Alati i radionice

Da li neko ima ovakvu garnituru kljuceva? Zanima me da li su original ili je u pitanju kopija? Na njima je natpis FACOM.





FACOM-kljucevi-8-32_slika_O_19138197.jpg
 
Nazalost u pitanju je kopija koja se ovde prodaje po oglasima. Pazarih i ja naizgled povoljno ali sam saznao na najgori moguci nacin da sam namagarcen tako sto sam iste ubrzo polomio i odnesem ih u Svajcarsku da ih reklamiram kod jednog prodavca kod kog sam pre toga pazario dosta alata.Covek se nasmeja i pokaza mi original kljuc iz te serije odmah sam pod rukom video sta sam pazario u domovini i kako treba da izgleda original.
 
Nazalost u pitanju je kopija koja se ovde prodaje po oglasima. Pazarih i ja naizgled povoljno ali sam saznao na najgori moguci nacin da sam namagarcen tako sto sam iste ubrzo polomio i odnesem ih u Svajcarsku da ih reklamiram kod jednog prodavca kod kog sam pre toga pazario dosta alata.Covek se nasmeja i pokaza mi original kljuc iz te serije odmah sam pod rukom video sta sam pazario u domovini i kako treba da izgleda original.
jos jedan sto hvali Švajcarsku :haha:
očekivao si da je nesto original što si platio 20-30e kod ulicnog prodavca
 
Ne sećam se da li je već bilo, ali ako nije (potaknut ovom pričom) da li biste mogli preporučiti neku marku ručnog alata (ključevi me prvenstveno zanimaju)? Tj. šta je dobro, šta nije, kojih ima kopija mnogo, koji su kvalitetni a nisu preterano skupi, itd.
 
Taj facom je kopija, ja sam uzeo 10 i 13 da imam jer njih najvise koristim i najvise se gube. Dobri su , nisu losi manje dimenzije zavrsavaju posao. Imam i kopiju Uniora, ima svega, sve kopiraju ali treba imati iskustva sa dobrim alatom da bi znao sta je kopija.
Kopija je puno ali ima i originala dobrog kvaliteta, sve zavisi sta ti treba.
 
sem starog uniora i tang kljuceva koji su preostali kupim na pijaci poneki polovan dobro ocuvan ali kvalitetan.svasta moze da naleti i za male novce samo je problem sto se mogu pojedinacno naci. celu garnituru tesko. ali u rumi se naleti i na starije ljude koji prodaju svoj kompletan alat jer vise nemogu da rade a niko nece. tako sam kupio lancung veoma kvalitetan za pristojne novce. najzalije je sto nisam poneo tad vise jer vecina alata veoma kkvalitetnog bila i u kompletu izadje veoma pristojno za platiti. ali opet treba to docekati da naleti. kinezi i ostali kopiraju sve moguce a alat je 0 kvalitet.
 
U Rumi sam kupovao ruski alat, malo je neizgledan i zarđa ako pokisne ali je kvalitetan, fali mu sasmo finalna obrada. Kupovao sam one udarne ključeve 41 i 46 u udarao ih macolom od 2kg, šaf popusti ali ključ ostaje čitav. Nisu skupi ti ruski ključevi, 10-11,12-13 100rsd,14-15,16-17 150rsd itd, na količinu ima popust.
 
Meni su se najbolje pokazali klucevi koje sam dobio uz nve traktore,posto u traktorima nemamo alat taj alat koristimo u radionici i stvarno sam zadovoljan!!
Pored toga sam dobio jednu garninturu vilastih kljuceva iz Francuske (nije fakom) ali su NEUNISTIVI sta sve nisam radio sa njima i na jedan kraj cevku stavljao i nedaj se...
Posle toga kupim jednu garninturu za smesne novce ali je kvalitet 0000000000000 !!!!!!1 Svi se razapeli tako da vise nisu za upotrebu,nece da puknu oni samo se rasire i ublazne sraf!!!!
 
Predpostavio sam da je rec o kopiji, ali mi je trebala potvrda. Ipak FACOM je prestizna marka alata i proizvodi se u Francuskoj. Koliko je kvalitetan govori i to da na alat daju dozivotnu garanciju.


Slazem se sa clanovima vica022 i Kosjerac da je dobra investicija kupovati stare kljuceve na najlonu. U najboljem stanju su oni niklovani ili crni sa blagim tragovima korozije i njih najvise donose. Ti kljucevi su gotovo neunistivi. Ako se nadje vremena i zivaca mogu se sastaviti i garniture kljuceva jednog proizvodjaca. Takodje od starijih dobri kljucevi su TANG i UNIOR, s tim sto je kod TANG kljuceva nesto losija zastita. Oni su kvalitetni i nemaju kopiju.
 
