Alati i radionice

I ovaj moj je težak kao tuč, ne znam zašto mu nisu napravili točkiće. Štta znam, plašim se tih polovnih stvari. U redu kome treba svakodnevno pa gleda da bude kvalitet spram eksploatacije. Meni će i ovaj 100% završavati posao.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja imam vojni, 5kw elektricar mi ubacio neku sklopku kod strujomera pa kad nestane struja celo domacinstvo ide preko njega, jedino sto mora gas u patos da bi radio na 230V , cuje se u susednom selu
Usput imam jedan mali, prodao bih ga. 1,5kw, Koncarev generator, motor amer, Onan.
Pali na akumulator, (dopunjuje ga tokom rada ), isto ima izlaz posebno 12V, sam odredjuje gas-sauh, indikator ulja itd... tezina 80kg.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam vojni, 5kw elektricar mi ubacio neku sklopku kod strujomera pa kad nestane struja celo domacinstvo ide preko njega, jedino sto mora gas u patos da bi radio na 230V , cuje se u susednom selu
Usput imam jedan mali, prodao bih ga. 1,5kw, Koncarev generator, motor amer, Onan.
Pali na akumulator, (dopunjuje ga tokom rada ), isto ima izlaz posebno 12V, sam odredjuje gas-sauh, indikator ulja itd... tezina 80kg.
Napravi mu prigušivače na ulzu vazduha i na auspuhu. Jos kad bi ga smestio u neku kutiju izolovanu, sveo bi problem buke na minimum.

Snabdevanje strujom nam je toliko stabilono da svako domaćinstvo koje može traba da kupi agregat. :(
 
Mislio sam, al plasi me da ce se grejati motor mozda, u krajnem slucaju, ne smeta mi, koristi se par puta u godini, jbg..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deki, jel to onaj DMB motor?
Ako jeste može se ugraditi bolji auspuh.
Kod moje Kubote taj auspuh i vredi najviše jer je baš tih..
a0a8236d33b14906d5015c82bd8a291b.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Jeste, bas taj..
Trebalo bi fabricki da je bio neki lonac jos iza ovog auspuha ali ga nisam dobio. Sam agregat je bio povoljan pa nismo mogli da propustimo priliku da ga ne kupimo, jako malo radio.
Miki, znam da si maher za ova cuda, i verovatno vec imas neku ideju


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mislio sam, al plasi me da ce se grejati motor mozda, u krajnem slucaju, ne smeta mi, koristi se par puta u godini, jbg..
Ma neće bre! Samo mu obezbedi dobar protok vazduha ulaz-izlaz i desiće se čuto za zvukom. Ako hoćeš savršenstvo napravi kutiju i jedva da ćeš ga čuti.

Mislim da sam pisao već kako sam rešio problem bučnog komresora. Do duše tu je problem samo ulaz ovde moraš da rešiš i izlas.

Veruj mi ako se uradi kako treba (ništa frnsi, poslaću ti kako ako želiš) lako se to rešava.

Pogotovo što je to JNA produkt. Čak i da mu smanjiš protok gasova na i ulazu i izlazu na 30% verujem da bi i dalje radi sasvim lepo. ;).
 
Kod nas je bio majstor za testere koji je pravio auspuhe da bude tiha
Eto. Ja ne zanam zašto ne prave neke tiše varijante. Sigurno nije ne znam kakav uticaj na performanse ili cenu produkata. Nije mi poznato da se prave tiši modeli što verujem da nije neki problem. (ispravite ako grešim)
A da se deru, deru su se. Sve te mašine koju imaju neki nazovi auspuh koji samo rešava da ne puca žestoko što bi bilo da nema ni njaga.

Mislim da niko na tome ne radi dovoljno, a kao zamenu za svoj nerad nude razno-razne slušalice.:) Što je OK ako je samo radnik pogodjen zvukom mašine ... što uglavnom nije tako. Ali da ne idemo duboko imamo mi mnogo bitnijih problema od ovih koje čak ni Švabe, Kanadjani ili Švedjanji ne rešavaju kako treba.
 
Ne mogu do te granice ici Dule pa nek je zadnji na svetu.
Imam neku ideju sa jos jednim loncem, moze se izvesti nesto na brzinu
Kad pocne da me nervira kupicu neki novije generacije

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li je kupovao skoro neki malo ozbiljniji kompresor? Za čiji se opredeliti.?

500L boca
7.5kw motor
10-13bara otprilike

Jel sarađivao neko sa onim iz Buđanovaca? Što sastavlja kompresore?
 
Какве су ове јефтине Маките што се продају преко фејса јел користи то неко
163949134-102594291927782-814634948559795810-n.jpg
 
MaKita od mašine, sve u skladu sa cijenom. Kolega kupio jednu, izdržala par dana i krepala.

Ako se kupuju ti jeftini alati onda ići na einhel ili vilager. Imaju 2-3 godine garancije, a napravili su sistem da jedna baterija ide na više alata pa se poslije može dokupiti dodatna baterija ili samo alat.
 
Beži od toga ko djavo od krsta. Ima drugar istu, kupio i ako sam ga savetovao da ne radi to. Ako ne napuniš pre rada neće moći ni neki minimalan posao da odradi. Ja moju (Boš) najviše koristim tako na brzinu kad mi zatreba za nešto sitno. Izbušim koju rupu , zavrnem koji šraf. Čak i da je parzna uvek ima malo snage za to. Kad bih stalno morao da je punim pre upotreba bila bi mi beskorisana 80% slučajeva.
Inače ako preko FB naidješ na neku reklamu koja te zanima samo podrži isti proizvod KP i sigurno ćeš ga naći za minimum 30% manje.

MaKita od mašine, sve u skladu sa cijenom. Kolega kupio jednu, izdržala par dana i krepala.

Ako se kupuju ti jeftini alati onda ići na einhel ili vilager. Imaju 2-3 godine garancije, a napravili su sistem da jedna baterija ide na više alata pa se poslije može dokupiti dodatna baterija ili samo alat.
Villager i Einhell ipak kategorija iznad ovog što je dno dna. Da kažemo neka srednja kategorija kod nas. Womax je bio u toj nižoj kategorji do pre nekoliko godina, ali sad su i oni digli cene a verujem i kvalitet.
 
Kad smo već kod FB prodaje , jel se neko zeznuo da kupi ovo? https://rs.malinia.shop/product/ostrac-lanca-za-motornu-testeru/

Ja sam bi šokiran bezobrazlukom prodavaca koji čak i kad im predočiš da znaš da je to oštrač za spcijalan lanac i mač oni se i dalje prave ludi i hoće da ti uvale svoje djubre. Čak nemaju u prodaji taj lanac i mač tako da ko god kupi ovo bacio je pare. Mada i da ima koliko je isplatljivo da kupiješ mač i lanac koji sigurno koštaju više od standardnih + oštrač.
 
Evo malo slika od one čuvene pumpe što sam već nekoliko puta pitao za nju. Na kraju smo je otvorili i zatekli da se slomilo na bregastoj onaj deo sa oprugom. I da je spala plastika kod centrifugalnog regulatora. Srećom naša pumpa je starija dosta pa je unutra to sasvim solidno izgledalo i ima čeličnu hilznu za razliku od novijih generacija. Sreća pa se ovo desilo nismo kontrolisali semeringe a počeli da propuštaju polako.
f4f9ab3867e27345b2aeaf3e28a09a8c.jpg
94aa0a100324f46847aa18b82ee23526.jpg
fc2c833843a9280c195152f0bfe2b61f.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh