Alati i radionice

Ta sa treceg linka je potpuno istih dimenzija kao lidlova,i meni ne bi odgovarala jer jedino sto mi se ne svidja kod ove lidl busilice jeste rastojanje izmedju centra burgije gde busi pa do stuba tog vertikalnog,da je bar par cm vise ....nisam na to obracao paznju,ovako meni je busilica ok.
Ma ovu treću sam stavio samo iz razloga da pokažem bezobrazluk naših prodavaca koji često polovne stvari cene više od novih.
Gledao sam i ja inace te sa oglasa polovne tako do 150eur,vecinom je sve bilo dosta daleko od mene a i sve su bile istih dimenzija kao lidlova,bar monofazne koje sam gledao.
Npr ove sa drugog linka su ozbiljnije masine,ali sigurno kostaju oko 200 eur ,i meni licno ne znace nista jer su trofazne :udri:,morao bi motore menjati,nosace
motora....
Trofazni motor ti je poželjniji, jer je ekvivalentno dosta jači i mnogo manje se greje.
Ima tu još jedna prednost: taj motor može da se fino reguliše broj obrtaja sa frekventnim regulatorom. Takođe, imaš lako oba smera.
Dakle, uzmeš fr.regulator monofazno napajanje koji generiše tri faze i imaš mnogo sposobniju mašinu.
Na eksternoj komandi možeš imati start, stop i rgulaciju broja obrtaja.
Sada, ćeš reći da je to dadatni trošak, ali veruj da je to doprinosi kvalitetu mašine i udobnosti toliko da tih 7-8000 dinara (koliko sada koštaju ti do 0,75kw)uopšte nije preterano.
Jedino uzmi u obzir da se na izlazu generiše 3x220V pa se motor povezuje u trougao, jer bi u zvezdi imao manju snagu(ali i dalje dosta veću nego monofazni).
 
Taj motor na tim busilicama moze biti monofazni bez previse gubitka snage ?.Ne razumem se skoro nista u elektroniku ....
 
A koliko onda vredi ovakva bušilica sa trofaznim motorom?
0fde0633838f171db78eb11843807d20.jpg
1fd053ac64da0221d76063fecbb3229e.jpg

Višak mi je i mogao bih je prodati. Ona koju sam uzeo umesto nje sam platio 400 eur.
 
Poslednja izmena:
Mirosti, što kaže Arkadije taj zadnji Enhel je isto govno ko ovo moje.
Колико сам могао да видим, све те стубне за око сто ојра (па и оне за двесто) су ти исте, као да их је правила иста фабрика (или две-три) на исти калуп. Без обзира на то који ад-хок бренд носе, све оне имају тај проблем са шљампавом шпиндлом, која захтева "утезање", ма и осталим стварим димензионисаним за минимум минимума. Мени изгледа да су оне за петсто ојра, а опет кинеске, ствар која ће ти радити пос'о
 
Sve te jeftine stubne busilice imaju lufra u spindli ill kako se vec zove.jednostavno je takva konstrukcija i tu nema pomoci. Postoji bocni sraf koji tu spindlu pritiska i ukrucuje ali ti je ubi boze resenje. Sto je burgija veca vise ce da se trese i to ti je to. Za drvo je super i celik sa tanjim burgijama. Ne treba ocekivati nista veliko od takvih busilica.
 
A koliko onda vredi ovakva bušilica sa trofaznim motorom?
0fde0633838f171db78eb11843807d20.jpg
1fd053ac64da0221d76063fecbb3229e.jpg

Višak mi je i mogao bih je prodati. Ona koju sam uzeo umesto nje sam platio 400 eur.
Sta si uzeo i posto bi dao ovu? :osmeh: ,koji je mk konus?

Jel moze bese preko frekventnog regulatora i da se poveca broj obrtaja motora? i za koliko? gledam rucnu mk3 rvonjinu napravio bih joj postolje, ali su joj obrtaji do 260, to mi malo ako bi mogla ona 400 da se zukne bilo bi idealno!!
 
Mozes frekventnim regulatorom da regulises obrtaje. E sad te nisam bas razumeo koju rucnu busilicu MK3 gledas? Ja sam nailazio na neke koje imaju po 4 brzine i tu broj obrtaja ide od oko 100 do nekoliko stotina obrtaja. Uglavnom imaju finu brzinu, a realno nisu one ni namenjene da buse sa malim burgijicama pa da ti treba 2000 obrtaja.
 
