Alati i radionice

Bio je povezan centrifugalni regulator, danas treba da povežemo sve pa da je startujemo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Sreća pa je kiša pa u voćnjak ne idemo, danas sve složili, očistili produvali karburator i sad ne dobija gorivo, počeli da sumnjamo na gremline. Više mi ništa ne pada na pamet. Svećica suva pa suva.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Pa što nisi u Lidlu kupio i punjač i bateriju? U našem Lidlu je bilo sve da se kupi/iskompletira. Čini mi se sve zajedno oko 8000..
 
Sreća pa je kiša pa u voćnjak ne idemo, danas sve složili, očistili produvali karburator i sad ne dobija gorivo, počeli da sumnjamo na gremline. Više mi ništa ne pada na pamet. Svećica suva pa suva.
Šta može da bude. Karburator 99%, Skini očisti sapkuj ponovo. Sipni malo benzina direktnno. Proveri da li vuče na ulaz za karb kada verglaš.kad ga već skidaš. Ako nije onda ostavi darove gremlinima da pokupe preko noći. :)
 
Mene jednog proleca iznenadio trimer kad nije hteo da upali.
Ubio sam se dok nisam nasao sta je.
Svecica ok, karburator ok, bukvalno nema sta biti drugoo.
One usrane ose nanele pun auspuh zemlje, kakva gamad Boze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mene jednog proleca iznenadio trimer kad nije hteo da upali.
Ubio sam se dok nisam nasao sta je.
Svecica ok, karburator ok, bukvalno nema sta biti drugoo.
One usrane ose nanele pun auspuh zemlje, kakva gamad Boze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Tako i kod nas jedan. Drzao pod senjakom. Nece pa nece da upali. Zameni karburator, ni da se javi. I slucajno dok ga je prevrtao, skonta u auspuhu gnezdo od osa... :D
 
Kad je riječ o auspuhu moram ispričati događaj.
80-tih popravlja čovjek nekog audija a otac pomaže. Stari će da napravi novi dihtung na grani auspuha i montirati. Majstor je radio oko struje.
Kad je sve bilo gotovo auto neće da upali. Cijeli dan su provjeravali sve moguće i ne moguće.
Na kraju je mali odustao i sjeo jer iako je dobar majstor više nije imao ideju šta da gleda.
Tada će stari.
"Ja se nešto ne sjećam dali sam izbušio rupu na dihtungu ili nisam"
:D:D:mad::cry:
 
Evo kolege rešenja za našu pumpu, koju sam spominjao par postova unazad, nije htela da povuče gorivo jer su spale klacklalice sa ventila kada smo čačkali oko bregaste. Kad smo njih namestili upalila kao zmaj.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Mene jednog proleca iznenadio trimer kad nije hteo da upali.
Ubio sam se dok nisam nasao sta je.
Svecica ok, karburator ok, bukvalno nema sta biti drugoo.
One usrane ose nanele pun auspuh zemlje, kakva gamad Boze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kupi drugar Kangoo 2014g DCI stvarno lep auto
I posle 5_6 dana on upali i ide 500m i ugasi se. Neće ni da vergla
Tek posle 10_15m upali i opet tako
nema šta mu nisu dijagnostikovali
Čuda muda
40 dana kod majstora šta sve nije probao čovek
Dok nisu skontali da on ne dimi!!!!!!!
I da kad se ugasi dimi na filter vazduha
Odseku zadnji lonac auspuha ono sve full
Vrate se u radionicu i iseku taj lonac da vide šta je unutra ono PUR_PEN
Neko je gurnuo crevo u auspuh i istresao pur penu






Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Luka napravili katalizator, ni dimčića na vidiku, pjur nešural emisija izduvnih gasova. 😂 Jeftinije bi ih izašao krompir. 😂
 
Jedan D4. 248 otkazao poslusnost izmedju 1. i 2. A taman zavrsavam spartac i otkaza konj.
20210525-100308.jpg
 
Nazad
Vrh