Alati i radionice

Нема ове мере која мени треба једну дизалицу од 5т сам оспособио отишле опруге које држе куглице а на овој поцепана манжетна а остало као пушка жао ми да је бацим због манжетне од пар стотина динара...
 
Браво колега мислио сам да иде редослед бројева као што је на манжетни али Не...поручио сам манжетну и већу и мању...
 
Priča mi kolega da je video ručnu pumpu za sipanje ulja u manje pristupačna mesta (tipa sipanje ulja u prednji most traktora, em je mala rupica kroz koju se sipa, em je tako postavljena da se sipa dok ne procuri na taj otvor, znači praktično nemoguća misija za točire i klasično sipanje).
Kako mi je opisao, radi se o posudi sa poklopcem u koju se sipa potrebna količina ulja, ispod poklopca je montirana pumpa a iznad poklopca je ručica kojom se ručno okreće osovina pumpe i tako gura ulje kroz neko crevo.
Da li je neko video nešto slično, ne mogu da bar slike pronađem na netu?
Al' ne mora striktno ručna, da li imate preporuku neke električne pumpe za sipanje ulja na nedostupna mesta (ali da ima svoj rezervoar za ulje koje treba pretočiti)?
 
Mislim da je lakse sa bocom pod pritiskom. Boca, dva mufa. Na jedan ventil za duvanje a na drugom obican kugla ventil, od kugla ventila crevo izlazi. Naduvas na ventil i pustas na crevo
 
Poslednja izmena:
Priča mi kolega da je video ručnu pumpu za sipanje ulja u manje pristupačna mesta (tipa sipanje ulja u prednji most traktora, em je mala rupica kroz koju se sipa, em je tako postavljena da se sipa dok ne procuri na taj otvor, znači praktično nemoguća misija za točire i klasično sipanje).
Kako mi je opisao, radi se o posudi sa poklopcem u koju se sipa potrebna količina ulja, ispod poklopca je montirana pumpa a iznad poklopca je ručica kojom se ručno okreće osovina pumpe i tako gura ulje kroz neko crevo.
Da li je neko video nešto slično, ne mogu da bar slike pronađem na netu?
Al' ne mora striktno ručna, da li imate preporuku neke električne pumpe za sipanje ulja na nedostupna mesta (ali da ima svoj rezervoar za ulje koje treba pretočiti)?
Imas u Lidlu pumpu za istakanje ulja iz motora , mozes je koristiti i da cisto ulje utaces gdje hoces , protok je mali. Kosta ovdje oko 11-12E , radi na 12V , ima na sebi stipalje da se spoji na akumulator. Ne radi nesto brzo ali tu i ne treba brzo. Ovaj sa linka je testirao na vodi sto se ne radi jer je pumpa samo za ulje., Ali takva je pumpa kao na yt.
A ovdje je pravilna upotreba za ispumpavanje ali moze i upumpavanje ali onda okrenes crijeva
 
Sa takvom bocom sam sipao ulje u bocne reduktore imt-a al moze i ta lidlova da odradi posao. Kupio je i stoji za neki drugi projekat :)
 
Za takvo nepristupacno sipanje ulja ja koristim onu malu zutu prskalicu na pumpanje samo sam na kraju creva stavio malo koleno i svuda pridje sipam u nju napumpam i ulje ide
 
Ideja za kolegu Spajića
Oko 50 komada je uradjeno na ovaj fazon, police se sklapaju
ce7b45b835c61000014f2cc120ad7ff4.jpg
1778fbceabdbf5070c7f486d90f7eb4f.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Planiram da pocastim sebe aparatom za varenje.uzeo bih Co2.Drugar mi kaze da je jako zadovoljan sa Kzubrom.Ostale opcije su mi Gude,Vilager ili mozda Hugong.Da ne kazem da mi treba za hobi upotrebu ali i ne treba mi mnogo samo ne bih ni da se pokvari kad mi bas zatreba.
Sta mi vi predlazete?koliko sam shvatio Hugong moze i elektrodom i zicom cak i tig.on je oko 40 000.
 
Nazad
Vrh