Alati i radionice

Neki stari, zardjali kljucevi sa danasnje pijace...

kad se odbiju smrt kljesta (100din), prosek 230din/kljuc

Sa preprosle bili neki zardjali cekici, bez ili sa neupotrebljivom drazalicom

800gr, 2x 1kg, 2x 2kg i 4kg
napravio sam im nove jasenove drazalice, samo je najveca macola dobila kupovnu (spremio brestovu ali protero zizak...)
 
Да Цоци није написао за кикиндски струг АЦ, никада не бих нашао гуглањем фотку једног таквог на које стоји плочица да је то лиценца француског "Ерно Батињол" струга. Човек се учи док је жив, ал' стварно.
 
Jel zna neko mozda,npr ako neki tarup traktorski zahteva minimum tipa 100ks,pogon na kardan naravno,koliko bi trebala biti jaka pumpa uljna da taj isti tarup tera preko hidraulike?,hidro pogon kao.Treba gledati protok pumpe valjda ,ali kako se to racuna ?.
Nadam se da je ok tema ,nisam bas znao gde ovo pitanje bi najbolje odgovaralo postaviti ...

Edit:Nema veze mislim da sam nasao na netu nesto kaze ovako:
Hydraulic power is defined as flow multiplied by pressure. The hydraulic power supplied by a pump is: Power = (P x Q) ÷ 500 - where power is in kilowatts [kW], P is the pressure in bars, and Q is the flow in litres per minute.
Mozda glupo pitanje,ali npr traktorska pumpa hidraulike,ako naravno ima npr dovoljan protok,snage, jel se moze koristiti za ovako neki hidro pogon ?,da stalno bude opterecenja pogonom tarupa nekog.
 
Poslednja izmena:
@Arkadije
Hidraulični prenos je jako elegantan sistem prenosa snage i nudi mnogo povoljnosti.
Ali, kao i kod svih naizgled lepih stvari, postoji ono obavezno 'ali'..
Da bi se optimalno podesio takav tip prenosa za ove relativno velike snage, potrebni su posebni tipovi pumpi za pogon i još 'posebniji' hidromotori i povrh svega regulacija. Tu postoji i problem manjeg stepena korisnosti prenosa od mehaničkog, što se manifestuje kroz povećano grejanje elemenata i radnog fluida. Tu toplotu(čitaj gubitak) treba ukloniti iz sistema pa su potrebni i hladnjaci sa ventilatorima.
Sam proračun nebih ni komentarisao, to se uglavnom rešava sa dobavljačima komponenti.
U slučaju samogradnje, mehanički prenos je daleko jeftiniji i predvidiviji.
Ja imam kosilicu za travu novije generacije, koja pogon točkova ostvaruje preko hidrostatičkog prenosa(sa finom regulacijom brzine kretanja), ali je pogon reznog aparata i dalje mehanički direktnom vezom sa motorom preko električne spojnice.
Mnogo fina stvar, ali je ovakva sprava tri puta skuplja od analogne mehaničke. Sama pumpa promenljivog protoka je preko 1500€ kao rezervni deo..
 
Kod nas u Lidlu bude u četvrtak udarni aku odvijač s punjačem i baterijom 20 V, 4 Ah (80 eur) i aku trimer 4 u 1 bez baterija (160 eur).





Ima li netko kakva iskustva s tim alatima? Kakve su vaše preporuke?
 
Kod nas u Lidlu bude u četvrtak udarni aku odvijač s punjačem i baterijom 20 V, 4 Ah (80 eur) i aku trimer 4 u 1 bez baterija (160 eur).





Ima li netko kakva iskustva s tim alatima? Kakve su vaše preporuke?
Imam jako loša iskustva. Ne sa konkretnim alatima nego sa Parkside markom. Taj udarni su ljudi ovde hvalili a ovo govno dole 1200 din ... Pa ta cena može da bude relna samo ako nekom ćomanu trebaju hitno pare da se sredi pa ti poroda bud zašta nešto što valja... ovako glupo je očekivati da će stim moći bilo šta da se radi.

Inače u vezi ove moje bušilice ... izgleda da se moja previdjanja ostvaruju. Evo javili su mi se u roku od 3 dan (četvrtog dana :)), ali taj rok nije bio da mi zamene nego samo da mi se jave :). Napisali mi danas u poruci da je moj zahtev uzet na razmatranje. :) Kažem bre tragi-komedija. Dodje mi da teram ovo do kraja samo da vidim koliko će da me jebu. :)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko mozda,npr ako neki tarup traktorski zahteva minimum tipa 100ks,pogon na kardan naravno,koliko bi trebala biti jaka pumpa uljna da taj isti tarup tera preko hidraulike?,hidro pogon kao.Treba gledati protok pumpe valjda ,ali kako se to racuna ?.
Nadam se da je ok tema ,nisam bas znao gde ovo pitanje bi najbolje odgovaralo postaviti ...

Edit:Nema veze mislim da sam nasao na netu nesto kaze ovako:
Hydraulic power is defined as flow multiplied by pressure. The hydraulic power supplied by a pump is: Power = (P x Q) ÷ 500 - where power is in kilowatts [kW], P is the pressure in bars, and Q is the flow in litres per minute.
Mozda glupo pitanje,ali npr traktorska pumpa hidraulike,ako naravno ima npr dovoljan protok,snage, jel se moze koristiti za ovako neki hidro pogon ?,da stalno bude opterecenja pogonom tarupa nekog.
Mislim da ti ta formula nije za to što tebi treba. Tu bi morale da budu uzete u obzir i karkteristike hidromotora. U svakom slučaju gobici snage će biti veliki i ne bih ti to preporučio za ovu namenu gde je snaga izgleda veoma bitan faktor. Kad guglaš izbaci ti temu sa ovog foruma gde ljudi govore o tim tarupima i uglavnom nisu zadovoljni i prepravljaju na kardan
 
Imam jako loša iskustva. Ne sa konkretnim alatima nego sa Parkside markom. Taj udarni su ljudi ovde hvalili a ovo govno dole 1200 din ... Pa ta cena može da bude relna samo ako nekom ćomanu trebaju hitno pare da se sredi pa ti poroda bud zašta nešto što valja... ovako glupo je očekivati da će stim moći bilo šta da se radi.

Dušane,

izgleda da ti je nešto promaklo u tekstu . Katalog je za područje Hrvatske i cijene su u kunama. Zato sam u tekstu napisao cijene u eurima. Svejedno, hvala na komentaru.
 
Nazad
Vrh