Alati i radionice

Kupi slobodno ali bi ti savetovao da budes ujutru pre otvaranja. Nije problem ni postolje ni cev, sve je to odlicno, samo poravnaj gornje radno postolje sa libelom da busi ravno pod uglom od 90 stepeni. Onda dobro iscentriraj motor pre konacnog stezanja i najbitnija stvar, moras da skines glavno stop dugme jer ispod njega je sraf za podesavanje otklona i otpora pomicnog vretena. Jos jednu stvar uradi obavezno, skini te tri rucke, otvori taj crveni deo i kompletnu supljinu u crnom delu popuni sa pistoljem za plastiku. Kad se stegne vrati na busilicu i ne okreci se sinko :osmeh: . Ja sam podesio na najmanje obrtaje i zadovoljan sam njenim radom. Ima ljudi koji samo izvade iz kutije pa onda krene pljuvanje kako busi ustranu pa kako proklizava.....
 
Evo stigla stubna Prakside.
Onda dobro iscentriraj motor pre konacnog stezanja
Kako misliš da izcentriram motor?

Jos jednu stvar uradi obavezno, skini te tri rucke, otvori taj crveni deo i kompletnu supljinu u crnom delu popuni sa pistoljem za plastiku..
Misliš na vrhove ručki gde se hvata rukama? Što misliš da bi trebalo to da popunim? Jel si imao problema? Meni to ovako na prvo korišćenje deluje dosta solidno.


Inače za ovo par rupa što sam izbušio najveća zamerka mi je što izgleda da dosta šeta vrh burgije. Kada krenm sa bušenjem to se značajno smanji iako hoće malo da da jajast oblik rupi.
Naravno ovo nema veze sa šrafom za štelovanje ispod sigurnosnog prekidača. Izgleda da je problem negde izmedju tog stuba i osvine koja ide kroz njega. E sad volio bih to da rešim mada i ovako nije kraj sveta. Donekle prihvatljivo za te pare.
Takodje mi smeta to što su stavili 3 remenice... Mislim i ja ću koristite samo najsporiju brzinu i voleo bih da eliminišem taj prenos u budućnosti. Samo što zgleda da je to teško moguće zbog dve redukcije koje se vreše kako bi imao min br. obrtaja. (bez da eliminšem poklopac koji i ovako zveči :) i to moram da rešim)
 
Poslednja izmena:
Znaci da su to bačene pare kada na novoj stvari koju kupiš treba "rešavati" još gomilu stvari. Stvar je u tome što smo mi navikli da se krparimo stalno pa nam dodje normalno da i na novom nesto opravljamo, što niko normalan ne radi.
 
Po meni je bolje resenje kupiti polovnu dobru busilicu i napraviti nosac, ako neko vec hoce da majstorise i prepravlja. Ima busilica sa reduktorom pa se ujedno izbegnu i remenice.
 
Ja sam kupio takvu sličnu bušilicu pre 15g
Pa ubacio trofazni motor 900 obrtaja 0,37kw sad ide lepo i 20mm nema da stane
Ali mislim da sam je platio 40e

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Evo stigla stubna Prakside.

Kako misliš da izcentriram motor?


Misliš na vrhove ručki gde se hvata rukama? Što misliš da bi trebalo to da popunim? Jel si imao problema? Meni to ovako na prvo korišćenje deluje dosta solidno.


