Alati i radionice

Bilo bi interesantno uporediti ovakav odvrtač sa nekim boljim akumulatorskim od pola cola. Jedan moj kolega ima sličan Fein (1/2"), ali mu je izgoreo namotaj pa sad čeka premotavanje.
 
Treba mi sraf, torban M16x60/70, ovde pitao par radnji u gradu imaju samo 130 duzine, imate li predlog za neku bas ozbiljnu radnju-firmu kada je u pitajnu srafovska roba?? ... ili drugo pitanje jel moguce dorazati navoj na ovom dugackom, pa ga fikariti, kvalitet srafa je 8.8... a nije ni skup evro komad....
 
Jel bitan raspored faza kod trofazne struje kad se povezuje aparat za sečenje, tj plazma?
Posto kod elektro motora je bitan raspored zbog smera, ali ovde je trafo, pa ne bi trebalo da igra neku ulogu.
I čemu služi onaj prekidač 2T i 4T?
Kupljen Kzubr cut 100. Za naše potrebe će biti dobar.
01cdb5d37449aeb4f241f010885b9417.jpg
 
Ovdje ne bi trebalo , osim ako ima 3F ventilator za hladjenje ali u to sumnjam da ima. 2T i 4T znaci da kod prvog pritisnes prekidac i drzis on sjece , pustis on prestane , kod 4T pritisnes i pustis on sjece dok ponovno ne pritisnes i pustis prekidac.

Kod tih jeftinih plazmi se ne bi igrao , kad sjeces ne hvataj rukama sto sjeces dok sjeces, napon bi trebao da bude dosta iznad 100V kod sjecenja.
 
Jel ima neko Kzubr cut 100, kako je povezao aparat?
Posto ima samo 4 kontakta, tj 3 kontakta zajedno, i uzemljenje. Jel idu 3 faze, i uzemljenje, a Nula ne treba?
 
Ma nema nikakve oznake, samo tri srafa kao na slici, uzemljenje je posebno. Kad spojim sve tri faze i uzemljenje, izbije mi osigurač, koji je od 20A. A kad spojim 2 faze i nulu, i uzemljenje, radi, ali verovatno ne punom snagom.
Koji razlog može biti, neispravan aparat?
737734b584dbf3f328db9020b2508661.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma nema nikakve oznake, samo tri srafa kao na slici, uzemljenje je posebno. Kad spojim sve tri faze i uzemljenje, izbije mi osigurač, koji je od 20A. A kad spojim 2 faze i nulu, i uzemljenje, radi, ali verovatno ne punom snagom.
Koji razlog može biti, neispravan aparat?
737734b584dbf3f328db9020b2508661.jpg
Vrlo čudno, ova tri priključka bi trebalo za tri faze da se povežu
 
Nazad
Vrh