Alati i radionice

Treba imati na umu da neki ljudi koriste i softver za varanje na licitacijama. Na Ebay je to zabranjeno i rezultira trajnim banom ali se i dalje koristi. Taj softver radi tako što automatski povećava cijenu (bez kupcam, sofver sve sam radi) ali u jako malim koracima i aktivira se u zadnjih desetak sekundi. Protiv takvog ne možeš pobijediti a uzme ti artikal za minimalni korak, npr. ti nudiš 10 evra on ponudi 10.1 evra pa 10.2 evra pa 10.3 evra i tako napravi 20 ponuda za par sekundi. Ne znam rade li ti softveri i na drugim servisima pored Ebay.
Ne postoji softver za varanje na ebayu , postoji softver za bidovanje koji se ukljucuje u zadnjoj minuti ili vec kako je namjesten i on ide do max cifre koju je kupac spreman ponuditi. Na ebayu postoje pravila kako se cifra podize ne mozes ponuditi 0,1E da bi pobjedio , ako se radi o 500E tu je korak i 10-tak eura itd. Ako je neko ponudio prije recimo 500E i zadnji sekund stigne ponuda 501E , corak , ebay ne uzima tu ponudu jer je min recimo 510E da bi ga ebay prihvatio.

Takodje nekoliko su me puta prevarili , max vrijednost oko 100E , ali mi je vecinu ebay refundirao , cak me i obavjestio da je u pitanju prevarant.
Ako je nesto previse dobro da bi bilo istinito a prodavatelj ima pozitivnih bodova nekoliko i to za vrijednost od 0,1E a prodaje nesto za 500E a to kosta 5000E , zbog takvih prevaranata je paypal i izmisljen.

Tamo pocetkom 2000 tih sam radio vani i postao ovisnik na kockanju na ebayu imao stotine transakcija onda kad niko nije ni cuo za ebay :) Statisticki je veca vjerovatnoca da ces kupiti nesto jeftinije kad udjes u licitaciju zadnjih minuta i opalis cifru koju si spreman platiti.
Takodje dosta puta nesto polovno bude prodano skuplje nego novo zato sto neki izgube glavu kod licitacije , ne ponasaju se racionalno nego kao da su na takmicenju pa treba da pobjede.
Takodje dosta stvari promakne zato sto prodavci ne znaju ni sta prodaju pa tu trazilice ne pomazu a onda je naci to kao naci iglu u plastu sijena.
 
Ovi na Limundu nemaju softver vec lazni nalog i lako ih je provalili,na svakoj licitaciji taj nalog nudi za nesto,od zenske sminike do alata :D

Ja idem sistemom koliko mi nesto vredi tu cenu dam odmah i zaboravim na tu licitaciju,pa ako prodje proslo je i ne jurim se sa drugima.
I meni se čini da je tako nešto u pitanju. Vidim da je velika razlika od pre par godina kad sam zadnji put bio. Ili to ili što grabik kaže ljudi se navukli pa licitiraj nerealno zbog osećaja koji im pruža kad pobeda na licitaciji i ako su realno preplatili.
Dušane ,kupio sam mnogo alata po mizernoj ceni .Posle čišćenja ,ponekad zamene nekog ležaja sve radi .Ne mogu da ga dugoročno testiram pošto nemam potrebu za tolikim radom.
Desi se da kupim nešto gde je izgoreo motor ,nekada svesno ,zbog delova a nekada se zeznem.
Kada sam prvi put kupio mašinu bez kabla ,nisam ni slutio da je ispravna a ona kao nova.Od tada sam skupio hrabrosti da kupujem mašine bez kabla ,toliko da su mi kablovi i utičnice u deficitu.
Verujem, ali kave sam ja sreće ako piše neispravno sigorno će biti da je izgoreo motor i verovatno još po nešto.
 
Poslednja izmena:
Dule, ako ti nije skupa poštarina i čekanje, ja bih ti napravio tu osovinu od kvalitetnog materijala. Neću ništa da ti naplatim, ali jedino tražim da jasno definišeš šta hoćeš najbolje crtežom.
Stvarno bih ti bio zahvalan ako bi hteo to da uradiš. Napraviću crtež danas sutra pa da vidiš šta tačno treba i da li možeš da napraviš. Mislim većinu možeš sigurno. Ide konus za futer zatim prelazi u jedan prečnik i nekih zadnjih 100mm se završva kao četvrtasto osovina. Tu može i heksagonalno ili rebrasto da bude. Bitno je samo da je isto kao rupa na rukavu.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji softver za varanje na ebayu , postoji softver za bidovanje koji se ukljucuje u zadnjoj minuti ili vec kako je namjesten i on ide do max cifre koju je kupac spreman ponuditi. Na ebayu postoje pravila kako se cifra podize ne mozes ponuditi 0,1E da bi pobjedio , ako se radi o 500E tu je korak i 10-tak eura itd. Ako je neko ponudio prije recimo 500E i zadnji sekund stigne ponuda 501E , corak , ebay ne uzima tu ponudu jer je min recimo 510E da bi ga ebay prihvatio.
Na to sam i mislio, napisao sam da povećava ponudu za minimalni korak a ove cifre od 0.1 eur sam stavio figurativno jer korak, kao što i sam kažeš (a i ja sam napisao), nije fiksan već raste sa cijenom. Kod malih cijena (par evra) korak može da bude i 0.01 euro tj. 1 cent (meni se mnogo puta desilo da mi otme nešto za 1.51 eur a ja ponudio 1.50 eur )ali posle raste naravno i na preko 10 evra.
Slažem se i za ovisnost, kada počneš dosta tamo da kupuješ stvarno postane gadna navika.Ja sam svojevremeni (prije korone) baš mnogo kupovao ali samo jeftine stvari, dakle alate do par eura i opet sam kupio bruku odličnih stvari bukvalno za džabe. Nema toga svaki dan ali ako se traži i ima mnogo strpljenja i volje, može svašta da se nadje.
 
