Alati i radionice

Јутос скочио до "Лидла" и пазарио нешто што ми ретко устреба, ал' кад устреба, тачно знам да ми само та ствар помаже у том конкретном случају.


Јес' да није лепог дизајна као "Хитачи Меџинк Ванд", ал' дрмуса за све новце.




И да неко не помисли свашта: кад ми устреба, не устреба ми због потреба које задовољава вишепоменути "Хитачи".
Nije lose za pedikir
 
Zamislite nedao Bog sad rat
Sa jedne strane SFRJ tehnika
Tam 110_150
FAP 1314
FAP 2026
Campagnola zastava
T84
Sve bar 35_40g staro, sve možeš na drumu opraviti napravljeno da traje, kamiončina sa Bosch pumpom dizne menjaš usput
Taj Tam ako ima kajiš da hladi i za kompresor ne treba mu ništa više kao ni faponji.dok imaju ulja i nafte oni idu!!!!!!!
A ja jutros da upalim Scania kad ono prc propustili injektori, greška sa ADD blue, greška sa ABS pa to nije za rat


E ja mislim da je tako i u poljoprivredi!!!!!!!!
Sve što ne možeš sam pokrenuti na frontu i ne treba ti u avliji!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mirosti znam čije su licence, nego zamisli Scania R evakuiše ljudstvo i potrošena kočiona pločica zablokira točak
Ili injektor
Ili add blue

Ovi starci idu i bez1_2 dizne i bez pola Kartera ulja sto puta sam dosuo u tam110 7_8l ulja


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Meni se na Tigru najviše sviđalo rešenje pomoćnog startera kada ostane bez struje u akumulatoru.
Zamajac od 50kg koji se zavrti kurblom preko multiplikatora na nekoliko hiljada obrtaja, i onda se uzupči bendixom(kao stara peglica) i upali motor.
 
Dobro , motor mu nije bio vrh , al dodje dje svi drugi staju.
Motor mu je čist promašaj bar po meni
To je koliko se sećam 3,0 6 cilindara benzinac vazdušar!!!!!!!
Guta benzin!!.
Tam 110 je odličan kamion!!!
A FAP 2026 sam vozio preradjen u šticara i vukao prikolicu šticarku po takvim bespućima i blatu da je to nezamislivo

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kazem prakticno sto sam dozivio , kad cekas hranu ili municiju na cuki , ili sanitet , i staje fap 2026,i kampanjola i 150ka i puch , a pinc dodje , to zapamtis.
 
Puch sam vozio motor bio 244d to je lenjo i tromo strašno
A kasnije mi drugar pričao da je 300d skroz druga priča

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mirosti znam čije su licence, nego zamisli Scania R evakuiše ljudstvo i potrošena kočiona pločica zablokira točak
Ili injektor
Ili add blue

Ovi starci idu i bez1_2 dizne i bez pola Kartera ulja sto puta sam dosuo u tam110 7_8l ulja


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Samo sto Kraz nece na naftu da ide,plavci iz Kragujevackog garnizona imali one mrcine Kraz,pa par dana pred bombardovanje izmestanje tehnike,a oni ostanu do samog bombardovanja,pokret im bio sat pred prve sirene.I krenu oni tako sa aredroma Ladjevci i nakon 300m stanu i ni makac,a vazdušna opasnost uveliko,rezervisti se razbeze i tek ujutru se resavalo,a epilog svega neki mozak nije znao da su benzinci,pa nasuo naftu do cepa :ROFLMAO:
 
Pinc su austrijanci napravili specijalno za tita i jna.Napravljeno svega oko 9000 komada od čega je svega 500 završilo van JNA. Tito je to debelo platio, ali vozilo iako dobro koncipirano, imalo je gomilu nedostataka.
Najveći je bočna nestabilnost i vrlo loš motor.
Inače, rešenje transmisije je ukradeno od čeha/Tatre.
Ko je video tatra kamione sve će mu biti jasno.
 
Zilovi su se jako lose pokazali u ratu . I sa jednim i sa dva motora ,nisu imali snage jednostavno . To je gmizalo uzbrdo . Lanser dvomotorac smo testirali , kolko se sjecam trosio je u transportu oko 110 litara regulara na 100km .
 
Da,ono tockovi stoje ukoseni ka unutra, kad se natovari isprave se..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jenkiji su znali da je sa hitlerom gotova prica
У мају '42-ге, када су на абердинском полигону тестирали ране Т-34-ке (модел 1940/1941) и КВ-1? Ја мислим да су тада Јенкији више бринули да ипак са Русима није готова прича.
T34 je blickrig zaustavio isključivo brojnošću, jer je kvalitetom i efektivnošću bio mnogo inferiorniji od švapskih tenkova.
Овај.... током '40-те и читаве '41. године, посебно појачано после 22. јуна, произведено је око 3200 Т-34-ки.... тако да ми се чини да је заустављање "блицкрига", ако је већ пало на тенкове, ипак падало на Т-26, БТ-5, БТ-7, КВ-1 и којекаву ситнарију.
Nisam nailazio na njihov izveštaj kvaliteta odlivka kupole koju su ruskinje odlivale u rupu u nabijenoj zemlji na Uralskom Vagonozavodu.
Мека и пластична, тако је оценише Амери '42-ге, али у седам фабрика у којима су се производиле Т-34-ке и где је свака фабрика нешто мењала, нису биле само ливене. већ и варене куполе.
Tigar tenk je čudo tehnike za T34, ali je problem,
...што је до зла бога непоуздан јер је био претежак (56 тона) и као такав често му се ломило све што је било могуће да се поломи. Руси су заробили једног од првих"Тигрова" послатих на фронт већ у јануару '43 под Лењинградом. Просто су га пичнули у борбама, па видели да је то неки нови тип и уз лукавство, одвукли га са линије фронта на испитивања.
Krupova 88 mica je uništavala sve do 2,5 km, a ruska 76 tica nije nikada uspela probiti ni jedan Tigrov oklop.
34-ки и није пос'о био "Тигар", већ све што су Швабе довукле до класе Pz IV, док је каснији Т-34-85 знао да се крви и са Pz V, илити "Пантером". За немачке "крупне зверке", осим класичне артиљерије, која је узела меру баш мноштву тенкова, намањени су били самоходни топови од СУ-85, СУ-100, СУ-152, ИСУ-152
Menjač od 34-vorke izgleda kao da su ga konstruisala deca na opštetehničkom
Мењач 34-ке је до негде '43 буквално ручно упасиван турпијањем зубаца на зупчаницима, док нису успели да од Амера искамче недостајуће им одвалне глодалице потребних карактеристика.
Ali to picanjenje ludim nemcima nije ni dali pobediti..
Па сад... је више волим да верујем да оно што Немцима није дало да победи било, са једне стране масовни хероизам Совјета и сазнање да "или ћемо ми њих, или ће они нас" и са друге стране технички ресурси Амера и мотивација да са Немци треба да се заврши док је време.
 
Nazad
Vrh