Alati i radionice

Jbga ako ti smeta moje pisanje stavi me na ignore listu i riješeno. Ja ufuran? Jbmga ako ima neko ovdje na forumu da je pomogao većem broju forumaša, bukvalno sam hiljade knjiga i uputstava podijelio preko svima koji su tražili preko privatnih poruka, nikome ne hvala nisam tražio, sate slobodnog vremena trošio tražeći uputstva potrebna drugima iz čiste želje da pomognem, prevodio, pomogao gdje god i kako god sam mogao i ti sad meni kažeš da sam ufuran? Neko ko je ufuran ne bi potrošio ni sekund svog vremena i energije da pomogne drugima.
Baš ti hvala.
Ne mislim na tebe druze nego bas na tog Zlatiborsko- Beogradskog majstora sa kojim i ti imas sukob. Ne kazem da ne zna, ali nemoj potcenjivati ostale.
 
Znači i dalje stojiš iza toga da sam te ja kvalifikovao onim nacionalističkim nadimcima?
Ako tako misliš sa tobom nešto nije u redu. Time si mi rekao najveću ličnu uvredu koju si uspeo smisliti i kažeš da ti se više ne obraćam.
Šta bi trebalo da znači to 'ufuran' nisam baš siguran, ali neznam šta je za tebe problem ako ti se ukaže na netačne informacije koje napišeš iz neznanja.
A tvoje savete za podešavanje FR preko GUI-a, bolje ostavi za sebe..
 

Ovu fein brusilicu sam kupio preko limunda kao ne ispravnu.Ponudio sam 2400 ali nije dostignuta ta cena .Razlog kupovine je :nisam video ovakvu mašinu u ponudi a sakupljam feinov alat.
Ispostavilo se da je ispravna.
Znam da ti skupljaš Fein, još sam pomislio da nisi ti licitrao. :) Al to je drugo, ti si emotivno vezan za taj brend i neverujem da ga kupješ kako bi sam sebe isplato.
I ne znam kako bi to mogao biti slučaj ako se kupi neispravna stvar... dobro može da te ukenja da radi ili da je manji kvar ali obično nije tako nego bude da je nagoreo namotaj i još nešto. Koliko onda košta popravka i kako je to isplatljivo pa da je i najbolja na svetu. Ipak je to samo alat koji ili radi posao za koji je namenjen ili ne.
 
Душане, сетио сам те се данас кад сам куповао триптих од гаћа у "Лидлу".

Пар стелажа даље, била је наслагана камара оних "твојих" стубних бушилица, и даље по десет 'иљада. ;)
Ma Jeb... im ja. A meni nisu hteli da menjaju. Nema veze verovatno i druga ne bi bila mnoga bolja. Misslim da će srugar uz razumnu cenu da mi lepo napravi i osvinu i rukav tako da ću imati nešto bulju bušilicu.
 
Dušane ,kupio sam mnogo alata po mizernoj ceni .Posle čišćenja ,ponekad zamene nekog ležaja sve radi .Ne mogu da ga dugoročno testiram pošto nemam potrebu za tolikim radom.
Desi se da kupim nešto gde je izgoreo motor ,nekada svesno ,zbog delova a nekada se zeznem.
Kada sam prvi put kupio mašinu bez kabla ,nisam ni slutio da je ispravna a ona kao nova.Od tada sam skupio hrabrosti da kupujem mašine bez kabla ,toliko da su mi kablovi i utičnice u deficitu.
 
Misslim da će srugar uz razumnu cenu da mi lepo napravi i osvinu i rukav tako da ću imati nešto bulju bušilicu.
Кол'ко сам ја скапир'о, ти већ имаш буљу од бушилице :haha:

Шалу на страну, ову камару бушилица сам видео у панчевачком "Лидлу", оном поред "Авива" или како се већ зове. Баш сам се изнанадио да је и даље у рафу и да стоји толика количина.
 
Dule, ako ti nije skupa poštarina i čekanje, ja bih ti napravio tu osovinu od kvalitetnog materijala. Neću ništa da ti naplatim, ali jedino tražim da jasno definišeš šta hoćeš najbolje crtežom.
 
Meni nije jasno na tom Limundu, par puta sam pokusao licitirati i kada dodam moju cenu automatski se za jedan korak podine od drugog ponudjivaca, prvo sam mislio da je to slucajnost, medjutim nije... zatim sam odustao od licitiranja
 
To je uradjen sistem da npr. Ti hoces da licitiras, cena je (lupam) 50din i ti razmislis koliko bi maksimalno dao i toliko uneses. Recimo, 120din uneses. I tvoje ime ce stojati kao ime zadnjeg licitanta i bice iznos koji si ponudio = 55din.
Neko drugi dodje, vidi da stoji 55 i ako on unese manje ili isto od 120din unece njegovu ponudu i odmah opet tvoju za 5din. Ako unese 130 (sto je vise od tvojih 120) stojace odjednom tvoja ponuda od 120 i odmah iznad nje iznos od 125 od osobe koja je licitirala vecu maksimalnu cifru. U zavisnoti od maksimalnog iznosa, moze stalno da raste cifra za 5 ili tako nesto dinara. Poenta je da kupis najjeftinije sto moze. Kupac dobija zadnju najvecu cifru. Ako niko ne licitira vise od tvojih 120din onda kupujes ne za 120nego za zadnju dignutu cifru koju je neko digao. To moze biti 85din ako je neko dao maksimalnu cifru od 80din. Sve zavisi koliko je bilo tih sto ponude manje od tebe. Poenta je da ne znas koliko je neko maksimalno ponudio i da mozes samo da nagadjas i da pokusas da premasis
 
I zato je Limundo dobar,procenis koliko si spreman da nesto platiš i čekaš,ako premaši cifru super,a ako kupis uglavnom dobijes za manje.

