Alati i radionice

Pozdrav, zanima me šta mislite o setovima alata od oko 80 eura, to su one jeftine kutije sa alatom, valja li to čemu i da li preporučujete nešto na taj fazon i šta. Gledam u oglasima ima chrome-vandijum, treba mi za kućni posao ako ima šta da se dotegne, zavrne, motorka, cevi za vodu, utičnice itd
 
Ja im dao šansu dva puta,prvo imao neki set kupljen od Bugara u Žabarima,do 32 su išle plus neke silna klešta i bitovi.I sve bilo lepo dok mi nije zatrebala ta 32 da odvijem neki doboš pukla kao staklo,a nastavak se iskrivio kao žvaka.

Onda sam kupio neki u Nemačkoj koji delovao malo pismenije čegrtaljka izdala nakon prvog ozbiljnijeg dotezanja i to sa 13.

Sad se ti koferi vuku po garaži i služe kad neko dodje i traži,briga me i ako pukne,a i ako ne vrate.

Kad najviše zatreba ima da izda,ako već kupuješ gledaj da je što manji set da ima samo ono što ti treba,a ne da se zalećeš na kvantitet.
 
Ideja za kolegu Spajića
Oko 50 komada je uradjeno na ovaj fazon, police se sklapaju
ce7b45b835c61000014f2cc120ad7ff4.jpg
1778fbceabdbf5070c7f486d90f7eb4f.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Ma može se tu praviti i izvoljevati sve i svašta. Ja sam sebi napravio jedan okrugli od ekspanzione posude od grejanja fi60cm i ovako veliku ploču pored te posude pa se sad ovi moji svi povampirili pa hoće da imaju veliku ploču jer uvek im fali mesta za tacnu, šerpu, kafu, pivo, rakiju...
 
Ja im dao šansu dva puta,prvo imao neki set kupljen od Bugara u Žabarima,do 32 su išle plus neke silna klešta i bitovi.I sve bilo lepo dok mi nije zatrebala ta 32 da odvijem neki doboš pukla kao staklo,a nastavak se iskrivio kao žvaka.

Onda sam kupio neki u Nemačkoj koji delovao malo pismenije čegrtaljka izdala nakon prvog ozbiljnijeg dotezanja i to sa 13.

Sad se ti koferi vuku po garaži i služe kad neko dodje i traži,briga me i ako pukne,a i ako ne vrate.

Kad najviše zatreba ima da izda,ako već kupuješ gledaj da je što manji set da ima samo ono što ti treba,a ne da se zalećeš na kvantitet.
Šta misliš o ovom https://www.amazon.co.uk/dp/B012SIR...9Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=
 
Pozdrav, zanima me šta mislite o setovima alata od oko 80 eura
У тим сетовима има свега и свачега, много онога и што ти неће требати. Ја бих потражио шта можеш да купиш од потребног алата за ту неку суму коју си мислио да издвојиш за неки сет. Може да се догоди да или нађеш нешто мало боље за те паре или да купиш алат сличног квалитета, али за мање пара.
 
Има ли неко некакво искуство са ручним циркуларима? На шта треба да се обрати пажња при куповини ови аматерских модела?
Ja kupio Einhell za 5oe 2016 godine i zadovoljan sam, do sada promenio jedan rezni list i kabal jer sam ga oštetio. Seče uglavnom palete za ogrev.
 
Sve je to isti Kinez,prodaje se pod različitim imenima i ništa više.

Neki kažu može da traje ako se ne sili,a niko ne kaže kolika je ta sila,po mom iskustvu 32 matica na dobošu je presudila da to termički neobradjen ukras pukne kao staklo.Krštena gedora je to posle odvila kao od šale.I da se razumemo ništa to zapkelo nije bilo klasična matica na glavčini sa plastičnim osiguračem koja nije nikakav izazov za normalan alat.

Čegrtaljkom recimo ne smeš da zapneš jer odmah preskoči.

Bitovi ako naidješ na jači sraf se pojedu kao od šale.Ako hoćeš na aku bušilici da ih koristiš okrune se nakon par zavijanja.

