Alati i radionice

To se zove 'centar zvono'..
Nije to baš 'device' bez kog se nemože..
'Kirner' najbolje napraviti od polomljene ureznice veće od M8, najbolje od M12.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Skoro sam bio kod jednog coveka, a on bas kupio glodalicu. Trazio je neku stubnu busilicu MK3 ili MK4 i kaze cene od 1000-2000 evra. Tako dok je trazio naleti na tu glodalicu sa opremom i kupi je za 1900 evra. Ima vertikalnu glavu sa pinolom pa moze da mu sluzi i kao busilica. Jos moze da sluzi i kao provlakacica. Jedino se ne secam da li imase i podeoni aparat uz nju. Tako kad se pogleda ispada da su te busilice stvarno precenjene.
 
Ја видео клип лика који је сам направио оптички кирнер.


Није неки хај-тек, па ако је неопходно, може то и да се направи.
 
Imas strug pa napravi,nije komplikovano,samo kirner treba da je od tvrdog materijala,ostalo moze obicno gvozdje

Послато са motorola one помоћу Тапатока
Ma jok xd,nemam strug ,njega cam dao kao primer,kad se za strug trazi centar osovine za obradu.
@Zorge
To nije sto meni treba,taj ne moze odrediti centar osovine.
 
Poslednja izmena:
Imam 2 dalmastroj mk3 i jednu mk4. Za mene one vrede te pare. Dosta tesko je naci ih u dobrom stanju, vecina je bila po fabrikama i pičila serije.
Neki dan sam na mk 4 busio rupu fi 50 u plocevini 40mm, ne mogu da kazem da ide ko u sir ali nema da štucne.
A sto se tice stosovanja na glodalicu, radili nekoliko puta dok nismo uzeli stosericu, drkanje je menjati glavu plus mali hodovi i na sve to druugaciji prihvat za nosac od stoserica
 
Nikad nije skupa dobra stvar ako se uzima za poso, a za hobi upotrebu vec lako moze da bude...
Pa očigledno da jeste. Ne znam koji ozbiljan profesionalac bi dao 2000€ za stubnu bušilicu dizajnranu negde pre 100 godina i napravljenu pre 50.

Skoro sam bio kod jednog coveka, a on bas kupio glodalicu. Trazio je neku stubnu busilicu MK3 ili MK4 i kaze cene od 1000-2000 evra. Tako dok je trazio naleti na tu glodalicu sa opremom i kupi je za 1900 evra. Ima vertikalnu glavu sa pinolom pa moze da mu sluzi i kao busilica. Jos moze da sluzi i kao provlakacica. Jedino se ne secam da li imase i podeoni aparat uz nju. Tako kad se pogleda ispada da su te busilice stvarno precenjene.
Pa o tome ja govorim ... Ne verujem koliko su precenili ova gomna.
 
Nazad
Vrh