E sad da Srbi nisu Srbi,pa da sami sebi nabijaju cenu,sve bi to bilo super.
 
To je uradjen sistem da npr. Ti hoces da licitiras, cena je (lupam) 50din i ti razmislis koliko bi maksimalno dao i toliko uneses. Recimo, 120din uneses. I tvoje ime ce stojati kao ime zadnjeg licitanta i bice iznos koji si ponudio = 55din.
Neko drugi dodje, vidi da stoji 55 i ako on unese manje ili isto od 120din unece njegovu ponudu i odmah opet tvoju za 5din. Ako unese 130 (sto je vise od tvojih 120) stojace odjednom tvoja ponuda od 120 i odmah iznad nje iznos od 125 od osobe koja je licitirala vecu maksimalnu cifru. U zavisnoti od maksimalnog iznosa, moze stalno da raste cifra za 5 ili tako nesto dinara. Poenta je da kupis najjeftinije sto moze. Kupac dobija zadnju najvecu cifru. Ako niko ne licitira vise od tvojih 120din onda kupujes ne za 120nego za zadnju dignutu cifru koju je neko digao. To moze biti 85din ako je neko dao maksimalnu cifru od 80din. Sve zavisi koliko je bilo tih sto ponude manje od tebe. Poenta je da ne znas koliko je neko maksimalno ponudio i da mozes samo da nagadjas i da pokusas da premasis
Znam kako se licitira ali mi deluje da neki imaju tzv Bot da automatski dize cenu
Terao sam neke stvari i na prekomernu vrednost ali on uvek doda korak vise
 
Ebay isto tako funkcioniše, postaviš neku cijenu koju si spreman da daš, npr. ja dam 10 evra i sad neko drugi ponudi 1 Eur on pokaže da sam ja ponudio 1.5 eura, on ponudi 1.6 eur on pokaže da sam ja ponudio 2 eur i tako dok drugi ne odustanu ili neko ponudi više. Iako sam ja ponudio 10 eura, ako niko ne ponudi više od 1 eur ja ga dobijam za 1.5 eur. Ponekad sam radio tako a ponekad sam aktivno licitirao, nekad je bolje jedno a nekad drugo. U principu, bolje je ne nuditi ništa do zadnjih par minuta. Stvar je u "posmatračima". Npr. nekoliko ljudi prati oglas ali ne nude ništa već čekaju zadnji minut i ponude 1eur. Ako se to nešto meni baš svidja, u zadnjih par trenutka ponudim 10eur i kupim garantovano za 1.5eur (na primjer, nije isti korak na Ebay). Ako aktivno licitiraš onda cijena raste vrlo brzo. Pored toga, bitno je i vrijeme. Treba loviti licitacije koje se završavaju jako kasno noću ili radnim danima u radno vrijeme, te one koje imaju greške u kucanju naslova ili opisa pa se ne vide u pretrazi. Ja sam jednom tako našao fantastičan CO2 aparat za zavarivanje koji sam mogao kupiti za samo jedan jedini euro ali nisam nudio jer ga nisam mogao preuzeti (prodavac nije slao). Razlog je što je on u oglasu umjesto "schweissgeraet" (aparat za zavarivanje) napisao "scheissgeraet" (aparat za sranje).

Treba imati na umu da neki ljudi koriste i softver za varanje na licitacijama. Na Ebay je to zabranjeno i rezultira trajnim banom ali se i dalje koristi. Taj softver radi tako što automatski povećava cijenu (bez kupcam, sofver sve sam radi) ali u jako malim koracima i aktivira se u zadnjih desetak sekundi. Protiv takvog ne možeš pobijediti a uzme ti artikal za minimalni korak, npr. ti nudiš 10 evra on ponudi 10.1 evra pa 10.2 evra pa 10.3 evra i tako napravi 20 ponuda za par sekundi. Ne znam rade li ti softveri i na drugim servisima pored Ebay.
 
Ovi na Limundu nemaju softver vec lazni nalog i lako ih je provalili,na svakoj licitaciji taj nalog nudi za nesto,od zenske sminike do alata :D

Ja idem sistemom koliko mi nesto vredi tu cenu dam odmah i zaboravim na tu licitaciju,pa ako prodje proslo je i ne jurim se sa drugima.
 
Limundo uzima proviziju. Zato su i utanjili sa prometom. Gramzivi su previse. Ispocetka dobar jako servis a sada ga prodavci zaobilaze u sirokom luku. Nije im dosta kinta od oglasivaca i reklama nego daj i proviziju
 
Ako sam kod kompa u vreme završetka aukcije onda licitiram u poslednjem minutu. Ako aukcija ističe u vreme kad nisam kod kompa, onda ponudim koliko mislim i zaboravim.
 
Nazad
Vrh