Pozajmio komšiji bit da šrafi neki rigips,kaže koliko to košta da kupim nije ostalo ništa od njega,rekoh uživaj.
 
Sve je to isti Kinez,prodaje se pod različitim imenima i ništa više.

Neki kažu može da traje ako se ne sili,a niko ne kaže kolika je ta sila,po mom iskustvu 32 matica na dobošu je presudila da to termički neobradjen ukras pukne kao staklo.Krštena gedora je to posle odvila kao od šale.I da se razumemo ništa to zapkelo nije bilo klasična matica na glavčini sa plastičnim osiguračem koja nije nikakav izazov za normalan alat.

Čegrtaljkom recimo ne smeš da zapneš jer odmah preskoči.

Bitovi ako naidješ na jači sraf se pojedu kao od šale.Ako hoćeš na aku bušilici da ih koristiš okrune se nakon par zavijanja.

Pozajmio komšiji bit da šrafi neki rigips,kaže koliko to košta da kupim nije ostalo ništa od njega,rekoh uživaj.
To se i meni desilo sa rigipsom, nisam 3 vijka zavrnuo, posle kupio od boša tri komada, reko da ima, jedan jedini odradio posao, nije caknuo.
 
Upravo tako, u tim setovima nema sta ne dobijes ali pola ne iskoristis. Bolje ti je da pojedinacno kupujes alat koji ti stvarno treba, naprimjer kupi gedoru i sa njom nasadnje kljuceve 10,13,14,15,17,19 i isto takve kljuceve vilasto okaste i resio si pola posla sa tim alatom. Najbolje bi bilo kad bi jedan dan pregledao po kuci i oko kuce kakve srafove imas i takve kljuceve kupio jer mozda ti treba 22 a nigdje zivo nemas 15. Bitove kupuj od ovih bolji marki (dewalt,makita,bosch,milwaukee.....), kineskih setova bitova imam 2-3 i u svakom su se pojeli.
 
Ima li makita hobi seriju bušilica, kupio sam neku ali nešto mi nije najbolja kad bušim beton, slabo čekića a nova, inače donji dio burgija ide kao valjak običan, na stezanje, nije na klik klak ako me razumete.
 
Ova makita fake što sam kupio, e nećeš više, odsad samo kod registrovanih prodavaca, preprodavci stop. Ja sam kriv, kopija na svakom koraku, četvere oči moraš otvoriti kao da se ženiš.
 
Ima li makita hobi seriju bušilica, kupio sam neku ali nešto mi nije najbolja kad bušim beton, slabo čekića a nova, inače donji dio burgija ide kao valjak običan, na stezanje, nije na klik klak ako me razumete.
Maktec je makitina serija hobi alata, ali su se pokazali dobro.Kupi slobodno.

Od ovih jeftinih alata uzmi cesku festu.Brat uzeo nasadne komplet i viljuskaste.Prosle su sve testove opterecenja cak i preko granice i cev je radila sa nekima.Nisu popustili.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Чек' Миксане, како је номинатив једнине назива те чешке марке алата? "Феста"?
 
Ako vam treba takvo koferce gedora i ostalih sitnica gledajte KS TOOLS,nije bas 60 e al za 110,120 e sasvim solidan set alata, pricam iz iskustva.
 
Maktec je makitina serija hobi alata, ali su se pokazali dobro.Kupi slobodno.

Od ovih jeftinih alata uzmi cesku festu.Brat uzeo nasadne komplet i viljuskaste.Prosle su sve testove opterecenja cak i preko granice i cev je radila sa nekima.Nisu popustili.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Kako služi taj mia2lite, mene odlično. Ovo s makitom sam se zeznuo, kupio sam kopiju, moram više paziti od sad. Kod istog preprodavca sam kupio i brusilicu dewalt, e sad ne mogu da provalim jel lažnjak, deluje ok, piše na njoj "made in U.S.A" znači sa tačkama između slova, zna li neko jel lažnjak?
 
Nazad
Vrh