Alati i radionice

Sobzirom da si rasturio i iscukao celu busilicu moli boga da je ne gledaju

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Prosto ne mogu da verujem kako je Dule za vrlo kratko vreme promenio kurs za 180 stepeni. Sad mozemo da mu damo neku preporuku za ozbiljnu, a povoljnu masinu.
 
Neće poslušati.
U ovoj avanturi će preći oko 250km puta, napraviti još troškova ali je problem što to nemože da uspe, jer nije predviđeno da taj alat radi nego da služi za ukras..
 
Prosto ne mogu da verujem kako je Dule za vrlo kratko vreme promenio kurs za 180 stepeni. Sad mozemo da mu damo neku preporuku za ozbiljnu, a povoljnu masinu.
Vrlo često ljudi ne poslušaju savet onih koji su već udarili glavom o zid, već budu sigurni u nešto tek kada se njima samima to desi. Tako meni Otac govori:ja sam to probao i lupio glavom o zid-ne moraš i ti probati! Prvih nekoliko puta ga nisam poslušao i prošao sam isto tako i od tada ipak mnogo više poštujem tudje iskustvo.Iz tog Lidla kupujem neke stvarčice tipa:lenjiri, vinkle, uglomeri... Neku robu koja nema veze sa strujom i mehanikom. Sada čekam ugaone magnete. Ipak pre kupovine u toj trgovini zaguglajte i proverite cene te robe u radnjama koje su specijalizovane za tu vrstu robe, često može doći do iznenadjenja.
 
Trazim povremeno po oglasima stupnu busilicu ako nesto treba ozbiljnije da izbusim da ne setam okolo, vecinom kad vidim oglas prodje vremena i prodano , prije se sjetim i pogledam oglase ima blizu jedna , odlicno , mala slika , citam tekst , prihvat MK5 :)
 
O tome ja govorim. Još može mnogo bolje i jeftinija tamo da se nadje. Uzmeš neispravno za bagatelu ... ne može baš sve da ne radi. Najbolje da odeš i vidiš . Al jbg to je Nemačka, a ovo je Srbija ... do Tokia (do moga :)).
Otišo danas da zamenim ovo sranje u Lidl. Dali mi zahtev da popunim i sad će da mi jave u roku od 3 dana dal će da rade zamenu, vrate pare il ne prihvate reklamaciju. Verujem da će prihvatiti jer bušilicu nisu ni gledali (evo je kod mene). Kad bi moglo da mi vrate pola para, a da mi ostane bušilica. :).
Tako da nije baš ko što mi svi govore, odeš kažeš, a oni ti zamene ili vrate pare. A to što ću 3 puta do Vršca (35km jedan smer) Koće to da mi vrati? I sam sam govorio na osnovu tudjih iskustava (pa i ovde) da je taj Parkiside golo govno, ale eto dok ne osteš na svojoj koži... Mislim da mi alat pomenute marke neće ući u kuću sem ako mi ga neko neda džabe.
Onda licitiraš ovu.

 
Parkside alati iz Lidla činjenica je nisu neki kvalitet, ali nisu ni najgora roba koje ima u ponudi.
Doduše, samo ime brenda ne stoji jednako iza svakog proizvoda, jer ih za Parkside rade različiti dobavljači,
pa ima razlike. Nešto je bolje, nešto lošije, neko rešenje je uspelo, neko nije.
Taj alat je za nekog ko voli da prati, gleda recenzije i spreman je da neke eventualne manje nedostatke doradi sam.
Svakako nije u pitanju alat za profesionalca koji će ga svakodnevno testirati do maksimuma.
Ali jeste dostupan i uglavnom povoljne cene što omogućava mnogima da kupe sebi i da se uče.
Sa kvalitetnim i skupocenim alatima to nije slučaj.
Ima tu još jedan problem.. A šta je danas kvalitet?
Čim je nešto zvučnijeg imena cene skaču 3 ili 5 puta, a vrlo je upitno da li je baš toliko kvalitetnije i dugotrajnije?
Iz sopstvenog iskustva sam zaključio da često cena nema opravdanja, već se plaća ime brenda.
Većina proizvoda na našem tržištu je kineskog porekla.
Zapadni svet sve manje robe proizvodi, a želi i dalje da živi na "visokoj nozi" od stare slave.
Pravog izbora suštinski nema, svemu je, bar ovim sitniji proizvodima, poreklo Kina.
Ostaje jedino da biraš da li ćeš kupiti nešto baš jeftino ili platiti malo skuplje pa ipak dobiti provereniju robu.

