Alati i radionice

ja mislim da imam u cehoslovackoj garnituri i te ureznice i nareznice sitnog koraka tj. 1mm.mislim da ima bas ta M8,a nisu skupe
Ureznice (navedene proizvodnje) komplet od 3 komada (1,2 i završni) 250 dinara...
Nareznice neznam, kupuju se obično u kompletu od M3 do M12...
U kompletu postoje 2 tipa M8 i to: M8 1.0 i M8 1.5
 
ja sam to davno uzeo i ima svega pomalo u njoj. ali mislim da sam bas tu video ako nije samo colovni navoj. u rumi na pijaci ima sigurno jer tu cesto kupujem sta ni ustreba.posto su mi obili radionicu pre dve godine sad uvek nesto fali
 
Ureznice (navedene proizvodnje) komplet od 3 komada (1,2 i završni) 250 dinara...
Nareznice neznam, kupuju se obično u kompletu od M3 do M12...
U kompletu postoje 2 tipa M8 i to: M8 1.0 i M8 1.5
Ureznice koje nisu standardnog koraka nikad u kompletu ne idu 3 komada,vec dva,ako su rucne,ako je masinska onda samo jedna,
 
DA ,da...idu tri,ali standardni korak a ureznice sa sitnim ili finim korakom NIJEDNA nema tri komada u kompletu,vec DVA!!!,osim masinske koja je normalno jedna.
Verovatno da mi se i zagubila neka al sam se dosta njih nakupovao novih i to FRA,JAL ili Trebinjske,i maltene sve ureznice sa sitnim navojem su upakovane u svoje original kutijice u koje staju samo dve ureznice.
 
OK, ja imam tri, ti samo dve, i to je to...
Ne verujem da se navoj urezan sa tvoje dve ili moje tri razlikuje...Da ne ulazimo u raspravu ni oko čega...
Imam i ja kutijice i original pakovanja, komplet mašinskih i ureznica i nareznica izuzetnog kvaliteta, (čak do M16) pa niti sam (verovatno) a ni ti, bolji majstori jedan od drugog sa kompletima od dve ili tri ureznice...
Možda i posedujem kakav "vanserijski" komplet...
 
Izvinite ako nije za ovu temu ali nisam znao gde da postavim... Cemu ova stvarcica tacno sluzi?????? Danas sam je uzeo i ni prodavac nije znao cemu ona tacno sluzi...
Ja se nadam da je za merenje tempereture zemljista zato sam je i uzeo prvenstveno jer mislim da je za to namenjena.. Ali ipak nisam bas siguran..

Evo pogledajte pa mi recite... :sta: Pozadi ovog sata ima siljak za koji mislim da se zabada u zemlju...

p1903142055.jpg
 
Nije valjda za prasce?????? :sta: :osmeh: Danas ga kupio misleci da je za merenje temperature zemljista.... MAda za sta god da bude bilo je povoljno jako ( 300din ) ... :osmeh:

Hvala vam puno znaci moze da meri sve do 100 stepeni.. Ali ja mislim da je prvenstveno za meenje temperature zemljista ali me bunilo to sto je do 100 stepeni...

Hvala jos jednom svima... :ppozdrav:
 
Je, je i za prasce, temp. vode za piliće za klanje, temp. baliranog sijena, sjenaže i sve ovo što su kolege navele u ovisnosti koliki ti je šiljak.
 
Nazad
Vrh