Alati i radionice

I sta je čudno,prodaje kao antikvitet,a prati oglas pa vidi za koliko ce da ga proda.

Nema kod njih vise ko da radi sa time.
 
Kome treba dobar aparat za zavarvanje, neka se obrati Pakistancima pa nek mu neko ponese kad bude posao za Evropu da trazi azil.
Lično sam gledao pre 15g kako čovek isto tako "MOTA" aparat
Čovek je moj kum inženjer elektrotehnike i držao je elektro servis u BP, naj više su se radile reparacije el motora za razne firme u okruzenju
Ja sam kao klinac 13_18g dobijao posao zimi da čistim motore
Tj električar ih "prepiše" tj otvori onu kutijicu i poklopce motora i meri debljinu žice, broj namotaja, raspored i još koješta, onda ja isečem sekačem žice koje vire iz statora sa obe strane statora, onda ga pržim brenerom za šuriti svinje da izgori lak i papir i onda počupam sav bakar
Imam pravo da oštetim po 1 lim na statoru sa svake strane!!!!!!
Onda čistim za farbanje motor, pa dobijem da sečem neke papire za izolaciju namotaja od statora ne sećam se kako se zove taj papir ali ima u raznim debljinama
Ta žica bakarna je dolazila na kamione!!!!
Mnogo se tu radilo!!!!
Pravili su i punkt aparate,
Premotavali izgorele aparate
Pumpe vinklovali
I jednom gazda reši da pravi švajs aparate uradio je proračun,
Limove za trafo je doneo odnekle isečene i izbušene? I počeo je sve da radi baš kao ovaj Čadjo, na kraju su napravili kutiju, i kablove taj aparat dan danas radi pun gas u selu
A ja znam da je napravljeno bar 15 komada
Žao mi je što nisam vlasnik ni jednog
Ali mi je kasnije RADE KONČAR 300A prirastao za srce OLD SCHOOL

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
I to se vrti po oglasima mesecima,dok ne naidje neki fanatik ili youtuber da kupi,da vidis sta sve Nemci bacaju,a cigani se otimaju,ovo ni ne pogledaju,nije za vasar i ne zanima ih.

Jedino kod nas to Jos ima trziste,i majstore koji hoće da rade sa time.
 
Momo, ti silno grešiš, ovo su neki lažni oglasi. Takve bušilice švabe ostavljaju pored kanti za smeće, gde si ti našao ove skupe stvari nije mi jasno?
Svašta se na ovom forumu može pročitati ali to je sve dobro...
 
Pisao sam skoro da je od mog strica prijatelj kupio strug za 500 evra, valjda u CH. Ponudio covek 500 evra i nije se nadao da ce da ga dobije za te pare pa mu posle bio problem da se snadje za prevoz. Uglavnom ga dovuko ovamo i radi covek na njemu. Tako da me uopste ne cudi da neko busilicu starudiju jednostavno izbaci ili da za neke simbolicne pare.
 
Ja kad sam išao u Beč sa nekim likovima koji valjaju polovan nameštaj na tim skladištima polovne robe bilo je kućnog alata bušilica brusilica, malih stubnih, tocila, aparata, čuda vrlo povoljno i raznih hoby marki za koje mi nismo čuli
A išao sam jednom u neko skladište alatnih mašina, sve prave mašine i cene nisu baš previše povoljne kad se uračuna prevoz, carina itd
E sad ako neko ulovi nešto pored kontejnera kao što sam ja dobar bicikli sa bušnim gumama to je druga priča
Još ako mu je relacija A_SRB redovna taj može navući štošta za malo kinti


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pošto sam svojevremeno dosta kupovao na Ebay, evo jedno naravoučenije. Naime, nemojte da tražite te stare stvari na Ebay jer su im cijene tamo jako skočile zbog ekipe sa Youtube koja to restaurira. Prave adrese za traženje takvih stvari od "običnih" Švaba koji to prodaju jer im smeta su kleinanzeigen.ebay i Quoka.

Evo nekih oglasa




Vidi ovo čudo za 55 Eura


Evo ovdje 3 komada za 300 evra


Ili ovo



Ova ljepotica ima dva stola pa okrećeš kako ti koji paše







 









 







Ova samo 50 eura


Ova može da nosi 3 stola

 



Eto, sad možemo da parimo oči malo :)
 
Evo ja Vam dam broj njih petoro koji se samo alatom zamlacuju i dovlace,pa ih pitajte za te muzejske busilice :D Ni malo interesantna roba pored svega drugog.

A i Passat B6 ima na Ebay-u pa ih puni otpadu gore za 500€,a kod nas su koliko bese,evo bas u ponedeljak idem da dovucem jednom u Sapcu jednog,300€ jedino ga zeza sto je bio u polavljenoj podzemnoj garaži,al ceo enterijer 100€,a kod nas nece da bude ispod 3000.

