Alati i radionice

Kako služi taj mia2lite, mene odlično. Ovo s makitom sam se zeznuo, kupio sam kopiju, moram više paziti od sad. Kod istog preprodavca sam kupio i brusilicu dewalt, e sad ne mogu da provalim jel lažnjak, deluje ok, piše na njoj "made in U.S.A" znači sa tačkama između slova, zna li neko jel lažnjak?
Telefon sluzi dobro.Makitu i ostali alat kupuj kod proverenih prodavca online prodavnice i gvozdjare.Mozes videti i ks tools sto kaze Nebojsa dobar alat sigurno.
 
Makita, dewalt i bosch je retko naici na original
Nije baš teško, ali su marke to koje se najviše kopiraju. U suštini u bilo kojoj rgistrovanoj radnji teško da ćeš naći kopiju. Izgleda da su regulisali taj deo i počeli da primenjuju zakon, čim se to dešava.
Kopije su na vašarima, Fejsbuku, nekim drugim sumnjivm sajtovo i ispod tezge.
Hvali mi se drugar kako je kupio od cige na pijaci organal novu makita šravilicu sa 2 baterije jeftino. Kažem mu da je kopija al neće da prihvati... Aj neću da mu kvarim volju pa ga pustio kažem mu "možda stvarno jeste orginal". :)
 
Svako po onom kineskom "mirisu" plastike bi trebao razlikovati to smece od brenda ako ne moze ni po cemu drugom.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliki je, kod vas, col kad se preračuna u milimetre?
Kupovao sam cijevi i mjere nam nisu iste. Raspitujući se naišao sam na dva tumačenja.
 
Svako po onom kineskom "mirisu" plastike bi trebao razlikovati to smece od brenda ako ne moze ni po cemu drugom.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Pogledajte koji je model tog uređaja koji vam neko prodaje. Potražite taj model na sajtu proizvođača. Ako model ne postoji onda je to lažnjak. Lažnjaci koriste ime poznatog brenda (Makita, Bosch, Dewalt, itd.), ali ne kopiraju neki njihov određeni model. Znači, oni na neki bezvezni proizvod napišu ime poznatog brenda a sam model izmisle. Vrlo često napišu da je Made in Japan, U.S.A, Germany itd, što je meni odmah sumnjivo jer većina originala (osim nekih skupljih alata) se više ne prave u matičnim zemljama.
 
Koliki je, kod vas, col kad se preračuna u milimetre?
Kupovao sam cijevi i mjere nam nisu iste. Raspitujući se naišao sam na dva tumačenja.
Da ima dva tumačenja bolje reći jedno je ispravno i koristi se, mislim da se gleda spoljašnji dal unutrašnji prečnik, jednom mi je trebalo da kupim tri četvrti spojnicu, uglavnom sam merio prečnik creva i kad sam prebacio u colove nešto se nije poklapalo a rekli su mi da je to crevo tri četvrti i bilo je a ja sam izmerio nešto drugo.
 
Cijev je komad materijala sa rupom. Taj prečnik rupe određuje veličinu cijevi.
Ja tražio cijev od 1 col a trgovac mjeri vanjsku stranu i ubjeđuje me da je to pravilno. Pitam ga šta ako je cijev debele stijenke a on i dalje tvrdi da se cijev mjeri izvana. Kaže ako trebaš debelu stjenku to i tražiš ali prečnik cijevi, vanjski, je toliki.
Poslije čujem da postoji i trgovački col. Po kojem standardu niko mi ne može objasniti.
 
Koliki je, kod vas, col kad se preračuna u milimetre?
Kupovao sam cijevi i mjere nam nisu iste. Raspitujući se naišao sam na dva tumačenja.
Da ... :) To sam i ja pokušavao da rastumačim, ali bezuspešno. Jedan col bi trebalo da bude jednako jednom inču (sa tim što se zna da se radi o prečniku), a on je 25,4mm. Medjutim tu dolazi još jedna mera za cevi ne znam da li je u colovima ili smo samo kažu 1/4, 1/8 itd. nečega koja nije ni približna inčima.
Stvarno bih voleo da neko ovo pojasni ako zna o čemu se tu radi.
 
Col je svuda i uvek isti i iznosi 2,54 cm. Ako kupujes vodovodne cevi ili creva onda je oznacen unutrasnji precnik. Recimo 1/2" ili 3/4".
Ali nije tako. I ja sam mislio da je to nešto do unutrašnjeg spoljnog prečnika, isopastavilo sa da nema veze sa tim.... Na žalost kod nas još uvek mora uzorak u džep pa u kupovinu. Pošto jasan standard očigledno ne postoji.
 
Ako me secanje sluzi,metalne cevi se mere iznutra,a plasticne spolja (mislim na okrugle cevi za vodovod i razne instalacije) a npr. 3/4 i slicne oznake znace tri cetvrtine od cola tj.(2.54mm/4=0.635 mm x 3=1.905mm,)
 
Poznavaoci hidraulike imam pitanje.... Hidromotor mi je poceo 'stucati' u radu. Ne radi vise onako konstantnom brzinom nego cas uspori pa se vrti normalno i tako non stop. Sumnjam na pumpu jer je sve ostalo isto kao i kada je masina radila normalno.
 
Elektromotor. Pisao sam nedavno o tom agregatu pumpe i motora koje koristim na masini. motor je 2800 obrtaja i preko je max obrtaja koji su predvidjeni za tu pumpu. ocekivao sam da ce zbog toga otici...
 
Većim okretajima povećeva se protok. S druge strane povećava se i zagrijavanje ulja. Koji je maksimalni obrtaja pumpe po fabrici?
Znam da se traktorske vrte do 1500 maksimalno.
 
Većim okretajima povećeva se protok. S druge strane povećava se i zagrijavanje ulja. Koji je maksimalni obrtaja pumpe po fabrici?
Znam da se traktorske vrte do 1500 maksimalno.
2500 max za pumpu... Ovo je neka caproni a sada sam kao zamenu nasao neku sto se vrti do 3500 obrtaja samo ne znam da li je ova sadasnja 'predala mec'
 
Nazad
Vrh