Gledam dve, jedna je mk2 ide do 440, ima i stalak neke burgije uz nju, tvrda malo cena, 450 ceni, druga mk3 260 obr, 17 burgija od fi14 do fi28, reduciri sa mk3 na mk2, jedan futer mk2, 45.000 itd... i nema stalak...
 
Jake cene. Ako mislimo na iste vec dugo su na KP. Desi se nekad da naleti neka za 100 evra ili cak i manje, ali bez burgija. Bila je bas skoro jedna sila MK3 1800 W za 120 evra.
 
Sta si uzeo i posto bi dao ovu? :osmeh: ,koji je mk konus?

Jel moze bese preko frekventnog regulatora i da se poveca broj obrtaja motora? i za koliko? gledam rucnu mk3 rvonjinu napravio bih joj postolje, ali su joj obrtaji do 260, to mi malo ako bi mogla ona 400 da se zukne bilo bi idealno!!
Uzeo sam ovu bušilicu:
84e2e6682f2ed97052ad6a0e446ec04b.jpg
 
Uzeo sam ovu bušilicu:
84e2e6682f2ed97052ad6a0e446ec04b.jpg
Kad bi mi uletelo ovako nešto za 150€ pa bog da me vidi... Malo se ofarba, picne i zmaj, a ne ovu igračku iz Lidla što sam uzeo. :( Da ih pljujem još malo:
Unutra je u tragovima neka lepljiva supstanca koja bi valjda trebalo da ima ulogu masti. Iako je lepljivost u nekim slučajevima poželjna ta karakteristika ovde je to dovedeno do ekstrema tako da se to više i ne može nazvati mašću niti ima ulgu iste.
Ta osvina za koju sumnjam da je kriva je napravljena od neverovatno mekog materijal. Malo sam je čukno kada sam skidao futer koji uopšte nije bio nabijen i odmah je ostavilo udubljenje.
Osovina toliko labavo prolazi kroz ležajave da lako mogu rukom da je izvučem kad izvadim zeger.
Razumem ja hobi alat ali ovo je više neka kategorja izmedju hobi alat i igračke. Bitno da su nadrkali dava sigurnosna prekidač. Verovatno jer očekuju da je koriste deca od 9 god.

A gledaj ovaj bezobrazluk:

Moram da mu napišem poruku. :) "Druže jel stvarno misliš da tvoj uranak u Lidlu vredi 4000din? "
 
Poslednja izmena:
Kad bi mi uletelo ovako nešto za 150€ pa bog da me vidi...
Хаха.... па свашта може да ти улети и џабе, ал' стубна од двесто кила гуса и челика за 150 евра - тешко. Чуда су престала да нам се догађају у вишим разредима основне школе.
 
Moze,samo treba biti brz i ne cekati da neki preprodavac kupi pa napise tipa iz nemacke donesena bla bla bla....
 
Sta si uzeo i posto bi dao ovu? :osmeh: ,koji je mk konus?

Jel moze bese preko frekventnog regulatora i da se poveca broj obrtaja motora? i za koliko? gledam rucnu mk3 rvonjinu napravio bih joj postolje, ali su joj obrtaji do 260, to mi malo ako bi mogla ona 400 da se zukne bilo bi idealno!!
Prodata je bušilica par minuta nakon objave slika, tako da ste sporo reagovali .
 
Хаха.... па свашта може да ти улети и џабе, ал' стубна од двесто кила гуса и челика за 150 евра - тешко. Чуда су престала да нам се догађају у вишим разредима основне школе.
Što da ne u nemačkoj je to normalno ovde baš treba da naleti. nemora od 200 nek je od 50-100 kg. Zardjalo i da zahteva malo popravke ... 150€ je realna cena. Samo što već rekoh kod nas ljudi precenjuju te mašina pa misle da imaj ne znam šta u posedu. Neko ima kaže "Auu to je dobro" (što jeste ako se poredi sa kineskm igračkama) ipak ne može stubna bušlica iz 50ih da vredi 1000- 2000 € I ako je industrijsaka. Ozbiljna radionica nikad ne bi uzela tako nešto u današnje vreme.
Gledam znači ljudi za uzbiljnije bušilice traže po 2000! A za malo više od duplo imaš ovo https://www.kupujemprodajem.com/ind...m-250-cnc/oglas/110824594?filter_id=679870872
Totalno nerealno
 
Nazad
Vrh