Inače za ovo par rupa što sam izbušio najveća zamerka mi je što izgleda da dosta šeta vrh burgije. Kada krenm sa bušenjem to se značajno smanji iako hoće malo da da jajast oblik rupi.
Naravno ovo nema veze sa šrafom za štelovanje ispod sigurnosnog prekidača. Izgleda da je problem negde izmedju tog stuba i osvine koja ide kroz njega. E sad volio bih to da rešim mada i ovako nije kraj sveta. Donekle prihvatljivo za te pare.
Takodje mi smeta to što su stavili 3 remenice... Mislim i ja ću koristite samo najsporiju brzinu i voleo bih da eliminišem taj prenos u budućnosti. Samo što zgleda da je to teško moguće zbog dve redukcije koje se vreše kako bi imao min br. obrtaja. (bez da eliminšem poklopac koji i ovako zveči :) i to moram da rešim)
Imas gomilu klipova na u tube o toj busilici,kako nisi pogledao pre kupovine :)?.Ja je ne bih kupio bez nekih recenzija na u tube sigurno,to sto mrda burgija je zbog konusa kad se nabije ta glava busilice u kojoj stezes burgije,ima na u tube kako to da resis,10-ak sekundi i gotovo.Sto se tice poklopca,opet u tube,ali to ti mogu reci odma,otpusti sraf malo taj sto steze poklopac i mora biti potpuno tiha.Sto se tice svih ti malih popravki,sve je to isto kod svih tih kineskih busilica tog cenovnog ranga,hoces nesto bolje ,daj 200 eura i gotovo,ili jos bolje ,industrijske malo vece 500+ eura polovne po oglasima,nema tu sta da se razmislja previse.
 
Ona rucka za spanovanje sa jedne strane i vijak sa druge strane, vec se nesecam ali znan da sam obratio paznju da motor ne bude nimalo ukoso a ispod dugmeta kad sam namestio vijak kod mene nema nikakvog otklona glave. Rucke su iznutra prazne i kod jaceg pritiska osetio sam da se uvija pa sam tu prazninu popunio. Kao sto i kolega kaze pre kupovine pogledam recenzije na Yutubu i onda odlucim da li nesto uzimam ili ne. Ne kupujem ni ja i Lidlu sve redom, imam alata i skupog i jeftinog, ja zadovoljan, a da sam zajeban, to jesam. Nema toga da mi udje u dvoriste a da ja nemoram makar malo prisloniti moje ruke.
 
Stičem utisak da se stiče utisak da sam se ja zaleteo i kupio nešto bez da se prethodno dobro informišem?
Već 2 godine gledam šta ću da kupim. E ovako, kupvina postolja za bušilicu je otpala jer košta 3000 a istog je kvaliteta ko i ova stubna. Pravljenje istog je previše komlikovano... U ostalom postolje za ručnu bušilicu nikad ne može da bude isto kao stubna.

Kupovina stare kvalitetnije stubne je takodje otpalo jer su kod nas precenjene. 500 € nemam da dam i pitannje je šta ćeš tu da dobiješ i šta ćeš morati da doradjuješ. Odluka je pala na kinesko smeće , Parkside zbog garancije i mogućnosti zamene.
Odgledao saom gomilu recenzija na youtube pre kupovine. I koliko sam video ljudi su uglavnom zadovljni (mislim očekivanim za taj novac)

Problem koja ja imam ne vidim nigde, barem ne tako izražen ko kod mene. Čini mi se da je osovina na koju se montira futer kriva. Ne znam još dok ne otvorim skroz ali reko bi da je to. Stub nije jer problem ostaje čak i kad skroz pritegnem šraf za štelovanje (stub je zakočen).
E sad da li je meni baš zapalo neko sranje koji je neki Švaba vratio onamad ... ne znam. Dvoumim se da li da tražim zamenu ili da odma pravim drugu osvinu kod strugara pošto pitanje je u kakvom stanju će biti i ta zamenska. Sem te osovine zadovoljan sam. Ovo sa poklopcom se lako rešava ovako : (Švaba takodje govori kako se rešava problem ljuljanja stuba čini mi se? Takodje dao je dva linka sa Rusima i rešenjem tog problema)

 
Ona rucka za spanovanje sa jedne strane i vijak sa druge strane, vec se nesecam ali znan da sam obratio paznju da motor ne bude nimalo ukoso a ispod dugmeta kad sam namestio vijak kod mene nema nikakvog otklona glave. Rucke su iznutra prazne i kod jaceg pritiska osetio sam da se uvija pa sam tu prazninu popunio. Kao sto i kolega kaze pre kupovine pogledam recenzije na Yutubu i onda odlucim da li nesto uzimam ili ne. Ne kupujem ni ja i Lidlu sve redom, imam alata i skupog i jeftinog, ja zadovoljan, a da sam zajeban, to jesam. Nema toga da mi udje u dvoriste a da ja nemoram makar malo prisloniti moje ruke.
Poslaću ti snimak da vidiš pa uporedi. Takodje mi remenica ta na stubu mnogo ljulja.
 
