Alati i radionice

Milwaukee ili De Walt od 18V i baterija ne manja od 4mAh kapaciteta. Trenutno mislim da nema nista bolje od njih. Mislim da je bolje uzeti polovan star godinu-dve srednjeg ili veceg momenta nego najjeftinije nove.
Inace koristim Hilti 22V ali nisam odusevljen momentom (verovatno jer je tata uzeo pogresnu verziju) pa cu ga u skorije vreme menjati za neki MIlwaukee verovatno na 3/4 prihvat. Skoro sam kupio Milwaukee busilicu i ne da sam odusevljen, vec definitivno prelazim na njh sto se tice Akku alata.
 
Nije dobro...aku alat treba redovno da se koristi i onda traje baterija...ja što u 6 meseci jednom koristim piši propalo,eno riknula baterija...i mora da se čuva napunjena i skinuta sa alata...
AL da je dobar aku alat jeste,ja sam kod drugara koristio sve od cirkulara,testere na lanac,udarne bušilice i ostalo...po ceo dan to godinama drnda na gradilištu samo tako...
 
Toliko o kvalitetu kardanskog krsta

8a6843ce1eaed1698385d561fec88803.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Neće ti niko da kupi kvalitetan krst i ležaj, generalno ogromna većina kupuje isključivo najjeftinije..
 
Neće ti niko da kupi kvalitetan krst i ležaj, generalno ogromna većina kupuje isključivo najjeftinije..
Nisam hteo da radim remont kardana zbog nemogućnosti balansiranja!!
Prihvatio se lik iz SCANIA servisa i eto šteta 2500e jastuci, vazdušni aparat, slipan auto što se zadesio iza kamiona, stajanje 2 dana, penali za ne isporučenu robu, izlazak na teren 280km, put u Ostruznicu 250km, 6h na terenu
A nov kardan 1200e
Jbg preko preče na okolo bliže



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Teba da narežem par navoja na cev od cola a nemam nareznicu pa se mislim vredi li kupiti onaj komplet u wobi haus nije skup a možda opet nekada zatreba pa da ima.
 
Vidis Vilager nigde nisam video. Dobro si mi rekao.
Koliko nm je dovoljno?
Uzmi jedan ovakav pneumatski, sto vise to bolje,nek ima u rezervi snage :D :haha:
 
Jednostavno neke stvari možeš sam uradit neke ne!
Evo jutros sam radio kardan od berača to može bez balansiranja
A sad idem da skinem sa ulta to mora da se nosi na balansiranje!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Manji kardani do 500-700 obrtaja, nemoraš balansirati, samo krst centriraj i rastereti u zglobu da lepo radi.
Imaš brodske i industrijske kardane koji se balansiraju iako rade na 300 obrtaja, ali su teški preko 200kg.
Poluvratila prednje vuče(ili kako majstori zovu poluosovine) se samo centriraju u krstovima i ne balansiraju se.
Imaš i širokougaone zglobove sa kuglama u zglobovima, kojima kada ode ta kugla koja drži viljušku, prirubnicu i spoljni prsten u centru imaju jako skupu popravku.
Imaš ih u poljoprivredi, telehenderima, utovarivačima itd..
Kod ulta imaš kratki kardan, malo zeznut, ali uzgred obavezno proveri one dve prirubnice na pretvaraču, jer njihov luft je najgori i pravi štetu..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
To se maze...? Niko ne voli da legne pod masinu i prihvati se posla...obuces se u staro i znas da ima da se isprljas...usput vidis neke stvari koje se olabile i ne stimaju...onda krenes tvister da igras ispod masine,lako je doktoru obuce beo mantil i nema da se mota oko kardana.
 
Nazad
Vrh