Neko reče kako u Lidl nevredi kupovati alat, ali može ove sitnica tipa magneti za varenje itd. Pa zgleda da ne može ni to! Da ne grešim dušu ovo nije iz Lidla već mi drugar uzeo za rodjendan sa inerneta ali eto... Opet meni zapadne poluproizvod.
U prirodi su još gore krive ... kako bre neko može da proda tako nešto ...I što sve meni zapadne. Reći će ljudi da mnogo kukuam samo se budim itd. Ali ja ne verujem koliko mi se izkomplikoje skoro sve čega da se dovatim. Obišao dans većinu strugara u Vršcu za onaj deo za stubnu bušilicu, neće niko to da radi. "Aou, tu treba specijalan alat bla, bla bla" Kao da sam tražio neki komplikovani deo za spejs šatl, a ne jednu običnu četvrtastu rupu.
Naručio čoveku delove za Rusa u ponedeljak evo još ne stižu (sad kad zovem biće da nisu ni poslali). Uzmem komšiji da popravljam kosačicu. Aj što sam 4 puta skidao karburator nepotrebno, evo sad ne mogu nigde da nadjem takav plovak. A kosačicu sa takvim motorom ima pola Srbije. Zovao njih 20 niko nema taj. Jel zna neko gde da ga naručim. Ovakav je?
 
Poslednja izmena:
Ej kad potera baksuz to ideee , i ideee i nikad da stane.
Sta ja sve isplaniram i ako uradim pola budem zadovoljan.
Bice bolje , ne odustaj i ne nerviraj se
 
Eto... Kako ja nisam mogao da nadjem tako nešto. :mad: Gde si je uzeo? Jel fali nešto od bitnih delova?
A bas koju stranicu unazad sam spominjao kako bi mi godilo da nadjem ovako nesto i eto drugar bio bauljao po gvozdju i nadje i uslika mi. Reko "uzimaj!"! Danas je pokupio.
Sve je tu skoro. Fali poklopac samo. Remenice "ok". Motor je 0,75 al vidi se da mu lezajevi nisu jaca strana. Dobice drugi motor i verovatno cu odraditi remenice 1:1 pa cu dodati frekventni. Fali opruga sto vraca rucice nazad. Konus joj je los al to ide napolje i nacu nekog da mi to odradi novo. Postolje cu okrpiti. U ovakvom stanju za nuzdu moze da radi. Za novu vratilo gledati da bude neki celik za poboljsavanje. E sad ne znam da li je potrebna neka termicka obrada posle, sto se tice vratila. Nema mnogo lufta u lezajevima
 
Maler je čudo pa još kad potera čoveka
U subotu odnesem jedan motor kod Puškaš kula
U ponedeljak još dva i neke glave
Odnesem kompletan motor da sve uradi i da da garanciju na posao!!!!!!
Mnogo mi je lakše tako
Juče ujutru me zove da mi kaže da n
NE MOŽE da ispuni obećanje jer mu fali 5 radnika imaju COVID!!
Od perkinsa uradili samo obradu
Deutz i S44 nisu ni pipnuli, zetorove glave rade
Molim FENIKS da primi motore da uradi!!!!!
Idem u kulu tovarim u pick up pa za NS pa tako 2 puta
Lepota šećer i med
Za menjač od IMT mi došli pogrešni delovi, stakla ne stižu još uvek
Spremio sam sve da sutra izdjubravamo ovčarnike evo kiša počinje
Lorch CO2 aparat mi otkazao poslušnost neki problem sa komandom čekam električara da javi šta mu je
Forvarder mi stoji od ponedeljka čekam delove



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
@nesko2563
Lepa mašina kolega, to može da se upicani da bude kao lutkica.
Prvo sve rasklopiš, onda peskarenje, šmirglanje, poliranje, a onda farbanje u neki lep efekt lak(ja koristim srebrnu farbu za felge).
Samo promeni ležaje u motoru, frekventni ti netreba, to može da ide u neku jaču mašinu..
Ovako teče moj remont stone bušilice..
80d3789b8bd12f2b038329bd7e5cf4eb.jpg
cb431239373553506937e1e5fdbf9ff6.jpg
c4cbc03b759526319189a9068f164ee4.jpg
9c4a1733c4aa2697cfffc259087a8555.jpg
 
U medjuvremenu sam skapirao...
Nisam ni video oglas, bilo bi i meni interesantno

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@nesko2563
Lepa mašina kolega, to može da se upicani da bude kao lutkica.
Prvo sve rasklopiš, onda peskarenje, šmirglanje, poliranje, a onda farbanje u neki lep efekt lak(ja koristim srebrnu farbu za felge).
Samo promeni ležaje u motoru, frekventni ti netreba, to može da ide u neku jaču mašinu..
Ovako teče moj remont stone bušilice..
80d3789b8bd12f2b038329bd7e5cf4eb.jpg
cb431239373553506937e1e5fdbf9ff6.jpg
c4cbc03b759526319189a9068f164ee4.jpg
9c4a1733c4aa2697cfffc259087a8555.jpg
Jel vrijedi nesto kao sa linka , trazio na rermenje ,jedan prodavao nekoliko komada busilica ,ova bila najmanja , pa kupio neki dan ovakvu, oko 1,6E kilo po procjeni bi dosla. Jedino ova sto uzeo ima i pumpu i rezervoar za emulziju, ova na linku nema.
 
Nazad
Vrh