Alati i radionice

Taj od 1400 Nm kida zapekle srafove samo tako. Jel on sa prihvatom na 3/4" ili 1/2"?
Meni nikako da se obrnu neki evrici pa da menjam Hilti za Milwaukee jer me je taj alat odusevio.
1/2 je prihvat, isto sam koristio hilti 7god,naradile su se dve masine posteno za to vreme kod mene a milwaukee alat je sto se snage tice neverovatan ali evo ja ga imam skoro godinu dana i imao sam ozbiljan problem, ne direktno na masini al zato na baterijama, obe iz kompleta stradale u 7 dana, jednostavno prekinule da rade, hiltijeve za sedam godina kod mene ni zastucale nisu i danas dan rade bez greske.
 
Nebojša, bilo koja gedora osim kovane će popustiti pod udarnim odvijačem, to ti dobro znaš. Što se tiče baterija, da nije problem u punjaču? Meni je na hobi aku busilici black n decker riknuo punjač a ja sam bio ubedjen da su baterije.
 
Nebojša, bilo koja gedora osim kovane će popustiti pod udarnim odvijačem, to ti dobro znaš. Što se tiče baterija, da nije problem u punjaču? Meni je na hobi aku busilici black n decker riknuo punjač a ja sam bio ubedjen da su baterije.
Ma naravno da nece izdrzati udarni odvijac, jednostavno nije joj to namena,u alatu koji se nosi na teren svaka gedora je dupla tj jedna obicna i jedna kovana bas zbog odvijaca, sliku sam stavio jer mi je zanimljivo kako je pukla, pucale su i ranije, rascvetaju se al ova je bukvalno u 2 jednake polovine pukla.
Sto se baterija tice one su se uredno napunile na punjacu medjutim cim dodje do opterecenja jednostavno stanu i pocne lampica da trepce i gotovo.
Poslate su za Nemacku jer je alat tamo uzet i na jednoj je priznata Garancija i dobio sam drugu novu a druga je poslata par dana kasnije i jos cekam sta ce sa njom biti al verujem da je prica ista jer i kvar je bio isti.
 
Ma nema nikakve oznake, samo tri srafa kao na slici, uzemljenje je posebno. Kad spojim sve tri faze i uzemljenje, izbije mi osigurač, koji je od 20A. A kad spojim 2 faze i nulu, i uzemljenje, radi, ali verovatno ne punom snagom.
Koji razlog može biti, neispravan aparat?
737734b584dbf3f328db9020b2508661.jpg
Da li izbija fidovka ili preopterecenje. Plazme su veliki potrosaci , iskrina klasicna 100 (120) sa trafoima okine i 32 A osigurac C klase , normalno jedno vrijeme radi, ove elektronske imaju regulaciju snage , probaj sa manjom snagom , moras imati i kompresor, takodje stavis masu na metal i prislonis mlaznicu i radis , ako je sve u redu ne bi trebalo da iskace na manjoj snagi , jel osigurac B ili C , treba sporiji industrijski C.
 
Nemam Mico vremena krenuli remonti kombajna pa sam i ovo na brzaka i od nekih otpadaka, a i sta ce to kome. A danas pravio novu kadu ili klizac od hedera, progledao pa se mora menjati. posto sam napravio novu sasiju preko sam stavio jos jedan lim 5mm pa kad on progleda samo njega zamenim i ne moram opet seci ove nosace i imati komplikaciju.
20210612-080805.jpg

20210612-113015.jpg
20210612-102808.jpg

i jedna od jasica dok je off line
20210612-113312.jpg
 
Hidromotor moze u oba smera da tera, a kada zupcastu pumpu koristimo kao hidromotor onda moze u jedan smer samo, ali i ona moze da se prepakuje da radi u drugom smeru ako treba, to sam i sam radio ali samo zbog slaganja smera okretanja pri ugradnji na razvod traktora...
 
Nazad
Vrh