Alati i radionice

Tu informaciju sam čuo dosta pre tog filma. Koliko je tačna ... ne znam. Verovatnom delom pa prenapumpana tokom hladnog rata. Sigurno da moral i disciplina u Crvenoj armiji nisu bili na viskom nivou. Ni blizu kao u Vermahtu barem onom sa početka rata. Posle su i oni krenali da kontaju neke stvari.
Ти "заградотрјади" или јединице за запречавање, под другим именом, а са истом наменом, постојале су кроз историју још из римског доба, а код Руса мислим од доба Петра Великог. У време 2 СР код Руса су то биле јединице формиране од чланова НКВД-а, илити просто речено полиције, било оне јавне са све саобраћајцима и ватрогасцима, било оне тајне полиције, са униформама са тегет шапкама. И нису биле као у филмовима, са стројем војиника који су са "Максимом" на готовс чекали да неко крене назад од оних који су кренули у акцију.

За дезертерство и предају непријатељу су имали за државу корисније начине и мере кажњавања осим стрељања. Једино су више официре, после Наредбе Ставке број 270 из августа '41., о забрани предаје непријатељу, лако могли да стрељају. У лето '42. је донета још једна, познатија наредба Министарства одбране, број 227, познатија као "Ни корак назад". У њој је санкционисана панична бежанија са фронта без наредбе одозго, тако што су "бежане" слали у казнене батаљоне, где ил' ћеш да се шибаш до смерти или ће твоји да те рокну ако то не чиниш. Ова наредба "Ни корак назад" је имала и лоше и много добре аспекте. И сам текст наредбе је такав да у њему пише оно што сам поменуо раније "или ћемо ми њих, или ће они нас".
Odakle vi ovo sve znate o ovim tenkovima ?
Ја некоћ био домар на војном форуму, па осим свог кварта за чишћење и одвлачење пијаних једних од других да се не побију и склањање срче које су направили, залазио сам и у туђе "зоне одговорности", између осталог и у историјски подфорум, где и данас постоји обимна тема о Т-34 која се зове "Т-34 - лице слободе", па сам је читао са интересом и видим да ми је нешто од свега тога још увек остало у сећању.

Него, није ми јасно како смо све ово почели да пишемо у овој теми, а не у у "Чату"? :rolleyes:
 
Tek skoro sam saznao činjenicu da Nemačka nije objavila rat Francuskoj I Engleskoj već je bilo obrnuto. (mislim da su me u školi učili drugačijie.)
Sa Rusima kako je bilo ... ko to zna. Postojao je neki dogovor? Šta je bilo u tom dogovoru?
Јесте, објавили су им рат после напада Немачке на Пољску и осим локалних чаркања, нису вођена нека већа борбена дејства првих девет месеци, за које време су Немци заузели Пољску, Данску и Норвешку и натенане се спремили за напад на Француску.

Са Русима су Немци имали потписан у августу '39. билатерални пакт о ненападању и подели зона утицаја, баш како су Немци имали и са Пољацима од '34.

Руси су га потписали када су скапирали да их на Западу нико ич не 'ебе и да су Минхенски договор из септембра '39., кога су потписали Немци, Британци, Французи и Италије, о уступању делова Чехословачке, а без пристанке Чехословачке. Тада су од јесени '38. до пролећа '39-те, Немци, Мађари и Пољаци у два корака ликвидирали Чехословаку и оставили малу Словачку са марионетском владом.
 
Некада давно, пре ptw организације је била добра игра. Сада ако желиш победити мораш да платиш. Баталио сам све то. Сви издавачи игара то раде.
WT нема толико фризираног наоружања.
У COD не могу да добијем статус legendary зато што ме сатраше са фризираним оружјем. А нећу да платим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nemci su '41 završili praktično sve što su planirali.
Nebih rekao da je žukov baš lagao i falsifikovao ..
Imas od kad je Jeljcin dao da se otvore arhive iz 2sv rata , a gdje je zavrsilo i dosta njemackog materijala , vecina toga je prostudirana usduz i poprijeko od rusa a jos vise od amerikanaca.
Onda se ispostavilo da svi memoari koji su pisali generali wermahta bajke i lazi koje nemaju veze sa istinom , da operu sebe.

Rat su izgubili 41 godine , planirano je bilo da slome sovjete kao i sve dotad koje su okupirali , ali cim su usli nije islo kako su planirali.

Takodje i mitovi o ruskoj zimi , takodje i mit da ih je omeo rat u jugoslaviji sto se ispostavilo da je isto bajka jer su napali sovjetski savez u minut kako su planirali prakticno nekoliko godina prije. Takodje mit o nepreglednim hordama sovjeta ili rusa koji napadaju njemce a oni nemaju ni metaka dovoljno da ih pobiju, u stvarnosti do 43 sovjeti su imali manje vojnika nego njemci na istocnom frontu, a taj mit su srusili americki istoricari.