Ja sam pre skoro 20 godina na vašaru uzeo sličnu malu stonu kinesku bušilicu o kojoj se priča. Neki MasterMax ili tako neko ime. Cena je bila i manja u Eur, pošto i ta valuta evidentno devalvira. Postavljena je na nogare koje su namenski napravljene za nju.
Bušeno je sa njom svašta, i ono što nije za nju, ali evo traje još uvek. Naravno sve ima svoja ograničenja.

Svašta može da se napravi gotovo uz priručne alatke pa i golim rukama ako majstor zna kako i ima volje.

Naravno da će burgija da šeta i vrda ako mesto bušenja prethodno nije označeno i probušeno manjim prečnikom burgije. Nema te bušilice koja neće odstupiti i pobeći. Nije sve u alatu, nešto je i u majstoru.. ☺
 
Ima li neko iskustva sa ovim pneumatskim pistoljem? Ili neka druga preporuka u ovoj ceni?


 
Prosto ne mogu da verujem kako je Dule za vrlo kratko vreme promenio kurs za 180 stepeni. Sad mozemo da mu damo neku preporuku za ozbiljnu, a povoljnu masinu.
Pa nisam 180° . Ja sam i bio o ovoj grupi koja je pljuvala Parkside. Nego sad ću preći iz te grupe u ovu koja će da ih pljuje mnogo više. Ne toliko zbog kvaliteta alata i prodaje robe za greškom već zbog ove reklame da možeš bez problema zameniti robu ili tražiti povraćaj novca ako nisi zadovoljan. Očigledno da to nije tako. I to nakako gde god sam pročitao, sa kim god sam pričao svi su rekli da su im zaminili ili dali pare bez problema. Pa kako se bre onda meni dešavaju ovakva sranja!?
Evo već znam šta će da bude. Meni kad krenu da se dešavaju sranja to nikad ne ide samo jedno nego se izkomplikije sve što može. Znači zvaće mi u ovom roku od 3 dana. tj naravno zvaće me četvrtog dana jer je sutra nedelja, i rećiće da mi je odborena zamena, ali servis mora da pogleda. Onda bi ja hipotetički (ne pada mi napamet) trebalo da odem još jednom do Lidla, da teglim ovu kutijetinu koja nije laka da bi oni to poslali u servis. Nakon zakonskog roka od mesec dana (to ći biti verovatno dvadeset i nekog dan) nazvaće me i ljubazno mi reći kako garancija ne pokriva ovaj slučaj i da mogu da dodjem po četvrti put u Lidl i pokupim gomilu Kinskih govana koju su mi ljubazno uvalili za 10 000.
Znači ovo je tragi-komedija šta oni nama rade. :)
Ja sam reklamirao onaj ger za metal , crkao. Nisam dobio pare na kasi , vec je poslata u servis. Mislim da se servis zove IKOM ,rade za lidl reklamacije.

Trazio sam ili pare ili novu masinu, nisam hteo popravku ove.
Pa šta je na kraju bilo? Šta si dobio?

Jel uopšte negde piše da oni rade zamenu ili povraćaj novca? Il je to priča koja se pročula čaršijom?
 
Neće poslušati.
U ovoj avanturi će preći oko 250km puta, napraviti još troškova ali je problem što to nemože da uspe, jer nije predviđeno da taj alat radi nego da služi za ukras..
Ne pada mi napamet. Ako kada me nazovu ne kažu da mi je odobrena zamena (tog dana) ili pare neću ni da idem već ću da potražim dobrodušnog strugara koji ima alat za bušenje kvadranih ili heksagonalnih rupa da mu kukam i da ga ubedim da mi izbuši ti rupu, a ja da ga častim koje pivo ili da mu dam 500 din. Mislim koliko uopšte može da košta bušenje jedne četvrtaste rupe u 10mm mekšeg čelika??? (samo što retko ko će da se zajbava sa tako sitnim poslom)
Ostatak mogu da napravm i sam kod drugra na strugu. Deo (mislim da se zove gornji rukav osovine) je obična osovina nekih 100mm dužine sa dva različita prečnika (na jedan ide ležaj na drugi remenica) i rupom kroz celu koja se zvaršava tom heksagonalnom rupom pri dnu u koju ulazi četvrtasta osovina. Nešto slično ima većina stubnih bušilica.
Kad se to sredi mislim da može ta bušilica da služi za neke osnovne, ne zahtevne stvari. Naravno moraš biti nežan sa njom. :)
 
Ако имаш некога са стругом у околини, који неће да те одере, уз којекакав "отпад" (којекакви зупчаници, каишници, штапови амортизера, назубљену летву од волана, плочевину, профиле и кутије...) можеш за много мање новаца да направиш баш простојну стубну бушилицу (ма и гомилу других алата). По Нету има толико добрих пројеката самоградње, да лако можеш да осмислиш неку своју.
 
Ja imam Rogue 150i
Kako si zadovoljan aparatom? Isporučuje se sa kleštima za masu i držačem elektroda, koliko su dugački kablovi? Da li si probao da variš tig postupkom sa njim?

Što se alata iz Lnide tiče gledao sam juče ger za drvo, jako lepo odrađen za taj novac. A recimo ger za metal koji imam je tiha jeza što se tiče preciznosti ugla tiče. Opet šrafilica me je prijatno iznenadila, ne pipam više ništa bez nje, a bila 3500.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kako si zadovoljan aparatom? Isporučuje se sa kleštima za masu i držačem elektroda, koliko su dugački kablovi? Da li si probao da variš tig postupkom sa njim?

Što se alata iz Lnide tiče gledao sam juče ger za drvo, jako lepo odrađen za taj novac. A recimo ger za metal koji imam je tiha jeza što se tiče preciznosti ugla tiče. Opet šrafilica me je prijatno iznenadila, ne pipam više ništa bez nje, a bila 3500.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Za sad deluje odlično. Nisam ni očekivao da će biti sranje iskreno kablovi su po 3m dobre debljine i težine. Klješta mase su ok. Držač elektrode je na uvrtanje i odličnog kvaliteta. Tig probao nisam mada imam u planu da se zabavljam malo dok nabavim opremu. Elektrode lepo vari, ima podešavanje hot starta i snage luka. E sad koliko sam kompetentan ne znam jer ne radim s njim svaki dan već isti koristim povremeno ali u odnosu na stari aparat - pa nije za poređenje. Tek sad vidim koliko sam se patio. Ja zadovoljan kupovinom pogotovo što sam ga uzeo na popustu u okovu za 28000.
 
Pazi piše 2 u garanciji a ako nešto bude u trećoj samo iscimam uvoznika a ako on ne odreaguje onda esab direktno jer sam i kod njih registrovao kupovinu. Tako da nema problema Imao sam sa drugim firmama akcije tog tipa pa bude lagano kad dobiju mejl gde ih samo pitaju kakav je to problem
 
Ja sam prosle godine kupio u Lidlu veliku busilicu tipa (Hilti), dosao kuci i nisam bio zadovoljan polozajem klina za stemovanje. Odmah sam se vratio i na kasi vratili pare. Jedino sto tako revoltiran kad sam isao za NS uleteo u radar i popio kaznu od 5000din. Sad cekam kad bude revolverska aku srafilica da kupim. Imao sam prilike da radim sa njom kod drugara, pet dana smo joj dusu vadili i nije posustala.
 
Nazad
Vrh