Alati i radionice

zorge , kad njemci nisu uspeli 1941 godine da slome crvenu armiju , onda su izgubili rat , jeste mrcvarenje je bilo do 45, ali je zavrsilo u Berlinu , bio je pokusaj popravnog zauzimanja naftnih polja ali i to je neslavno proslo(Staljingrad). Njemci bez sirovina(nafta) nisu moglu dobiti rat a zato su i napali sovjetski savez.
Nemci su '41 završili praktično sve što su planirali.
Nebih rekao da je žukov baš lagao i falsifikovao ..
 
Ma ljudi , jel moguce tolike brojke ,? Svaka cast rusima , jesu vrhbili sa tenkovima ali 30 000 tenkova t34 koji su dugi oko 7m i da stanu u kolonu sa razmakom 3m to bi bilo kolona 300km
 
Jos jedan mit ,da su sovjeti kopirali tenk kao i mit kad nepismeni ameri po YT pricaju da su sovjeti(kalasnjikov) sa AK47 kopirali njemacku jurisnu pusku (glavni argument ,ne moze polupismeni rus kalasnjikov da bude pametniji od njemackih injzinjera) , a nemaju pojma da je srce AK47 zatvarac a ne vanjski oblik puske , a nemaju pojma da americke automatske puske imaju prakticno kopiju principa tog zatvaraca na njemackoj jurisnoj pusci.
Ja nisam nigde čuo da to govore. Uglavnom poštuju AK-47 osim ako nisu neki zaludjenici kojima ništa Rusko ne valja, a sve Amerčko i Nemačko je super. (Ima takvih koliko hoćeš kod nas , samo misle obrnuto)

Kad pogledas globus , svakom je jasno . Suluda je ideja planirati osvojiti sov savez teritorijaljo , a nije ni cudo , jer Hitler je bio sulud.
Kako su Rusi uspeli? Pa nisu oni od vajkada na tim prostorima već samo na manjem delu.

Meni te priče o Hitleru kao totalnom ludaku koji je napadao sve oko sebe jednostavno ne piju priču. Mislim daleko od toga da je Hitler bio dobar i miroljubiv čovek, ali ne bi dogurao dokle jeste da je baš toliko lud bio.
Tek skoro sam saznao činjenicu da Nemačka nije objavila rat Francuskoj I Engleskoj već je bilo obrnuto. (mislim da su me u školi učili drugačijie.)
Sa Rusima kako je bilo ... ko to zna. Postojao je neki dogovor? Šta je bilo u tom dogovoru? Da li je Hitler postao gladan pa kreno da uzima više nego što je dogovoreno. Ko to zna. Znam da istoriju pišu pobednici, a Nemci su ovde očigledno izgubili. Tako da te istorijske činjenice uzimam sa dozom rezerve
Аха... у "Непријатељ пред вратима". ;)
Tu informaciju sam čuo dosta pre tog filma. Koliko je tačna ... ne znam. Verovatnom delom pa prenapumpana tokom hladnog rata. Sigurno da moral i disciplina u Crvenoj armiji nisu bili na viskom nivou. Ni blizu kao u Vermahtu barem onom sa početka rata. Posle su i oni krenali da kontaju neke stvari.
.
 
Radoslave oni mene iznenade svaki put
Da mi jednom provozati taj tenak kroz naš atar

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Radoslave oni mene iznenade svaki put
Da mi jednom provozati taj tenak kroz naš atar

Sent from my moto e5 using Tapatalk
E moj Luka , ko zna kakvim smo špijunima okruženi...Nemožeš ih opasuljiti o semenima, prolećnu pripremu rade tanjiračom ali ako počnemo o tenkovima, puškama, vakcinama, koroni, nuklearnom gorivu....To razbijaju...
 
"Швунгмасе", инерцијални стартер. Ево га, ал' на "Кониг Тигеру".



КрАЗ-ови, барем оно што се сећам да сам виђао код нас, 255-це имају ЈаМЗ 238 дизел моторе, а и претхдни модел, 214-ца је радила на дизел, али са двотакташем. Ако си видео бензинце, то су вероватно ЗиЛ-ови камиони.
Ne sporim,al nesto mi u secanju ostao Kraz.
 
Nazad
Vrh