Sad se razmišljam da uzmem i taj antikvitet pa da ovde trazim 3000€ :ROFLMAO:
 
Nenormalne zarade ljudi prave na takvoj robi koju dovoze odozgo. Znam dvojicu ljudi godinama samo kupe otpad koji Nijemci izbace napolje, bijela tehnika, namještaj i slično. Obojica su ladno milioneri ali i dalje rade to, svaki ima po par manjih kamiona i šlepere. Malim kamionima obilaze sela i gradove i znaju termine kada se roba izbacuje, pokupe sve redom, posle pretovare u šleper i šalju ovamo, 99% od njih naveliko kupe preprodavci koji posle preprodaju na oglasima. Nešto robe se mora popravljati, nešto već radi. Bijela tehnika ide po 50-100KM (25-50 evra) na komad naveliko a posle se isto to prodaje na oglasima za 150-200 evra.
 
To nije sto meni treba,taj ne moze odrediti centar osovine.
Не знам која ти је тражена толеранција, ал' за тако нешто имаш, 'ај да кажемо, столарски алат -
 
Ono zvono je mnogo lakse koristiti nego ovo,mogu i ja ovako naci sa sestarom ili lenjirom ali je malo teze.Neverovatno da nema tako nesto u srbiji da se kupi ...smesno.
 
Не, не користи се лакше, нити је прецизније у случају одступаља среза те осовине од 90 степени. Уз то, сигуран да тај "лењир" оперише и са већим пречницима него оној "левак".

А у крајњу руку, што неко рече - тај твој обележивач центра може да направи сваки стругар за десет минута и за два пива.
 
Nenormalne zarade ljudi prave na takvoj robi koju dovoze odozgo. Znam dvojicu ljudi godinama samo kupe otpad koji Nijemci izbace napolje, bijela tehnika, namještaj i slično. Obojica su ladno milioneri ali i dalje rade to, svaki ima po par manjih kamiona i šlepere. Malim kamionima obilaze sela i gradove i znaju termine kada se roba izbacuje, pokupe sve redom, posle pretovare u šleper i šalju ovamo, 99% od njih naveliko kupe preprodavci koji posle preprodaju na oglasima. Nešto robe se mora popravljati, nešto već radi. Bijela tehnika ide po 50-100KM (25-50 evra) na komad naveliko a posle se isto to prodaje na oglasima za 150-200 evra.
Znam ih petoro i vise sam nego dobar sa njima,odavno to nije skupljanje sa otpada,to su firme koje se bave ciscenjem,a politika Svadba je nosi sve sto nadjes samo ocisti.Od starudije do stvari starih par godina.

Ja sam isao sa jednim pun kombi + moja prikolica puna i pozadi sve do prednjih sedišta natovaren alatom iz jednog servisa,sve kupljeno djuture za 3000€ i prodato ovde svercerima za 8.000€ isto djuture,oni se zajebavali razvrstavali i zaradili debele pare.

A ti sto idu cetvrtkom po naseljima pa skupljaju pored kapija su sitna riba.
 
Pošto sam svojevremeno dosta kupovao na Ebay, evo jedno naravoučenije. Naime, nemojte da tražite te stare stvari na Ebay jer su im cijene tamo jako skočile zbog ekipe sa Youtube koja to restaurira. Prave adrese za traženje takvih stvari od "običnih" Švaba koji to prodaju jer im smeta su kleinanzeigen.ebay i Quoka.

Evo nekih oglasa




Vidi ovo čudo za 55 Eura


Evo ovdje 3 komada za 300 evra


Ili ovo



Ova ljepotica ima dva stola pa okrećeš kako ti koji paše







O tome ja govorim. Još može mnogo bolje i jeftinija tamo da se nadje. Uzmeš neispravno za bagatelu ... ne može baš sve da ne radi. Najbolje da odeš i vidiš . Al jbg to je Nemačka, a ovo je Srbija ... do Tokia (do moga :)).
Otišo danas da zamenim ovo sranje u Lidl. Dali mi zahtev da popunim i sad će da mi jave u roku od 3 dana dal će da rade zamenu, vrate pare il ne prihvate reklamaciju. Verujem da će prihvatiti jer bušilicu nisu ni gledali (evo je kod mene). Kad bi moglo da mi vrate pola para, a da mi ostane bušilica. :).
Tako da nije baš ko što mi svi govore, odeš kažeš, a oni ti zamene ili vrate pare. A to što ću 3 puta do Vršca (35km jedan smer) Koće to da mi vrati? I sam sam govorio na osnovu tudjih iskustava (pa i ovde) da je taj Parkiside golo govno, ale eto dok ne osteš na svojoj koži... Mislim da mi alat pomenute marke neće ući u kuću sem ako mi ga neko neda džabe.
 
Nazad
Vrh