Takodje da je hitler bio lud , takodje mit , znao je bolje od generala da ce izgubiti rat ako ne obezbjedi sirovine , sto vecini generala nije bilo jasno ni kad su izgubili rat.

Ima jedan britanac na YT obradio bitku za staljingrad , sve dokumentovano , rusi mu napravili najdetaljniju mapu do sada grada , prakticno svaka kuca je ucrtana i dvoriste za obrsu ulicnih bitaka.

Do sada je ispricao malo manje od 100000 rijeci, a tek su njemci stigli na periferiju grada , i vec su po vojnoj teoriji izgubili tu bitku , a ulicne borbe nisu ni pocele.

Pa tako u jednoj od zadnjih snimaka na YT se dotakao Zukovih memoara o staljingradu gdje Zukov tvrdi da je izdao naredbe o planiranju napada na dio fronte koji je drzala Rumunjska armija , inace puno slabije naoruzana od wermahta a prakticno nije ni imala oruzje za protuoklopnu borbu (a za to tvrdi nekoliko puta u memoarima da je izdao naredbu za plan ).

Ali za to vrijeme za koje tvrdi Zukov jos Rumunji nisu bili tu ni rasporedjeni , vec wermaht , nije bilo ni u planu da ce na taj dio doci Rumunjske armije da drze taj dio fronte itd. Sve dokumentovao dokazima. To je jedino moguce ako je Zukov gledao u buducnost:).A to je samo jedna od njegovih bajki , tako da je vise manje zavrsio i gdje svi njemacki generali sa svojim bajka sto se tice istoricara.
 
Dali se meni čini da ti tvrdiš da je Žukov nemački general?
Znam da je poduhvat pročitati memoare veće od biblije, ali jesi li pročitao bar nešto iz te njegove knjižurine?
Meni je to najrelevantnije što se tiče kalendarskih događaja, a naročito što se tiče kojekakvih brojnih stanja, proizvodnje, isporuke na front itd..
Ne tvrdim da u tvojim poduhvatima razbijanja mitova nema donekle tačnih stvari, ali zar ti i tvoje pisanje ne liči pomalo na postavljanje novih mitova..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Dali se meni čini da ti tvrdiš da je Žukov nemački general?
Znam da je poduhvat pročitati memoare veće od biblije, ali jesi li pročitao bar nešto iz te njegove knjižurine?
Meni je to najrelevantnije što se tiče kalendarskih događaja, a naročito što se tiče kojekakvih brojnih stanja, proizvodnje, isporuke na front itd..
Ne tvrdim da u tvojim poduhvatima razbijanja mitova nema donekle tačnih stvari, ali zar ti i tvoje pisanje ne liči pomalo na postavljanje novih mitova..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kad sam ja rekao da je Zukov njemacki general.
To ne tvrdim ja , vec istoricari u knjigama od sredine 90 od kad su otvoreni arhivi koji su bili zatvoreni.Ali to nisu knjige memoari vec suhoparni tekst koji mora da bude potkrepljen dokumentima iz vise izvora.
A kanale tipa Indy Neidell i slicne ne pratim jer je pricam ti ono sta bi ti htio da cujes , a ni ostale slicne , mislim da je cak Mark Felton produkcija uvjerljivija, a kod kojeg su na repertoaru bajke brace grimm:).
 
A ti znaš šta bih ja hteo čuti?
Eto neka bude da su žukovljevi memoari netačni, pa će biti kako ti hoćeš da čuješ.
Šlušaćemo onog engleskog analitičara, on će nepristrasno opisati sled događaja u rusiji.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Da vratimo temu u 2021,mala ponovna, nove igracke.
25cc0afdb64fedfc486aa98ac2bec314.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
E još jedan hikoki, daj svoj sud!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Luka stigao pre sat vremena iz Okova, malo sta imam da kazem.
Imaju obe meki start.
Mala malo " krklja" kad se upali al sve ukupno deluju ok.
Za 10990 din mislim da ce korektno raditi.
Mala ima posla da skida zaptivace cetkom a velika ce biti paljena dva puta godisnje, realno nemam potrebu za njom al prosto mi bilo zao da je ne kupim.
Zanima me kako ce makita da se pokaze jer je skuplja od obe brusilica zajedno.
I cekice jedva cekam da zveknem ujutru da vidim dal od njih ima nesto, po recima prodavca (deluje kao da zna sta prica) trebalo bi da su dobri al ostaje da se vidi.
 
Taj HOGERT alat sam video u gvoždjari u Odžacima, kupio sam 2 šrafcigera naj tanji obični i krstak jer njih uvek lomim i nisu loši!!
Skoro razmišljam gde su mi čekići fali 6_7 komada jutros u radionici pogledam u valov, jer je jedan deo radionice nekad bio štala, ono 10 komada u valovu
Moj sestrić se igrao sve mi drago


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh