njh sto se tice Akku alata.

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
2.830
Nije dobro...aku alat treba redovno da se koristi i onda traje baterija...ja što u 6 meseci jednom koristim piši propalo,eno riknula baterija...i mora da se čuva napunjena i skinuta sa alata...
AL da je dobar aku alat jeste,ja sam kod drugara koristio sve od cirkulara,testere na lanac,udarne bušilice i ostalo...po ceo dan to godinama drnda na gradilištu samo tako...

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.706
Neće ti niko da kupi kvalitetan krst i ležaj, generalno ogromna većina kupuje isključivo najjeftinije..
Nisam hteo da radim remont kardana zbog nemogućnosti balansiranja!!
Prihvatio se lik iz SCANIA servisa i eto šteta 2500e jastuci, vazdušni aparat, slipan auto što se zadesio iza kamiona, stajanje 2 dana, penali za ne isporučenu robu, izlazak na teren 280km, put u Ostruznicu 250km, 6h na terenu
A nov kardan 1200e
Jbg preko preče na okolo bliže

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

john

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
954
Teba da narežem par navoja na cev od cola a nemam nareznicu pa se mislim vredi li kupiti onaj komplet u wobi haus nije skup a možda opet nekada zatreba pa da ima.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.076
Vidis Vilager nigde nisam video. Dobro si mi rekao.
Koliko nm je dovoljno?
Uzmi jedan ovakav pneumatski, sto vise to bolje,nek ima u rezervi snage :D :haha:

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.706
Jednostavno neke stvari možeš sam uradit neke ne!
Evo jutros sam radio kardan od berača to može bez balansiranja
A sad idem da skinem sa ulta to mora da se nosi na balansiranje!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
2.196
Manji kardani do 500-700 obrtaja, nemoraš balansirati, samo krst centriraj i rastereti u zglobu da lepo radi.
Imaš brodske i industrijske kardane koji se balansiraju iako rade na 300 obrtaja, ali su teški preko 200kg.
Poluvratila prednje vuče(ili kako majstori zovu poluosovine) se samo centriraju u krstovima i ne balansiraju se.
Imaš i širokougaone zglobove sa kuglama u zglobovima, kojima kada ode ta kugla koja drži viljušku, prirubnicu i spoljni prsten u centru imaju jako skupu popravku.
Imaš ih u poljoprivredi, telehenderima, utovarivačima itd..
Kod ulta imaš kratki kardan, malo zeznut, ali uzgred obavezno proveri one dve prirubnice na pretvaraču, jer njihov luft je najgori i pravi štetu..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

eDGe

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2017
Poruka
1.046
To se maze...? Niko ne voli da legne pod masinu i prihvati se posla...obuces se u staro i znas da ima da se isprljas...usput vidis neke stvari koje se olabile i ne stimaju...onda krenes tvister da igras ispod masine,lako je doktoru obuce beo mantil i nema da se mota oko kardana.

Vrh