Da je naći dobar i originalan hazet komplet i da si miran do kraja života.
Dosta hazetovog alata imam i prezadovoljan sam. Matori doneo pre 30god iz Nemačke i od tada se služimo obojica. Jedino što je polomljeno je kratka produžetak od nasadnih ključevi i to produžetak koji je drugar polomio kada je uz pomoć cevi od 2 metra na polugu pokušao da odvrne jednu maticu za koju se kasnije ispostavilo da je levi navoj (točak od prikolice). Tuci, lomi, napreži i sili se ali teško da ćeš to uništiti. Heyco su mi uglavnom ručni ključevi a ostatak je sve hazet. Stvarno ne znam koliko košta ključ u trgovini ili na vašaru jer nikada nisam kupio nijedan a koristim ih skoro svakodnevno. U traktoru imam tih "levaka" jugoslovenskih da ne bih rasturao set jer ionako nisu mi nešto specijalno izdržljivi. Više sam video izlomljenih i olizanih unior ključeva nego bilo kojih kineza.
 
Kakav mi je alat u radionici-takav je i u traktorima.To sto u radionici zavrnem,ponekad treba na njivi odvrnuti.Na poledjini kljuceva je utisnuto IMT-FOJT.Koliko znam domaca firma ih pravi i uglavnom sam ih kupovao na sajmu automobila.Nikad ih nisam vidjao na poljoprivrednom sajmu.Imena firme koja ih prodaje se ne mogu setiti ::sramota:: .Zadnju garnituru sam kupio pre 5 godina.Inace imam 6 setova kljuceva i do sada je bilo samo gubljenja-bez lomova i krivljenja a koriste se...
 
jos jedan sto hvali Švajcarsku :haha:
očekivao si da je nesto original što si platio 20-30e kod ulicnog prodavca

Kao prvo nisam kupio od ulicnog prodavca nego preko ovdasnjih oglasa gde je prodavac stavio u opisu da je u pitanju originalna garnitura sa estetskim greskama .Kao drugo platio sma ih 60 evra plus troskovi dostave a koliko vidim taj prodavac i dalje ima te garniture u ponudi .Kao trece kad sam video da sam prevaren kupio sam u Svajcarskoj originalnu garnituru i platio je 159 franaka i svojoj sam dusi udovoljio.
Sa alatom kojim raspolazem mogao bih komotno solidnu radionicu da opremim i sve sto posedujem je vrhunskog kvalitetat uglavnom od Bete i Snap-on-a.Ako vi sebe smatrate toliko sposobnim da mozete doakati svim ovdasnjim varalicama skidam vam kapu.
 
Narode,ima siledzija koji i najkuplji alat polome ,sto neki kazu da >pokvari i saku peska<,ja sam pre dve godine kupio kod nas u unibau komplet kljuceva PROFESIONAL ,ima sve i nasadni i imbusi i torxevi i okasto vilasti...u ponudi su vise modela garnitura ...uvek imaju nesto na akciji i stvarno su jako dobri kljucevi,sto mogu da potvrde i svi mehanicari kod nas koji ih vec par godina koriste bez greske,a verujem da ima jos clanova foruma koji imaju taj alat.ako nekoga zanima,mogu da organizujem da mu posalju aks/om,a videcu i da odem da uslikam par kompleta,postavicu link ali tu je samo najosnovniji komplet koji je na akciji trenutno.ako nekog zanima nek se javi ...
http://www.eponuda.com/katalog-akcije/unibau-rs-katalog-akcija.htm

Svasta sam video u zivotu,al ovo jos nisam,cega jos ovi kinezi nece da se dosete
[url]http://www.kupujemprodajem.com/Rezna-ploca-sa-lancem-fi125mm-10555556-oglas.htm?filter_id=1090

[/URL]
 
Poslednja izmena:
Narode,ima siledzija koji i najkuplji alat polome ,sto neki kazu da >pokvari i saku peska<,ja sam pre dve godine kupio kod nas u unibau komplet kljuceva PROFESIONAL ,ima sve i nasadni i imbusi i torxevi i okasto vilasti...u ponudi su vise modela garnitura ...uvek imaju nesto na akciji i stvarno su jako dobri kljucevi,sto mogu da potvrde i svi mehanicari kod nas koji ih vec par godina koriste bez greske,a verujem da ima jos clanova foruma koji imaju taj alat.ako nekoga zanima,mogu da organizujem da mu posalju aks/om,a videcu i da odem da uslikam par kompleta,postavicu link ali tu je samo najosnovniji komplet koji je na akciji trenutno.ako nekog zanima nek se javi ...
imam tri kompleta takvih kljuceva i prezadovoljan sam
 
Nazad
Vrh