Juce covek isto kupio i bio kod mene da pogleda i sve podesio ali kod busenja sa 8mm burgijom pocela je da staje, pa je ostavio otvoren poklopac i gledao, kad ono proklizavala je remenica na osovini, zatego je imbus vijak i posle je busio sa burgijom 20mm plocu od 10mm bez problema.
 
Kriva osovina ne sme biti,ja bi reklamirao ipak.
I ja ću najverovatnije. Zanosi mnogo. Ljulja se bušilica koliko kolio je u dizbalansu i to na 500 o/min.
Kako ide to u Lidl? Odnesem ovu I tražim drugu. Jel mi odmah zamene ili?

Juce covek isto kupio i bio kod mene da pogleda i sve podesio ali kod busenja sa 8mm burgijom pocela je da staje, pa je ostavio otvoren poklopac i gledao, kad ono proklizavala je remenica na osovini, zatego je imbus vijak i posle je busio sa burgijom 20mm plocu od 10mm bez problema.
Bojim se da kod mene nije tako naivan problem. Bila bi sasvim pristojna bušilica za te pare da nema pomenutu falinku. Valda će daruga biti OK pošto ne vidim ni na jednom snimku da neko ima isti problem.
 
Dule, mislim da ti je najbolja opcija za tebe da sačekaš malo da to nestane, i onda reklamiraš i i uzmeš nazad svojih teško ušteđenih 10k dinara.
Kažem, sačekaš da nestane, kako nebi pao u iskušenje da je opet kupiš.
A onda polako da loviš po oglasima kvalitetnu polovnu mašinu, pa i ako dodaš neku hiljadarku.
Recimo, ovako nešto(uz malo cenjkanja košta kao taj lidl, a ipak je prava masina):
ili ovo:
 
Ta sa treceg linka je potpuno istih dimenzija kao lidlova,i meni ne bi odgovarala jer jedino sto mi se ne svidja kod ove lidl busilice jeste rastojanje izmedju centra burgije gde busi pa do stuba tog vertikalnog,da je bar par cm vise ....nisam na to obracao paznju,ovako meni je busilica ok.
Gledao sam i ja inace te sa oglasa polovne tako do 150eur,vecinom je sve bilo dosta daleko od mene a i sve su bile istih dimenzija kao lidlova,bar monofazne koje sam gledao.
Npr ove sa drugog linka su ozbiljnije masine,ali sigurno kostaju oko 200 eur ,i meni licno ne znace nista jer su trofazne :udri:,morao bi motore menjati,nosace motora....
 
E u K. ! Pun džak P. ja ću za K. da se uvatim. Definitivno kriva osvina u tom gornjem delu koji je četvrtast.i to nekih dobrih 2-3 mm. Baca ko ludo kad sam je skinuo i zavrteo šrafilicom. Takodje ležaj neisprvan... Primetio sam motor da se greje pri praznom hodu mislim znam da je loš, ali baš toliko ...To je zbog tog ležaja.

Koliko čitam po drugim forumima čini mi se da rade zamenu ... što mi je bolje nego da čekam pare pa ponovo kupujem. Samo što moram opet rano dok ima ako i ima....

Mirosti, što kaže Arkadije taj zadnji Enhel je isto govno ko ovo moje. Plus traži 100€ a toliko je plaćen nov. Nema garancije, nema kao moja stegu i laser i još je polovna... Možda se i nedje neka budala da mu da te pare zato što je napisao Made in Germany ali ja neću sigurno.
Ove bolje su kažem precenjene kod nas. Traže 200€ za nešto što je neko častio 10€ samo da mu sklone iz dvoršta. Može da "uleti" nešto dobro za slične pare ali treba da čekaš i pitanje kad će. Juče mi drugar rekao da je letos našo neku za 150€ trofaznu koja je posle pordata za 400.
U suštini bio bih zadovoljan ja ovime da nije ovog problema. Sad se samo dvoumim dal da idem da menjam ili da odma pravim drugu osovinu pošto sumnjam da će i zamenska biti mnogo dobra. Biće bolja od ove sigurno al može se desiti da ima neku drugu falinku.
 
Nazad
Vrh